איןטקסט:זמן עתיד

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הסיפור הנ"ל הוא עצוב, קורע לב, לא מומלץ, לא כדאי. סיפור כפוי טובה, אגואיסטי, בלי טיפת מוסר. סיפור בנאלי, אקזיסטנציאליסטי, איום ונורא. סיפור מתקדם טכנולוגית, אודיסיאה 2001, תסביך אדיפוס 2,000,002. סיפור וירטואלי, אבסטרקטי, אוונגרדי וחדשני. סיפור זדוני, חסר רחמים, מרושע, קרדינלי. סיפור מסובב עם מבנה רגל קשתי, אורולוגי, אורתופדי, נוירולוגי, נוירוסטריפטיאנוזי, ספינוזאורוסי.

סיפור חסר אחידות. סיפור דגול, סיפור טרמינטורי, סיפור מכונן. סיפור דפקטיבי, היפראקטיבי, מתוסבך ודיסקרטי. סיפור רפלקסטיבי, סיפור מיוחד, סיפור רגיש. סיפור בירוקרטי, ממשלתי, מינהלי. סיפור סודי, כמוס, מסתורי, סיפור בעל חשיבות, סיפור שהוא הדובדבן שבקצפת, האור בקצה המנהרה, החוד של החנית. סיפור דמוקרטי, סיפור נאור, סיפור שאיננו נוקט בעמדה פוליטית סתם כך. סיפור משותף, שותפות מוגבלת.

הסיפור הזה הוא, בראש ובראשונה, סיפור משתדל. סיפור מתאמץ. סיפור כאוב במידה מסוימת. סיפור מטופש, הירואי, בינלאומי, אגדתי, אלוהי, שמימי. סיפור אופרטיבי, מגובש. מפורק לסעיפים, אבל בקטע כזה של כאילו. סיפור מגודל. סיפור שגדל לבד. סיפור שלא עושה דברים סתם. תמיד עם סיבה. תמיד. סיפור נידרלנדי. סיפור דומיננטי. סיפור בלי התחלה וסוף. סיפור מרובה סופרלטיבים. סיפור דווקא לא מקופח. סיפור שבלוני, סיפור נוסחתי, נוסח אחיד.

לא מזמן יצאתי לפנסיה מעבודתי ככפילו של פול מקרטני והתמכרתי לכדורים. העיניים עייפות וצורבות. אני מת על זה. תופעות הלוואי גורמות לי להתעלות רוחנית גבוהה. אני תמיד שומר לעצמי עודף: עודף משקל, עודף שטויות בדם, עודף שינה ועודף חוסר שינה. הגוף בוגד. גם השכן מלמטה הוא לא מה שהיה. פעם חשבתי שלא אתן לזקנתי לבייש את נעוריי. אז חשבתי. ואז נזכרתי: זה לא שהנעורים שלי היו מי יודע מה יפים. סתם נעורים וזהו. זה חולף, ויש את העודף, וחייבים לחלק את העודף בצורה שווה. אז העודף משלים את החסר.

כבר אמרתי שהסיפור לא מעניין כהוא זה. סיפור שמרני, ועם זאת, עליו השלום. עליו, עליו השלום. אין עליו, חוץ מהשלום. השלום - עליו. סיפור מונוגמי ולא-יוצלח מבחינה רומנטית. כשהרעיה ה-338 הולכת לעולמה זה תמרור אזהרה. כשהרעיה ה-242 הולכת לעולמה זה אסון. אני שואל: עם מה נשארים בסוף? עם אלף ראשי גבעות, אבל בקטע אפוקליפטי כזה.