יפן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Japaneseflag.jpg אזהרה - יפני!
ערך זה הוא ערך יפני לכן רצוי:
  • לראות אנימות.
  • לקרוא מנגות.
  • לדבר ג'יבריש.
  • לשיר בקול רם: !!oshiete oshiete wo
  • לגשת לחנות מוצרי החשמל הקרובה ביותר לביתכם ולקנות משם את המוצרים המשוכללים ביותר.
  • לאכול סושי
  • לבצע חרקירי (במידה ואתם אימואים)
  • アメリカ


יפן
דגל יפן סמל יפן
דגל יפן סמל יפן
מוטו לאומי קישסמיניקויקו קשיאקי יו
המנון המקרנה
יבשת אסיה
מיקום יפן

{{{כתובית2}}}

שפה רשמית

ג'יבריש מתקדמת

עיר טקילה

טוקיו מיו מיו

העיר הגדולה ביותר

באר שבע

משטר

משטר אנימה ומנגה

ראש המדינה

מיצובישי טויוטה סאן

הקמה

התאחדות רססי אבן הנשמות

צפיפות אוכלוסין

100 גרגרי אורז לבן אדם

מטבע

ין

אזור זמן

עשר בלילה

סיומת אינטרנט

sh

קידומת

sushy

"סתם מקום..."
~ שבתאי צבי על יפן
"WTF!?!?!?!?"
~ פאקצ'ה על יפן
"ניהון קשסיומה שסיני-צ'וסמקא"
~ יפני על יפן
"טויוטה^*(@65"
~ ישראלי ממוצע חושב על יפן


יפן, או בשמה הערסי, באופן רשמי כממלכת אוטאקו של יפן, יא'פאן, היא מדינה גדולה במזרח אסיה, ובין המדינות העשירות והמפותחות בעולם. נוצרה ע"י מפלצת הראמן המרחפת שבאותם ימים נודעה כאלת השמש, במטרה להוות מקור לסדרות אנימה ומנגה, משחקי מחשב, מכשירי חשמל, גאדג'יטים, תמונות פרסומות וסרטונים מוזרים, שיטות ההתאבדות המוזרות בעולם, פורנו מצויר הכולל תמנונים לעתים קרובות (התפתחות אבולוציונית של צאצאיהם המשותפים של קתולהו ומפלצת הראמן) ומגרש ניסויים גרעינים של מועצות הברית. יפן ידועה בעולם כמדינה הלא אפריקאית היחידה בה פדופיליה היא חוקית ואף מושרשת בתרבות[1] (ע"ע לוליקון ושוטאקון)

היסטוריה

ביפן יש דברים ייחודיים (ומוזרים) שאין לאף מדינה אחרת.


עוד מימי קדם יושבה יפן ע"י שבטי מלוכסנים שנקראו אוטאקוים. באותם ימים קדומים נהוג היה לבלבל אותם עם שבטי מלוכסנים אחרים כגון הקוריאניםים) הסינים (המשובטים), התאילנדים (עובדי הבניין), המונגולים (חובבי הסוסים) והפיליפינים (עובדים סיעודיים) אך היפנולוג עודד פז מצא שיטה להבדיל ביניהם.

לאחר יצירת איי יפן ע"י מפלצת הראמן הקדושה שנודעה לתושבי הארץ כאלת השמש, חולקו איי יפן בין כמה אנשים, עודד מנשה קבל את הונשו האי המרכזי ולכן היפנים אוהבים סדרות מצוירות ומפגרות, בני גורן קיבל את הוקיאדו האי הצפוני ולכן היפנים טובים כל כך במתמטיקה והאיים הדרומיים קיושו ושיקוקו נשלטו ע"י ג. יפית ולכן היפנים כל כך מוזרים. את אלפי האיים הקטנים והלא חשובים קיבל שמעון פרס כי הוא סתם לוזר.

