משתמש:פסיכופת עקשן/איןציקלופדיה:לשון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"דאפי, תביא את המקל!"
~ ד"ר קוואק על לשון


לשון תקינה באיןציקלופדיה - למה זה חשוב? ראשית כול, זה חשוב מפני שאיןציקלופדיה היא אנציקלופדיה פארודית, וככזו היא אמורה להיכתב בלשון אנציקלופדית. ערכים שאינם תקינים לשונית לרוב אינם מתקבלים ברצינות, וגורעים מאיכותו של האתר בהרבה. בדף איןציקלופדיה:דוגמא לערך לא טוב ניתן למצוא שגיאות דקדוקיות בולטות. אנא, ילדים, תטריחו את עצמכם להפגין נוכחות יתר בשיעורי לשון, כי עם כל חוש ההומור שלכם - אף גמדים לא יבואו על-מנת לתקן את השגיאות המחרידות שלכם. גם למשתמשים שהניסוח במקום הזה יקר להם לא תמיד יש כוח לתקן ערכים, ככל שרצונם לעזור טוב.

הקדמה

אחת הטעות הנפוצות הנמצאות בקרב המשתמשים היא החשיבה שככל שלשון הכתיבה גרועה יותר, חסרת כל הגיון, וחסרות מילות קישור, הערך יהיה מצחיק יותר. האמנם, מחקרים מוכיחים כי לשון תקנית וגבוהה, עם פסקות, פסיקים ,נקודות, ומילות קישור מוסיפים ומעשירים את ההומור והתוכן של הערך.

טעויות הקלדה

טעויות הקלדה הן עניין נפוץ ביותר ומצער ביותר. על-אף שאין הדבר קשור לעריכה לשונית, אנא, בצעו הגהה להקלדה שלכם ככל האפשר. שלשול טעים

ניסוח

אובייקטיביות

כל הערכים במרחבי התוכן של איןציקלופדיה (מלבד ערכי מודעות עצמית) כתובים בלשון מדעית ואובייקטיבית. לכן, אין לכתוב דעה אישית, אך מותר לכתוב דעה אישית בסגנון מדעי. לדוגמא: אסור: כדור הארץ היא תיאוריה [...] טפשית שברור שהיא לא נכונה. מותר: כדור הארץ היא תיאוריה [...] שלפי הוכחות מדעיות שגויה.

סלנג

איןציקלופדיה היא אנציקלופדיה פארודית וככזאת ערכיה לא מכילים סלנג.

זמן

קישורים שימושיים

  • ויקיפדיה:לשון (הערה חשובה: את כל המידע המובא בקישור לעיל יש לקחת בעירבון מוגבל, משום היותו לעתים לא מעודכן או סתם טורדני).