איןציקלופדיה:ברוכים הבאים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ברוכים הבאים לאיןציקלופדיה, האנציקלופדיה ההומוריסטית הנכתבת במשותף על ידי הגולשים. כל אחת ואחד יכולים לערוך כמעט כל ערך באתר, באמצעות לחיצה על כפתור "עריכה". אנו מאמינים כי ככל שיותר אנשים יערכו ערכים, כך הם ישתפרו ברמת ההומור שלהם.

Wiki.png

אנא, אל תעשו ניסיונות עריכה בדפי תוכן, כדי שלא לפגוע בקוראים אחרים. לניסיונות עריכה עומד לרשותכם מגרש הגרוטאות - הרגישו חופשיים לאנוס אותו כרצונכם.

P literature.png

קריאה באיןציקלופדיה

איןציקלופדיה מכילה כיום 2,320 ערכים. חלקם, אמנם, צמריירים (ערכים קצרים ודלים) וחלקם לא-הכי-מצחיקים-שיש ודורשים שכתוב, אך רובם הגדול מכיל מידע משעשע הכתוב בסגנון מדעי.

כדי להתחיל לקרוא, אפשר לגשת לעמוד הראשי ולבחור בנושא שמעניין אותך מתוך רשימת הפורטלים (נושאים עיקריים). בעמוד הראשי מופיעים גם ערכים מופלצים, ערכים שהגיעו לרמה גבוהה במיוחד של תוכן ועריכה.

כל ערך משתייך לקטגוריה מסוימת. באמצעות הקישור לקטגוריה ניתן לשוטט בערכים הקשורים לנושא המבוקש לאורכה ולרוחבה של איןציקלופדיה (לרשימה של כל הקטגוריות).

מובן שישנו גם מנוע חיפוש. אם אתם יודעים איזה ערך אתם רוצים, או שאתם רוצים לחפש מילת מפתח מסויימת - השתמשו בו, זה בחינם!

אם סתם משעמם לכם, אתם יכולים גם להלחיץ על כפתור ה"ערך אקראי", הנמצא בצד ימין, שיקח אתכם למסע מופלא (ואקראי) ברחבי איןציקלופדיה.

אם חיפשתם דבר מה ולא מצאתם, באפשרותכם להוסיף אותו לרשימת הערכים המבוקשים.

נשמח לקבל משוב על תוכנה של איןציקלופדיה. כדי להוסיף הערות על ערכים, גשו לדף השיחה שלהם, הקישור לדף השיחה מופיע בראש הדף, ואז לחצו על עריכה. יופיע בפניכם חלון שיאפשר לכם לערוך את דף השיחה ולהוסיף הערות כאלה ואחרות.

חשוב לזכור שקריאת מרבית הערכים באיןציקלופדיה דורשת ידע בסיסי בעברית, ולכן כדאי ללמוד שפה זו לפני שניגשים לקריאה.

גלישה מהנה, ויאללה ביי!

USh.png

כתיבה באיןציקלופדיה

איןציקלופדיה צריכה אותך! הרוב המכריע של ערכי איןציקלופדיה נכתבים בהתנדבות על ידי בני אדם, אשר רוצים לכתוב ערכים באיןצילופדיה. רק אחוז מאוד קטן מהערכים הנמצאים כאן נכתבו בכפיה.

לצערנו, בדרנים, סופרים הומוריסטיים וליצנים לא משתתפים באופן קבוע בכתיבה באיןציקלופדיה, אבל גם אתם לא צריכים רקע מיוחד כדי להשתתף. אפשר שתשערו שאיכות איןציקלופדיה נפגמת מהיותה פתוחה לכל כותב החפץ בכך, אך יתכן, כי דווקא הפתיחות והמיידיות מסייעת לשיפורם של ערכים ולהוספה מתמדת של הומור לתוכם. כל אחד ואחת מאיתנו מוסיפים נדבך לעבודתו של הזולת.

הרגישו חופשיים לעבוד על כל ערך שתרצו!

אפילו אינכם צריכים להרשם באתר בכדי לערוך ערכים, אבל מומלץ בחום לעשות זאת, בעיקר משום שעריכה ללא רישום תתקבל בחשדנות מסוימת ותקשה על התקשורת ביניכם לבין הכותבים האחרים.

כדי לאפשר עבודה משותפת ופוריה, קהילת איןציקלופדיה גיבשה מספר כללים חשובים. עקרון מנחה חשוב הוא כתיבת ערכים מנקודת מבט סאטירית, כלומר, כתיבה של מידע הומוריסטי במילים "מדעיות" ומזכירות את סגנון הכתיבה של ויקיפדיה.