לאחר חלוקה זו השתלט עודד מנשה על שטחם של כל האחרים וצאצאיו הפכו להיות קיסרי יפן שבתחילה שלטו במדינה. עם הזמן הלך ונחלש כוחם של הקיסרים כי הם לא עשו כלום חוץ מלראות אנימה הם לא עשו כלום. בסופו של דבר הקיסר הפך לשליט בובה (נקרא כך על שם אוסף הפיגרים הקיסרי שלו) והשלטון במדינה עבר לידי הסמוראים, שלטונם במדינה ארך כמה מאות שנים אך בשל נטיותיהם האבדניות אוכלוסיית הסמוראים נכחדה והשלטון הוחזר לקיסר שהעביר אותה במהירות האפשרית לממשלה שהקים כדי שיהיה לו זמן לראות תמנונים מקיימים יחסי מין עם נערות במקום להתעסק עם שטויות שלטוניות.

הממשלה החליטה שהיא רוצה להפיץ את התרבות היפנית הנעלה בכל העולם ולכן החליטה להקים אימפריה משלה וחברה להיטלר. דבר זה הרגיז את מועצות הברית והיא הטילה אמברגו על הממשלה היפנית. בתגובה, היפנים פצחו במתקפת ההתאבדות הגדולה בהיסטוריה עד למתקפת 11 בספטמבר ששאבה השראה ממנה. לאחר מכן הכריזה מועצות הברית מלחמה על יפן שהסתיימה בכניעתה של יפן עם ביצוע ניסויים בפצצות אטום של מועצות הברית בשטחה. שתי הפצצות נקראו איש שמן וילד קטן על שמם של שני כוכבי היאבקות סומו באותה תקופה.

לאחר מלחמת העולם השנייה יצאה יפן את תרבותה לעולם בדרכים לא אלימות וכיום היה נתן לראות בכל רחבי העולם אנשים שצופים מכל הגילאים ושכבות האוכלוסייה שרואים סדרות יפניות מצוירות, לו רק היו אלה יוצאים מהבית מפעם לפעם.

תרבות

אנימה

ערך מורחב – אנימה

האנימה נוצרה כתוצאה מנסיון כושל להפוך את המנגה לסדרת טלוויזיה. הייה איזה מעתיקן, שהחליט להפר את זכויות היוצרים של כותבי המנגה והוא העלה את המנגות כסדרות טלוויזיה כושלות. לאחר שסדרות הטלוויזיה שלו, הוא נכנס לדיכאון עז והחליט ללכת להתאבד. ניסיון כושל זה הביא רעיון לחבורת אנשים שהחליטו לכתוב מנגה בלי לפרסם אותה וישר להעלות אותה לטלוויזיה. תוכניות אלה הצליחו בגדול אך לא עבר זמן רב וכבר אנשים החלו להפר את זכויות היוצרים של תוכניות אלו ולכתוב מנגות כושלות. כך נוצרה התופעה שעל כל מנגה שיוצאת יש אנימה שמלווה אותה ועל כל אנימה שיוצאת יש מנגה שמלוווה אותה.

יפנית

כתב יפני מודרני
ערך מורחב – יפנית

השפה היפנית, היא שילוב של ג'יבריש וסינית והיא מדוברת בכל מיני המות, ציוצים וכל מיני קישקושים שרק הם מבינים אותם. מקור השפה הוא בשבטי נאשדידן שהמציאו את הסינית ונדדו ליפן בזמן מלחמת העולם המי יודע כמה. עקב כך הסינים נלחמו הכריזו עליהם מלחמה שנקראה המלחמה הקרה, שהתרחשה הבטמפ' של 50 ומשהו מעלות בצל!(זיוס).

הכתב היפני הוא בעצם העתקה של הכתב הסיני. שנתיים לפני המצאת הכתב הסיני, ילד יפני הגיע לגן ילדים סיני והעתיק קשקוש של ילד סיני שישב לידו. לאחר שהילד הסיני חזר הביתה עם הקשקוש ההורים שלו שיקרו לו ואמרו לו שזה הציור הכי יפה שראו ותלו אותו על המקרר. לאחר שנתיים הגיע לשם משוגע ראה את הקשקוש ובהשראתו המציא את הכתב הסיני. אותו דבר קרה כשהילד היפני הגיע הביתה עם הציור שלו.


ראה גם

הערות שוליים

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על יפן.