הארי פוטר

From איןציקלופדיה
(Redirected from הארי טרומן)
Jump to navigation Jump to search
960x640 beatles-umbrellas hinhnenx-wallpaperhd.jpg הערה: בריטי
ערך זה הינו ערך בריטי! אנא:
  • לאכול פיש אנד צ'יפס,
  • לכוון את השעון לפי הביג-בן,
  • לשחות בנהר התמזה,
  • לשבח ולהלל את ליברפול ואת ארבעת המופלאים- הללו את ליברפול וארבעת המופלאים! הללו!!,
  • להנהן בעדינות,
  • לשתות תה,
  • להתנהג בנימוס,
  • להלל את דרווין ואת תורת האבולוציה! הללו את צ'ארלס דרווין!,
  • לשמוע הביטלס,

בזמן קריאתו. כמו-כן, מומלץ לשמוע שירים של להקות בריטיות, כגון: הביטלס, האנימלס, הרולינג סטונס, קווין וכו' במשך 24 השעות מתחילת קריאתו ולא לשמוע שום סוג של מוזיקה מזרחית.


הארי ג'יימס פוטראנגלית: Harry James Potter) היה חנון עם משקפיים עגולים גדולים שהסתובב בעולם ביותר מ-180 שפות והצהיר על עצמו כ"קוסם". הדעה הרוווחת מוסרת, כי הוא חשב כך כיוון שבעצמו השתמש באופיום ובLSD. בזמנו החופשי הוא סחר בסמים שהשיג ע"י גניבה מזקנים שעברו ברחוב. ולא לשכוח שהארי פותר תרגיל במתמטיקה ונכשל באליפות העולם לחרשים. לאחר שאנס את הרמיוני, הוא נשלח לערסקבן ועבר עינויים קשים על ידי הסוערסנים (ערסים בגלימות). לאחר שברח מערסקבן הוא היגר למועצות הברית, והיה הנסיך שלה לאחר התאבדותו של פרנקנשטיין דבילנו רזוולט.

"רוצים לראות את הטריקים שאני יודע לעשות עם השרביט שלי?"

מקור השם

הארי פוּטר לאחר יומיים מכל עבודה אליה הצליח להתקבל, זאת משום שהטריד עובדים ושבים בשאלות כמו "רוצה לראות את הטריקים שאני יודע לעשות עם השרביט הגדול שלי?" ואף ביקש מילדים אקראיים לנסות לתפוס את "הסניץ'" הקטן והשובב שלו. יש רק עבודה אחת שהארי לא פוטר ממנה והיא תפקידו הגדול בתור ערד ניר.

עלילה

בתחילת הסיפור הארי פוטר ילד מאומץ וממושקף מגלה כי יש לו כוחות מכושפים ואפלים ליצור בוופלים, סמים ואת חיבתם של ילדים ג'ינג'ם מסטולים שצורכים סוכריות בטעמים שונים. לאחר שגילה כי את כוחותיו יוכל להגדיל ולהעצים בבית הספר לכשפים אגוורטס ואף יוכל ללמוד איך להתחיל עם בחורות נירשם מיד בשנה שלאחר מכן. לאחר שכשל עם הבנות וגם נסיונותיו הנואשים עם הבנים ניכשלו החליט לפתח קריירה כשחקן סווידיץ' מקצועי וקיווה שעם השנים יגיעו התהילה והבחורות. אבל לצערו כמו שאמרנו בהתחלה היו לו כוחות מיוחדים שעבדו אך ורק על ג'ינג'ים חסרי חיים וחברים שהאחים התאומים הגדולים שלהם התעללו בהם מינית בילדותם ונתנו להם לנסות סוכריות וחומרים ממכרים אחרים. בזמן שהארי פוטר לומד בבית הספר לקסמים ומקבל סטירות מבנות ולעיתים רחוקות גם מבנים וולדמורט הקוסם הרשע וחסר החיים מנסה לגזול מהארי את חייו (האמת היא שהוא ניסה להרשיע אותו בעברות הסמים החמורות שביצע), אך הארי בתמימותו מאמין שהקוסם הרשע מנסה להשכיב אותו ולהתענג בו מינית ומנטלית ולכן יוצא להילחם בקוסם וכל הקרב מפנטז על פיטמותיו ולכן לא יכול להיות מרוכז ולבסוף מפסיד. למזלו תמיד יש זקן מסטול או ענק שעיר ושמן שם כדי להציל אותו מכוחות האופל הסוטים של לורד וולדומורט.