כמו כן חשוב להדגיש: אנחנו עוסקים בבניית אנציקלופדיה, כך שיש דברים רבים שלא יכולים להכנס לאיןציקלופדיה. במיוחד, איןציקלופדיה היא לא בלוג. אנו מתעקשים שכל אדם עליו יהיה כתוב ערך יהיה אישיות מוכרת, או אישיות בדויה בעליל. אנחנו מתנגדים בתוקף לפתיחת ערכים על נושא שאותו אף אחד לא מכיר (הומור פרטי) וניסיונות להשתמש בחופשיות של איןציקלופדיה לצרוכי פגיעה באדם כלשהו (השמצה).

משתתפים חדשים תמיד מתקבלים בברכה באיןציקלופדיה, אף אחד לא יואכל אתכם, כשאתם עורכים ערכים. עם זאת רצוי מאוד לקרוא את המדריך לכתיבת דפים מצחיקים ולהתרשם מערכים שונים באיןציקלופדיה כדי להתוודע לסגנון הכתיבה המקובל.

הערכים המצחיקים ביותר באיןציקלופדיה נקראים "ערכים מופלצים" (פארודיה על ה"ערכים המומלצים" של ויקיפדיה). בכדי להבין איך ערך טוב אמור להראות - מומלץ בחום לקרוא כמה מהם כאן.

המדריך לאיןציקלופד המתחיל הוא המדריך הבסיסי של האתר המלמד כיצד יש להשתמש בו כהלכה. זהו מדריך חובה לכל משתמש חדש. אין מנוס...

באתר ישנם לא מעט איןציקלופדים מנוסים וידידותיים, שישמחו לעזור לכם. אם יש לכם שאלות, תשמרו אותם לעצמכם אתם מוזמנים לשאול אותם באקספרסו בר, או שתשאלו אותם בדפי השיחה של אחד מחברי המערכת של האתר.

מקווים מאוד שתיהנו! עכשיו תלכו מפה - את כל הרצפה טינפתם לנו...

Tashteshet.jpg

הרשמה לאיןציקלופדיה

ההרשמה לאיןציקלופדיה היא תהליך פשוט מאוד וכלל לא כואב, והיא תאפשר לכם לשפר את השימוש שלכם באיןציקלופדיה: להגדיר פרופיל הגדרות אישיות, אפשרויות עריכה נרחבות יותר, לחתום בשמכם על שינויים שערכתם, לעקוב אחרי ערכים, לאפשר להעלות קבצים לאיןציקלופדיה ועוד. ההרשמה גם מסייעת לשמור על פרטיותכם, זאת כי כתובת ה-IP ממנה פועל משתמש רשום אינה נחשפת למשתמשים האחרים. מכיוון שבדרך כלל משחיתים למיניהם מעדיפים להישאר אנונימיים, הרשמה יכולה לרמז לאיןציקלופדים אחרים שכתיבתך היא רצינית, ודבר זה יביא ליחס של כבוד אליה. עוד ב-איןציקלופדיה:למה ליצור חשבון?

ההרשמה לאיןציקלופדיה דורשת מכם למסור פרטים מינימליים (סוג דם, מספר כרטיס אשראי, כתובת בחו"ל, צילום ת"ז, שם משתמש וסיסמה).

לחצו כאן על מנת להרשם.
Noia 64 apps kontour.png

דפים שיעזרו לכם להתוודע אל האתר

  • המדריך לאיןציקלופד המתחיל - מדריך חובה לכל משתמש הרוצה לתרום לאתר. למה אתם מחכים? יאללה יאללה... להתחיל לקרוא!
  • המדריך לכתיבת ערכים מצחיקים - המדריך הבא יעזור למשתמשים חדשים לכתוב ערכים, אשר לא ימחקו מיד לאחר כתיבתם. הדף בנוי בעיקר משגיאות נפוצות של איןציקלופדים מתחילים וכמה חוקי סאטיה חשובים אך מהוווה גם כפארודיה על "נקודת מבט נייטרלית" של ויקיפדיה. איןציקלופדיה נהוגת להשתמש בדפיה בכלי הסאטירה.
  • עיצוב דפים - חשוב לנו, שכל הדפים באתר יהיו ערוכים בצורה דומה. שיטת העיצוב של איןציקלופדיה פשוטה יחסית, כך שכל משתמש עם רמת משכל העולה על זו של ערס יכול להבין אותה.
  • איןציקלופדיה:חוקים ונהלים - כאן מרוכזים נהלי הקהילה שהתקבלו בהצבעות, כולל חוקי ההצבעות עצמם, חוקים בסיסיים ושאר ירקות. בתור משתמשים חדשים אינכם צריכים לדעת את כל מה שכתוב בחוקים ולכן הוכן במיוחד בשבילכם את סיכם החוקים החשובים באתר בדף מדריך חוקי האתר - תגידו תודה!
  • את שאר המדריכים תוכלו למצוא כאן.