אייל שני

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך היא: אין פתיח. עיצוב קקה. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.
"המנה שלך מכוערת להפליא"
~ אייל שני על על מנה מכוערת
"הדבר הזה... מחזיר אותי לעולם הישן... לתקופה שבה הכול היה פשוט וצנוע... לעולם שבו שלטו דגי הים... שבו העץ והשיח חיו בשלום ובאהבה זה לצד זה... עולם שבו הרי הגעש הקשיבו לרחש האדמה... והעולם שתק... צניעות, פשטות ועם זאת אלוהות, שקר החן והבל היופי, ההתפוררות העוצמתית של אזובי היער..."
~ אייל שני על פטרוזיליה
"אין אהבה... כמו אהבה של גזר... גזר שחובק את הגזר הגמדי... מגדל אותו ומקשיב לרצונותיו... הופך אותו מעפר האדמה ליצירה כתומה ויפהפייה שנבראה עבור האלים... הכחישות של הגזר הגמדי מרמזת על ניסיון חיים ארוך כנגד איתני הטבע... אך הצבע הכתום היפהפה שלו מסמל דווקא בוהק... רצון להמשיך ולהתקיים בסימביוזה עם הטבע למשך שנים ארוכות... משהו בעדינות שלו ובאור שהוא מפיץ שלו עושה לי חשק לחבוק אותו בכל כוחי וללחוש לו... שהכול יהיה בסדר... שזה הגורל שלו עכשיו..."
~ אייל שני על גזר גמדי
"הן מחייכות אליך... מעבר להר... עלמות צעירות ויפהפיות, וצבען אפרורי... כחושות אך זוהרות... כה יפות... הן מתחננות שתיקח אותן אליך למטבח... שתתייחס אליהן כפי שהטבע מעולם לא העז... שתעסה אותן בשמן ובחומץ... שתחמם ושתרטיב אותן עד אין קץ... שתלטף אותן בעדינות... אך עם זאת שתכה בהן ללא רחם... ללא חשש..."
~ אייל שני על פטריות
"הזמנה... להתברך בחום ובמעטפת של קסם אישי... אך עם זאת... להיזכר בכל צרותיך... בכל ייסוריך... עולם שלם שבו אתה העיקר... שנועד לסחוף אותך אל הלא הנודע שידעת כבר מזמן... להרקיד אותך בחושניות שלא תתואר... ולשרוף אותך עד שלא תזכור מהו העולם..."
~ אייל שני על שניצל בתנור
"בראשית ברא ה' את השמים... את הארץ ואת העגבנייה... האדם הוא יצור פשוט ופרימיטיבי שנברא תוך שניות... גם הרי הגעש והמפלים וכל ערבובי הצבעים והצורות... להם האנושות קוראת "פלאי תבל"... הים והשמים... הפלמידות ועלי הכרוב... יצירות פשוטות שלא שוות כלום בעולם... מי שרוצה לדעת את סיפור הבריאה... שיחפש אי שם... בהיסטוריה ארוכת השנים של העגבניות..."
~ אייל שני על פלא הבריאה האמיתי, העגבניות
"ראו והביטו, אדונים וגבירות! זהו הדבר המוזר ביותר... העוצמתי ביותר שראיתי מעודי... סימביוזה מושלמת בין הירוק לצהוב... הירוק מסמל אימה... והצהוב כוח רצון... העלים מושיטים יד אל השמיים... כלום! שום דבר! אינו יכול לעמוד בפני הכוח ההרסני הזה... הצד הכוחני והבלתי-מתפשר של השכינה... השוכנת בתוכנו..."
~ אייל שני על תירס


אייל שני הוא פלסטיני המרגיש יחסים מיניים לירקות (במיוחד האדומים)

ילדות

אייל שני נולד ב-13.13.1959 לאם בשם מיכאלה ולארגז ירקות.
בגיל ארבע אובחן אייל שני הסובל ממחלת נפש קשה הנקראת סכיזופרניה, מה שגרם לו להתחיל לדבר עם חפצים וליצור עמם קשר (פירות וירקות בפרט) הוריו שמאוד דאגו בגלל המחלה החליטו לזרוק את כל הפירות והירקות מהבית, אך הוא הצליח להתגבר על האובדן הקשה ועבר לדיבור עם קירות ושעוני יד.

