מומינים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"מואהאהאהאהאה!"
~ מאי הקטנה על המומינים


"גררחרחחררר"
~ הגרוק על המומינים


על החיה

חשוב לציין כי הזן הנדיר ביותר הזה הושתל בעולמנו על ידי קופזירים מפלוטו וכל יעודו הוא להשמיד מוחות של ילדים חנייבצים תמימים הצופים בערוץ 1.

המומין הינו חייה ממשפחת סוסי היאור , מדובר ביצור חלק ללא שיער בצבע לבן אשר נראה כמו אגס ירכיים שמנות ובטן שמנה ואילו פלג גוף עליון קטן יחסית (מקום משכנו של המוח כמובן) המומין בעל אינטלגנציה מפותחת כמעט כמו של בני האדם והוא ניזון בעיקר מפירות יער, דברים מתוקים, הומואים, עומואים ומוחות שנשאבו לטלוויזיה עקב צפיית יתר בסדרת כגון: "בראץ" "המחסן של כאילו (דא)" "דיג'ימון" אבל רוב המוחות הטריים מגיעים מפרסומות של ג יפית ומתכוניות המרמזות על פדופיליה ומיניות ע"י המומחה לפדופיליה- ברני!.

המומינים קיימים אך ורק בעמק המומינים שהוא שמורת טבע מוגנת, וברוב שעות היום הם ערומים לגמרי עד הרגע שהם נכנסים למים, בו הם נזכרים לשים בגדי-ים.

חשוב גם לציין שהשם המקורי של היצורים הם חמומינים(לפי התעתיק הסיני-たぬににせをと-hmuumyns) אך עקב טיפשותם של המתרגמים(מה אתה מצפה מהם,שילמדו סינית?) הושמטה הח' וכך נוצר "מומינים"

על העמק

עמק המומינים מאוכלס ביצורים משונים לחלוטין עליהם מפקח הפקח סנופקין (היפי לשעבר ) . רובו מאוכלס בפושעים נמלטים וחולי נפש בהכחשה. עמק המומינים מורכב ממספר בתים וגרים שם גם יצורים אחרים שאינם מומינים. בעמק המומינים גדל צמח מיוחד שלא קיים הרבה, קוראים לו סם המומינים או בשם המוכר שלו גראס. הגראס הוא סם מיוחד שגורם לך לרצות לנגן רע במפוחית או להיות עירומים כל הזמן ורק מתי שהולכים לים ללבוש בגד-ים וכובעי צייד כשהם צדים. רוב המומינים משתמשים בסם זה, והוא מה שבדרך כלל גורם לאינטיליגנציה הירודה, והישארות המומינים בעמק.

על הדמויות

מומין טרול- מומין הוא הבן של מומין אמא ומומין אבא(זה בגדר שאלה). הוא הכלאה של סוס יאור וגרביל מסומם (לא ידוע מי מהוריו הוא הגרביל ומי סוס היאור). בעל מנת השכלה של פאקצה. הוא נמשך מינית לסנופקין אך מכחיש זאת בתוקף.

מומין אבא- מומין אבא ה"עובד" כל היום על סיפור כל שהו הוא חלק מאוד חשוב ממשפחת המומינים (גם מבחינת המסה). בעלה של מומין אמא ואביו של מומין(בגדר שאלה). הוא נוהג להשתעשע מידי פעם עם סנורקה.

מומין אמא- מומין אמא אישתו של מומין אבא ואמא של מומין(בגדר שאלה). היא עובדת בבית ומנקה את הכל. רוב האנשים לא יודעים אבל היא עובדת בזונתיות, ועל כן הארנק השחור שהיא לא מורידה לרגע מהיד.

סניף המסניף- חברם של המומינים. קמצן,נבזה ואוהב כסף. סניף מגלה קשרים עם היצור הידוע בשם "סרח". רמת המשכל שלו מקבילה לזו של אבן מצויה, מפני שהוא מנסה להשיג כסף במקום שאין בו אפילו קיוסק שמוכר ארטיקים מזויפים מסין(אפילו שהסדרה היא סינית במקור).

סנופקין- חברם של המומינים. נוהג להתבודד, לזייף לנגן במפוחית את אותה המנגינה שוב ושוב, לדוג ולא לתפוס שום דבר, לאנוס את מאי, לעשן ואז בהשפעת החומר ללבוש ירוק לחשוב שהוא פיטר פן. סנופקין מתאפיין ליד המומינים ביכולתו המופלאה ללבוש בגדים. חולה נפש מסוכן שנמלט ממספר בתי חולים ומבוקש בארצות רבות (בגלל זה הוא נודד בחורף, כדי לברוח מהפטרולים של יחידות החיפוש הצבאיות).

סנורקה- פאקצה. מוחה נפגע עקב חימצון יתר של שיערה המועט, ורגליה התעקמו עקב החישוקים שהיא מתעקשת לתלות סביב רגלה. מכורה לסמים קשים ונצפתה פעמים רבות יחד עם מומין אמא בשעת עבודתה.

