משתמש:Yotamdel/היינטלוקה סימפהגלוכו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"שונא אותה"
~ תלמיד על שרה מיקינוביץ'
"זה ברור לא?"
~ היינטלוקה סימפהגלוכו על אותו תלמיד


היינטלוקה סימפהגלוכו(9 לפניה"ס - 1984) הייתה ממייסדי ומקימיי הבית ספר.


חיים אישיים

היינטלוקה נולדה בשנת 9 לפניה"ס בעיר קניחכחגה שביוון העתיקה. היא נולדה עם עיניים בגב (מכאן נולד הביטוי)עקב מחלה נדירה שהייתה נפוצה בשנת 9 לפניה"ס. מה שעזר לה מאוחר יותר לראות את התלמידים שלה כשהיא מסתובבת אל הלוח. היא הייתה עשירה. בשנת 4 לספירה נולד לה אח בשם היסטוקוקגרלר. (זה השם הפרטי) הוא שנא אותה מאז שהוא נולד והם רבו בלי סוף.

השם

בבית שלה היה רק ספר אחד. מכן השם בית ספר, מכיוון שבית הספר הראשון היה בביתה של היינטלוקה סימפהגלוכו'. מאוחר יותר היינטלוקה הסתכלה בחלונה וראתה ילדים משחקים ונהנים. היא לא הבינה מדוע הילדים שמחים כל כך, והליטה לשים לזה סוף. היא סרטטה על דף את הרעיון שלה איך לענות ילדים אלה: יהיה מקום, שהם יבואו אליו מדי יום, ושם הם ילמדו כל מיני מקצועות אשר אינם עוזרים בחיים. היינטלוקה הגישה את הרעיון ל"אוניברסיטה לרע כללי עולמי" והרעיון התקבל ברוב קולות של: 348 אנשים בעד, אדם אחד נגד. (אח שלה) מאז היינטלוקה לימדה בביתה ילדים (שמאוחר יותר נקראו תלמידים) מקצועות שונות אשר אינם עוזרים בחיים.

מרד התלמידים

כך לימדה שרה במשך מאות שנים, ועברה לגור בחיפה. הבית ספר כבר היה בעיצומו וכל התלמידים שנאו את שרה, שהמציאה את הבית-ספר. כדי שלא יצוץ תלמיד משוגע וירה בה הציבו 25 אלף שומרים בכניסה לביתה. בשנת 1983 התלמידים בבית הספר אחד בתל אביב החלו לעשות מרד. המורים לא ידעו על כך דבר. שנה שלמה הם אספו רובים וכלי נשק, ובשנת 1984 ה-1 ביולי (יום החג של התלמידים ויום האבל של שרה מיקינוביץ') 2,496,953,663 תלמידים מ-329 בתי ספר שונים ברחבי הארץ יצאו להתנקם בשרה מיקינוביץ'. הקרב היה קשה ומפרך אך בסופו של דבר התוצאה היתה: 16,649 שומרים הרוגים, 1,233 שומרים פצועים, 1,218,982,102 תלמידים הרוגים ו563,245 פצועים במצב קשה ו- 175 פצועים במצב בינוני. חצי מהאנשים שנשארו בחיים ברחו וניצלו. היינטלוקה סימפהגלוכו נפצעה באופן קשה ביותר.

הקבר

היינטלוקה פונתה לבית החולים בחיפה. אחרי שעתיים זה קרה. היא מתה. מילותיהיה האחרונות היו: "טוב למות בעד בית-ספרנו." כיום היא קבורה בבית הקברות "הילוגהגע" בחיפה.

קובץ:קברה של שרה בחיפה.jpg
קברה של שרה מיקינוביץ' בחיפה

המקום מוקף בשומרים, מטוסי קרב ושדות מוקשים. הכתובת מסווגת ולא ניתן למצוא אותה. הבית שבו גרה שרה מיקינוביץ' מוצג במוזיאון כיום, אך התלמידים הודיעו על שביטה, ולכן הם לא נכנסים לשם.

ראו גם

בית ספר