איןספר:מתכונים/קיפוד מתובל חמוץ מתוק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"כמו שנהגו להכין לי בבית!"
~ יוצר הערך על קיפוד מתובל

קיפוד מתובל הוא מאכל הלקוח מן המטבח הרוסי-אפריקאי, מאכל זה מוגש בארוחות משפחתיות ומומלץ ביותר להגשה לצד בוטנים קלויים כחולים (מומלץ עם העצמות). יש מספר גרסאות להכין את הקיפוד המטובל אך אני אציג בפניכם את המפורסמת מבניהם, הדבר הטוב ביותר במתכון הוא הביתיות כי עדיף להכין בבית ולא לקנות בחנות.

מצרכים

  • קיפודים (לגרסא המתוקה עדיף מקולפים, אך לגרסא הרגילה עדיף שלמים)
  • תבלינים
  • ירקות (אם אתם פולנים)
  • מרשמלו (למנה אחרונה)

ציוד

  • תנור אפייה
  • יד של מישהו
  • פריזר
  • דירה של מישהו (עדיף לא שלכם) כדי לבשל בה.

אופן הכנה

Attention niels epting 01.png אזהרה!
08603-Hedgehog-yawning.jpg
אם לא הרגתם את הקיפוד בצורה טובה הוא עלול להיות תוקפני.קחו כמה קיפודים איכותיים שקניתם בשוק שאתם מכירים וסומכים (מומלץ לא שוק רמלה או טירה כי הקיפודים שם פגי תוקף) נקו אותם מלמעתה אך השאירו את הדוקרנים, שימו לב אם הקיפוד מצחקק סימן שזה לא קיפוד אלא ברווז גומי זרקו אותו לפח זה לא נחוץ למתכון. לאחר שניקיתם את הקיפוד ושטפתם אותו טוב אתם מוכנים להתחיל לעבוד איתו!

תכינו לקיפוד שלכם אמבטיה חמה שימו בה תבלינים אפשר אפילו קצת ירקות או משהו שנשאר לכם במטבח, בפעולה זאת בעצם אתם מכינים את המרינדה של הקיפוד ככה שיהיה לו טעם מתובל יותר וטיפונת חריפות, אם אתם רוצים אתם יכולים להכין את האמבטיה ממיונז במקום תבלינים זה גם רעיון טוב מאד. עכשיו למנה הקינוחית הכינו אמבטיה כזאת אבל אם שוקולד (מומלץ בטמפרטורת החדר כדי שהקיפוד לא יתאדה).

אם יצא לכם ככה. סימן ששכחתם לשים קיפוד.

עכשיו הוציאו את הקיפוד שלכם מהמרינדה. לפולנים שמבנכם תתקעו קצת גזר או גפילטע אם אתם רוצים על הקיפוד, לשאר האנשים הנורמלים אפשר להתחיל לאפות את הקיפוד שלכם על בתנור (את הקיפוד-קינוח שימו בפריזר עם רוטב שוקולד). את הקיפוד-קינוח הקפידו לשמור בטמפרטורה מאד נמוכה שיוכל לקפוא טוב (אך שמרו שהקוצים על הקיפוד ישארו יבשים) הוציאו את הקיפוד מן המקפיא לאחר מספר שעות הקפידו אך חכו רגע אל תאכלו אותו עוד לפני שתסיימו את מנת הקיפוד המתובל! את הקיפוד מתובל שימו בתנור ל 180 מעלות למשך 15 דקות. הוציאו את הקיפוד מהתנור ובתאבון! מנת הקיפודים שלכם מוכנה! הקפידו לאכול אם הקוצים זה החלק הטעים ביותר במנה!

הגשה

הכנתם את הקיפודים אך אתם לא רוצים שזה סתם יהיה זרוק סתם כך על השולחן? טיפ מאד מומלץ אם אתם רוצים לשלשל דם להגשה שתרשים את האורחים שלכם ואת משפחתכם. תוציאו לאט לאט את הקוצים מהקיפוד קינוח וחתכו את הקיפוד לקוביות. עכשיו השתמשו בקוצים בתור קיסמים תקעו אותם בקוביות. ואכלו את כל הקוביה וגם את הקיסם! עוד דרך מקורית להגשה זה לקחת קיפוד ועוד קיפוד לשים אותם אחד על השני ולעשות כאילו הם עושים משהו סוטה מגדל, ככה תוכלו ליצור אווירה מוזרה ומביכה משעשעת בשולחן. הדרך המומלצת ביותר לאכול את הקיפוד קינוח היא כפית, את המנה העיקרית מומלץ לאכול עם הידיים. וזהו הכנו, אפינו והגשנו בתאבון!