פסל החירות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פסל החירות (ניסים פרנק) נולדה בשנת 1340 למשפחת זונות ביגוסלביה. אביה היה איש קשה יום וחסר השכלה ועבד בשתי מקצועות, מאגר זונות ואידיוט. אימה היתה אם פונדקאית ולרוב היתה משוררת, בין יצרותיה הגדולות: מגדלי התאומים הפנטגון וניסים. כשניסים נולדה, אביה לא יכל לפרנס עוד ולכן החביא את ניסים בכרוב ניצנים ושלח אותה לפינלנד ללמוד ג'יבריש. ניסים אומצה על ידי אלף ועבדה בתור יצרת קשתות, למרות שנשאה את העבודה ורצתה להיות זמרת אמבטיה מפורסמת, נשארה נאמנה לאביה החורג. ב 32 ליוני 1593 כאשר שרה באמבטיה, שמע את קולה סוחר אברים בודד והציע לה חוזה הקלטות על סך 3 דולר, הפראירית הסכימה ויומים אחרי זה היתה בדרך לארצות הברית על גבי דג טרויאני מצוי.


המעבר לארצות הברית

ב 2 לאלול תרפ"ד הגיעה לארצות הברית בגלשן פליטים מסודן. למרות הקשיים עם השפה ניסים התאקלמה מהר במוסד לחולי נפש באי הנחירות (Snore island) נוי יורק, כאשר מדען אנונימי בשם אלברט אינשטיין ראה אותה הוא התאהב בה והם נישאו בחתנוה איסלאמית מסורתית ב 89 למרץ 1789.


הגדילה

כשאלברט עבד על נוסחא חדשה התורה שבעל פה.ניסים נכנסה בטעות לחדר וכששמה את הקולה של אלברט על השוחלן קיבלה מכת חשמל מהויברטור של אלברט והתחילה ליגדול. אלברט המבוהל לא ידע מה לעשות ולכן קפץ מהמדרכה, שבר ציפורן ונפטר. ניסים שסבלה מתחתון-גדיה קיבלה התקף ונהיתה ירוקה. בגלל הקור העז במרומי השמיים ניסים קפאה ועד לפני חמש עשרה שנים אף אחד לא ידע מה קרה באמת.


פסל נחירות

בשנת 1993 התגלתה ניסים באי החירות על ידי שמעון קפולסקי והולבשה בשימלה כורדית מסורתית והחזיקה ויברטור בצורת לפיד ביד. היא נקראה פסל החירות על שם אישתו של הנשיא בן פרנקלין ה 15, סימה, והיא מוצגת באי הנחירות עד היום.