הקריירה

למרות הילדות הקשה שעבר כסובל ממחלת נפש, החליט אייל שני להיות שף. את הקריירה התחיל כטבח במסעדתו של חסאן נסראללה בעיר תל-אביב, במסעדה בשם 'אללה הוא עכבר'. לאחר קרירייה של כמה שנים הוא עזב את המסעדה, ועבר לעבוד במסעדה אחרת הנקראת 'אללה הוא מאוד עכבר' בבעלודות של חסאן הוא מאוד נסראללה.
חסאן הוא מאוד נסראללה, החליט לנצל את מעמדו כמעסיק ואנס את אייל שני כמה ימים בלבד לאחר שהתקבל לעבוד אצלו במסעדה, וכתוצאה מכך ברח אייל מן המסעדה לחברון, ומעולם לא חזר אליה. כשהגיע לחברון הוא נכנס לאחד הכרמים שהיו באיזור, ושם הסכיזופרניה תקפה אותו, והוא רכש חיבה רבה כלפי הענבים שהיו שם (וכמובן שגם דיבר איתם).
עקב החיבה הרבה שרכש כלפי הענבים הוא החליט להתנחל בכרם, ושם אף הכיר את אחד מחבריו הטובים, שגם הוא סובל מסכיזופרניה, ושמו הוא בנימין נתניהו.

אייל שני פותח מסעדה משלו

לאחר שגילה שהוא חולה בסכיזופרניה, עבד ב-2 מסעדות, נאנס ע"י פעיל טרור והספיק לעבור עוד הרבה בחייו, החליט אייל שני לפתוח מסעדה משלו, ולה הוא קרא "מלפפון, מה שלומך?". עקב שם זה אנשים בטוחים עד היום שבזמן שחשב על השם למסעדה שוחח עם מלפפון, וזה מה שגרם לו להחליט שזה יהיה שם המסעדה.
כיום המסעדה כבר בת 77 שנים (יותר מבוגרת ממנו) אך הכניסה בערך שקל וחצי מאז שנפתחה. כמו כן היא הכניסה בערך שקל וחצי.

הקריירה במאסטר שף

למרות נטיותיו המיניות על פירות וירקות, החליטה הנהלת התכנית "מאסטר שף" להעסיקו כשופט לתחרות עם שם העט "מרק עגבניות". מאז לקיחת שני לתכנית, טיפס רייטינג הצפייה במאה אחוזים וזאת רק כדי לראות כמה אפשר לחפור בכל הנוגע (ובכל הלא מעניין בעליל) לאוכל.

דוגמא לחפירה מן התוכנית:

אתהההההההה מה שאתה עשית!! לקחת את יצור השלמות, האלוהית, העגבניה!! וריסקת אותה כמו עולם שמתנפץ בגל חרב של אטום אותו הכין אחמדאינג'ד עם התפרצות של הר געש טבול בבתי השחי של כל המלפפונים החמוצים בעיר ניו יורק... האם שאלת את העגבניה? *שיחה אישית עם עגבניה* אם היא רוצה להפוך לרסק? תודה לך! היה טעים מאד.


מתמודדי מאסטר שף החליטו לקחת את ביקורתו של שני ויישמו אותה בכל פעם מחדש. המקרה המוכר ביותר הוא אחד המתמודדים, אשר בית המשפט מסרב לחשוף את שמו, נתפס כשהוא מדבר לברוקולי. בני משפחתו גילו זאת לחרדתם בשרותים כאשר מצאו עלי ברוקולי יבשים על האסלה. כרגע, הם חוששים שמדובר במחלת הנפש של אייל שני "סכיזופרניה" ומתמודד זה מטופל בבית החולים לחולי אייל שני "הקדוש מנגו".

פרשת שוחד העגבניה

בשנת 2000 נחשפה פרשת שוחד העגבניה לראשונה שחוללה זעם רב בקרב מדינת ישראל. החשיפה הביאה לתגלית מרעישה שאייל שני עבד על עשרות בעלי מסעדות כאשר מכר להם עגבניות שכינה "עגבניות המזל מן המחבת" כשלמעשה הן היו עגבניות רקובות. כאשר שני נמצא בביתו והובא למשטרה הוא טען רבות כי הוא חף מפשע וביקש להביא לעדות בבית המשפט את העגבניות שלדבריו הן היו נוכחות בשעת מעשה כמו "בשר ודם"... טענתו נדחתה לאלתר בתגובת:"הסתלק מכאן! קח את העגבניות המדברות הללו, משוגע!" אך על כך הוא עתר לבג"ץ שאישר זאת ואף העניק לשני פיצויים מן המדינה על עוגמת הנפש שנגרמה לאהבתו "העבגניה". רבים מבעלי החנויות הביעו את מחאתם על עיוות הדין ודרשו לקיים משפט הוגן בלי חברת העגבניות. אך לרוע המזל אייל שני סירב ותקף אותו למשמע הדברים התקפץ זעם בלתי מוסבר ופתאומי, אייל החל להתפרע ברחבי בית המשפט בעוד הוא לובש רק גלימה (ללא תחתונים כאמור) ולשבור שולחנות ואת אוסף הברביות של השופט , לאחר מספר דקות של חוסר איזון בעולם בהם האוואטר היה נעד, החליט השופט להוציא לשני צו הרחקה וציווה על בית הדין בתוקף רב להלשליכהו היאורה. כיום רוחו של אייל שני רודפת את התכנית המאסטר שף, ואונסת ילדים קטנים בגני שעשועים