מאי הקטנה- מקורה הוא בכת המכונה "האיסלאם", והיא לא יותר מאשר מחבל ערבי שברח מכלא מעשיהו ומצא מחבוא בתור ילדה קטנה עם קוקו אדום (בתוכו מוחבא מטען חבלה)בעמק המומינים, שם הוא מרגיש שייך. הוא זכה בכינוי "מאי הקטנה" מכיוון שלא מצא לעצמו שם משפחה. נאנס מספר פעמים ע"י סנופקין. מבטאו הערבי הכבד הוסר מהתוכנית מיד לאחר הפרק הראשון עקב תלונות הצופים. יש מצב שיש לה אחות גדולה,אמא,ולפחות מיליארד אחים ואחיות קטנים (מאוד).

מר המיולין- סוחר סמים מבוקש שמצא מפלט בעמק ומעשן קאנאביס בביתו חוקר צמחים שמגדל קנאביס בחממות שלו למטרות עישון וסחר מחקר ורפואה. הוא לובש שמלה סגולה מפני שבערבים הוא מספק מופעי מין לסנורק כשסנורקה עובדת, כדי לקבל כסף לגידול הקנאביס. בעבר הוא אסף בולים בעלי ריח מוזר. כפי שפעם הוא העיד יש לו אח שהוא-ה"איש הטיפש בעולם"-שזאת מחמאה עקיפה למומין.

סנורק- הומו בהכחשה. מדען מטורף אשר ממציא סוגי סם קטלניים במעבדתו הנטושה (וגם ספינה שאמורה לשאת אותם באוויר ובים בלי שהמפקח יתפוס אותו ואת סנופקין), אותם הוא מנסה על אחותו סנורקה. חובב מופעי דראג קווין [ע"ע מר המיולין] ידוע לשמצה. לקוח ידוע אצל מומינאמא, ומבקר קבוע אצל סנופקין-הספק שלו.

סרח- פלאפל עם רגליים. מנסה לחבל בעסק המשגשג של מומינאמא וסנורקה, וקלפטומן בהכחשה. מומין הרס לו את התוכנית לפיה תכנן כיצד לגאול את בניה של גברת פיליונק מגורלם האכזר בעמק המומינים.

הגרוק- היצור התבונתי היחיד בסדרה. היא חסרת אוזניים ובעלת ראש עגול. רבים סבורים כי היא אינה מסוגלת לדבר, אך האמת היא כי הקול שלה הוא בתדר כה נמוך, עד כי כל מה שניתן לשמוע ממנו הוא "חחחחההההררררגגג". מדענים לא סבורים מהי הגרוק, אף כי יש דיווחים כי ה "גרוק" היא בעצם שמונה גרבילים ששמו עליהים בורקה כדי לרגל וללמוד את התנהגותם של חולי הנפש בעמק, בגלל זה הגרוק אינה דמות קבועה ומופיעה רק במספר פרקים ספורים בסדרה ואינה יכולה לדבר עברית אלא רק גרבילית.

אליסה וסבתה המכשפה-אליסה היא עוד אחת מלובשי הבגדים המסוממים ועל כן היא מתאהבת בהכחשה בסנופקין, היא מכשפה מתלמדת אצל סבתה שהיא אולי שפויה בהתחלה(-היא ניסתה להזהיר אותה שתתרחק מהמומינים האידיוטים-לא רק בגלל שהם לא לובשים בגדים).אליסה למדה להכיר את כל החברים (וגם את שמות כל החומרים) אעפ"י שהצטרפה באמצע הסידרה.באחד הפרקים רואים את הסבתא כאשר היא איננה שפויה בלשון המעטה, והיא מנסה לשאוב כוחות מליקוי חמה ובעל זבוב(שם של חומר מסוכן),וכמובן במהלך הטיסה היא נופלת מהמטאטא.

היסטוריה

מתועדים מקרים בהם מומינים הותקפו ע"י מפלצות בלתי מזוהות ממחסנם, ושמומינים הצליחו לשגר זיקוקים אבל אלו מקרים נדירים מאוד בהם מומונים מצליחים להציל את המטבח ממלפלצות ב"מ בעזרת מפוחית.

שיר הפתיחה של המומינים

אומנם כל ילד קטן מכיר את שיר הפתיחה של המומינים שמתחיל במילים "הנה באים כן הם באים, המומינים המופלאים, מתוך העמק בלה בלה בלה, בלה בלה בלה בלה בלה...." אולם יש לזכור כי זהו אינו שיר הפתיחה המקורי! שיר הפתיחה המקורי הוחרם מסיבות של "תוכן לא הולם לילדים" ולכן צונזר הושמד ונישרף.

המילים:

הנה באים כן הם באים
החמומינים המסוממים
מתוך העמק המלא חשיש
עם מאי הזונה וסנופקין הפטיש

משפחת חמומין....
משפחת חמומין....

אוהבים הם לגלגל
ולפעמים גם לנרגל
חמומין שלנו חמומין ערס
את כל העמק מילא בגראס

משפחת חמומין....
משפחת חמומין....
משפחת חמומין....
משפחת חמומין....

חמומין פאפא מסטול שונא שוטרים
וחמומין מאמא שוכבת עם כל האנשים
בזולה קטנה הם חיים בלי חשמל
אבל עם קריסטל
עם הרבה קוקאין והרבה הרואין
בעמק מסטול ומחוק הם גרים
נסניף את העמק המלא בסם
כולנו יחד...
כולנו יחד...

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על המומינים.