20px-Stop hand.png אזהרה!
הפסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!הסוערסנים

הסוערסנים נתפסים כערסים בגלימות, והם מתגוררים בכלא ערסקבן. ניתן לזהות סוערסן תוך כדי משחק ארץ עיר, באמצעות ה"חי", הצומח (השערות בגב), והדומם (המוח) וכדאי לשמור מרחק מהם כדי לא להיתפס קורבן לסוערסנים. אחד הסוערסנים הכי בולטים בחייו של הארי פוטר הוא סנדקו, סוערסן בלאק. בנוסף לכך, לסוערסנים יש את היכולת האכזרית ביותר, נשיקת שקלים. כאשר סוערסן מצמיד את פיו לקורבנו בצורת נשיקה, הוא שואב ממנו את כל השקלים אשר עליו. סוערסן מצוי ישתמש בשקלים אלו כדי לקנות מנת פלאפל, המאכל החביב עליו בקפיטריה של ערסקבן. אך ישנם מקורות שאומרים שסוערסן מצוי יסתפק גם בשקלים אלו כדי לנסות לכבוש את ליבותיהן של הצפונימפות החיות ביער שינקין ששם הן נוהגות לקנות בגדים מושים.

התגובות ברחבי העולם

הוצאת הספר עוררה סערות בכל רחבי העולם. יציאת הספר גרמה לשרב כבד, מלחמה גרעינית, הינמסות הקרחונים, מחלת האיידס באפריקה, גירוש יהודי ספרד, השואה הארמנית, קפיטליזם דורסני, צליבת ישו, ג'סטין ביבר, ליידי געגע ועודד מנשה. תנועות שונות התנגדו לתוכן הספר כמו משרד החינוך, משרד ההגנה ואגודת הקוסמים המכונה בספרים "משרד הקסמים", או בשמה המוכר יותר כת-השטן. ג'ואן פקלין רולינג קיבלה לביתה עשרות אלפי מכתבי נאצה כתגובה על הספר, והודיעה במסיבת עיתונאים שהיא לא מבינה גרמנית.

משרד הקסמים בתגובה על הספרים: "אכן היה חבר באגודה בשם הארי פוטר בהוגוורטס, אך הוא נשר מהלימודים לאחר שנודע שהוא סחר בסמים בסמטאות חשוכות ברחוב "נוקטורן". הוא כלל לא היה תלמיד מצטיין כפי שצויין בספר ובית גריפינדור אשר הוזכר, אינו אלא בבית היתומים השכונתי, וכי החבר הג'ינג'י מוכר לרשויות כנעדר שככל הנראה עונה למוות ע"י אחיו הפריקים-קוסמים ועל כן הם הועברו לערסקבן." כמו כן, מנהלי משרד הקסמים מסרו כי הצלקת על מצחו של פוטר נגרמה ממאבק ולא מוולדמורט. ציטוט: "הארי המסכן בסך הכל רצה להתקלח עם רון ויזלי, ולפתע מאלפוי ו-2 חבריו השמנים הדפוקים החליטו על אונס במקלחת, הארי התנגד והצלקת היא התוצאה שנגרמה מאיבר מינו של מאלפוי".

תגובת דמבלדור (נו, זה עם הזקן, לא השמן מאוד שזקוק לדיאטה, השני) חודש לפני הירצחו בידי סוורוס "האימו" סנייפ: "הוא היה בבית ספרי כשהייתי צעיר, כבן 3057 בלבד, אני כבר לא זוכר מי זה ממש, אני רק זוכר שהיה לו חומר טוב אם כי קצת יקר".

בפולין צצו מהומות סביב המחלוקת לשושלת פוטר ויש הטוענים כי מדובר בהאריוס פוטרוביץ בנו של הקוזאק המקומי ניקולאי פוטורוביץ שנעלם לפני כ30 שנה בנסיבות מסתוריות ומכאן שהארי פוטר היה יורש העצר של ממלכת פולין בזמן מותו והוא אפילו לא ידע . תיאוריה זו נפלה לאחר שידור הדוקוסלב על הארי, בו נחשפה לראשונה האמת על הארי כערס מבת-ים.

בנוסף, יש הטוענים כי הארי פוטר זה האלטר-אגו של דוקטור סוס.

הספרים

המפוחלצת הראשית בדימוס, גיי קיי רולינג (שידועה גם בהקמת ארגון האיסלם הראשון-רולינג סטונס), הפליצה מהתחת את שבע ספריו של הארי פוטר, שכל אחד מהם עלול בהחלט לגרום למחלות כגון : איידס, סרטן, ושמעון פרס, מהסיבה שהספרים משמשים דוגמא לאנציקלופדיה בגלל עובי הספר והציורים שעשויים מקילופי עור של תחת של קוף הולנדי.

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על הארי פוטר.

ראה גם

Bagrut.jpg

ערך זה היה פעם ערך מופלץ אולם הטעות תוקנה והפלצתו הוסרה!!!