איןמינים:ווזווז

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מקורו במזרח אירופה (בעיקר צ'כיה, רומניה, פולין והונגריה), למעשה הווזווז הוא תופעה תרבותית של ילדים אשכנזים מבית טוב שלא הדרדרו ל'תרבות' האימו או המטאל. הווזווזים, בניגוד לאשכנזים הייקים (צפונבונים) מצהירים בגלוי על היותם גזענים ושונאי האדם השחור (והערבי) ולא נאבקים על זכויויתיהם של המזרחיים למרות שהם שונאים אותם. ידועים שלושה סוגים של ווזווזים המחולקים לפי דורות.

דור ראשון

הדור הראשון של הווזווז (נקרא גם 'ניצול שואה') הם אשכנזים ממזרח אירופה, ילידי תחילת המאה. כשמם כן הם, ניצולי שואה ומביאי תרבות היידיש הווזווזית לישראל.

דור שני

הדור השני (נקרא גם 'דור שני לשואה', 'הדור הציוני' או 'הדור מכחיש הווזווזיות'), בניגוד לשמם ילידי הדור השני אינם מכחישי שואה, למעשה הם אפילו מתגאים בהוריהם שהובלו כצאן לטבח, אבל הם מתכחשים להיותם אירופאים וטוענים בכל תוקף שהם ישראלים, מנסים לדבר עברית תקינה ונמנעים משפות הגלות.

הדור השלישי

המכונה גם 'דור שלישי לשואה', 'המשמרים'. דור המשמרים הוא דור של ילדים אשר נמנעו מהתקלות עם תרבות האימו הברבארית או (חוסר) תרבות המטאל. הם שומרים על תרבותם תוך נסיון ללמוד את שפות הגלות ושפת היידיש (על מנת שיוכלו לדבר ברחוב מבלי שיבינו אותם, ובכך לתכנן תכניות סודיות על שיעבוד כל הערסים והפריחות).

הווזווז דוס

ווזווזים אלה חיים בעיקר בבני ברק והצליחו לשמור על תרבות הווזווזים כמעט לגמרי, הבעיה היחידה שהם חיים כמו שחיו לפני 500 שנה ולא באו עם הקידמה אשר תשפר את יכולותיהם השכליות והטכנולוגיות.

מאפייני הווזווז

בהיותם משמרים את השפה היידיש ישמעו הווזווזים מוסיקת יידיש (פולק או רוק חסידי) ובגלל שמירה על התרבות הישנה ישמעו גם מוסיקת רוק קלאסי ושנות ה-50 וה-60, כמו כן יש גם כאלה ששומעים מוסיקה קלאסית או מוסיקת פולק לפי המקום ממנו הגיעו הוריהם.

אויבוי הווזווז

הווזווזים קיימים בארץ כבר מספר שנים ורכשו לעצמם אויבים רבים, בינהם הערסים והפריחות המייצים עבורם את העבדים שלהם, הפריקים האשכנזים המייצגים עבורם איך הדרדר האדם, הקיבוצניקים שמזכירים להם את הסובייטים בהיותם קומוניסטים ארורים, המטאליסטים המייצגים עבורם את הרוסים (בלאט!) של ברית המועצות (מביאי הקומוניזם) אבל השנואים ביותר הם הייקים (#הפניה צפונבונים) אשר ניצחו במלחמת האזחרים ונאבקים על זכויותיו של הערס.

מאחר וכוחו הפיסי של הווזווז שואף ל-800N אין ביכולתם לפעול נגד אויבהם באופן ישיר, לכן נוהגים הווזווזים לפגוע באויבהם על ידי חקיקת חוקים אשר ימנעו מהם את זכויותיהם. מאחר והאדם השחור קיבל זכויות וישר ערבים בכנסת (רע"מ תע"ל וש"ס) הצליחו עריבי ישראל להעניק לעצמם זכויות והווזווזים נאלצו לפנות לשיטה אלימה ולהקים את ה-JKK.