משקאות חריפים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הגורם והפתרון לכל הבעיות בעולם"
~ שבתאי צבי על אלכוהול


"ממ.. מה? אל תדבר שטויות אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה!"
~ מיליון ואחד אנשים אשר מתו משתיית יתר על אלכוהול


"אני שיכור, אסור לי לנהוג. רגע!!! אני שיכור, אסור לי להקשיב לעצמי"
~ הומר סימפסון על אלכוהול


אלכוהול - הסיבה והתוצאה של רב הציטוטים בעולם

(למעט ציטוטים הנובעים מסמים קלים, סמים במשקל בינוני, ארנבי דלעת, גולדה מאיר, דוד, חנקן נוזלי, האווירון ואבא שלי)


משקאות חריפים הם אסופה אקראית של משקאות בה אין ולו משקה אחד בעל טעם חריף. חלקם מתוקים, חלקם מלוחים ורב רובם מרים, אך דבר אחד ודאי - אין בעולם כולו משקה חריף שהוא אכן חריף. אולי חוץ מהמשקה הישראלי הדוחה הזה עם הפלפל בפנים.

סממן נוסף לכך שקבוצת המשקאות החריפים נבחרה באקראיות מוחלטת וללא קו מנחה הוא בעובדה שהם כולם, ללא יוצא מן הכלל, כוללים כמות כזו או אחרת של אלכוהול. כמות האלכוהול במשקה נמדדת באחוזים, וכתוצאה של צירוף מקרים נדיר מאין כמותו, אחוזי האלכוהול במשקה חריף מבטאים בדיוק רב (עד לשלוש ספרות אחרי הנקודה) עד כמה המשקה לא טעים. כן רבותי, אלכוהול אינו טעים לחיך האדם.

זה מוביל אותנו להשפעה נוספת של האלכוהול: הצורך האינסטינקטיבי (אולי אפילו אבולוציוני) של כל גבר לשקר לגבי עד כמה טעים לו האלכוהול. כתוצאה של סימביוזה טבעית של האדם עם סביבתו, מתגלה סביבה זו כפתי גמור באשר לשקרים לגבי אלכוהול, ולא יעזרו פרצופים מהגיהנום, עוויתות בלתי רצוניות של השפה העליונה ושקשוק פסיכוטי של פלג הגוף העליון כדי לשכנע את הצופה התמים שאכן לא טעים לו.

משרד הבריאות יוצא מדי כמה חודשים במסע פרסום ברדיו, שבו הוא נוהג להזהיר מפני הסכנה שבשתיית משקאות חריפים לפני יציאה לבילוי. הסיבה לסכנה, לטענתו, היא שלאחר שהגבר שותה, הוא נאלץ להפקיד את מפתחות הרכב בידי האישה.

אזהרה - אי שתיית אלכוהול במשך 5 שעות ויותר עלולה לגרום לעיוות חוש המציאות, איבוד הבטחון העצמי, נהיגה איטית ומסורבלת, כיעור ספונטני של הבריות סביב וצריכה מופחתת של סיגריות.


אלכוהול- היום ופעם

פעם היה נהוג ללכת לפאב, בעיקר באנגליה (ya olda pub) היום הישראלי אנין הטעם פשוט מזמינים בדואר בירה זולה ומגעילה, נמרחים על הספה ועוברים אבולוציה מהירה לצורת אוהד מטומטם כשהוא צופה במשחק כדורגל וצועק צעקות מוזרות שמקורן לא ידוע.


לשתיית אלכוהול מספר השפעות, כשם שיש לאי שתיית אלכוהול.

  • מראה מגניב
  • המון כסף בכיסים
  • כושר גופני בשיא
  • רצון להפוך לקומוניסט
  • אכילה מוגזמת של הג'חנון הישן שסבתא שכחה במיקרוגל
  • ידיעה של שפות רבות ומגוונות, בעצם ג'יבריש עם הרבה ניבים
  • צעקות "סטלין שולתתתתתתתתתתתתת!!! היטלר שווה לתחת..."
  • פולחן דתי עמוק להיטלר מיד לאחר ההשפעה הקודמת, שכולל גירבוץ, קריאות "יחי זה עם השפם", ככל הניראה קריאת הערכה לעמיר פרץ ושאר דברים שהקריאה לא ראויה להם.