גוש קטיף

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Believing-5203.jpg בס"ד

געוואלד!!!
ערך זה הינו עוכר ישראל.
ערך זה עוכר ישראל מפני שהוא

  • תומך בהתנתקות ובהתבוללות
  • תומך בקום מדינה פלסטינית
  • מחולל שבת וחג
  • צוחק על דוסים
  • צוחק על התורה
  • צוחק

כותב ערך זה הוא מייסר אשר יביא על עם ישראל חורבן מחלות ודרעק והוא ייסקל באבנים מחר אחרי תפילת שחרית. השם יקום דמו של כל הצוחק מערך זה.
לערכים עוכרי ישראל נוספים, לחצו כאן.

"דין נצרים כדין תל-אביב..."
~ אריאל שרון על "קדימה"
גוש קטיף כיום

גוש קטיף, קיבוץ-עבר שהתמחה בקטיף גושים לשם ייצוא המוני של בולשיט.

מיקום

גוש קטיף היה ממוקם על חוף הים התיכון, דרומית לתל-אביב, מערבית לירושלים וצפונית לאילת. בגלל מיקומו המרכזי, מדינות רבות בעולם רצו לכלול את הגוש בתחומן, ובינהן: מצריים, פלסטין ומועצות הברית. רק המדינה בה נכלל גוש קטיף לא רצתה בו (ישראל). גוש קטיף היה מורכב מכמה ישובים חקלאיים קהילתיים, ששמותיהם היו משהו כמו: קטיף, ניצרים, נווה דגלים, כפר צפון, דוקית ושירת הים.

אוכלוסייה

בגוש קטיף גרו בעיקר פלסטינים שעיבדו את אדמתם בעזרת ניצול של עובדים זרים מארץ ישראל שנקראו "מתנחלים". הפלסטינים עשו הצגה כאילו המתנחלים שולטים בקרקע, אבל למעשה המתנחלים עבדו קשה מאוד, בעוד שהרווחים הלכו לכיסם של הפלסטינים.

היסטוריה

גוש קטיף נכבש על ידי אריאל שרון במלחמת ששת הימים, אשר דאג גם להתקין בו תשתיות רבות (כבישים, בתי כנסת ואולמות קונצרטים) ולאכלס אותו באוכלוסייה מיוחדת של אנשים פראירים - המתנחלים. בגוש קטיף פרחה חקלאות מיוחדת, שהתמחתה בחממות ונזקקה לכוח עבודה זול מאוד ולמים יקרים מאוד. את כוח העבודה הזול סיפקו כאמור המתנחלים, ואת המים היקרים סיפק הים של עזה, אשר עד היום שותים ממנו היהודים.

ראש ממשלת ישראל בתחילת שנות המאה ה- 20, אריאל שרון, החליט לספח את כל גוש קטיף למדינת ישראל, להחיל עליו את החוק הישראלי ולנתק אותו מחבל עזה שהיה מסביבו. תוכנית זו זכתה לשם: "תוכנית ההתנתקות" – לציון התנתקות הגוש מהחבל. חיזוקים גדולים לתוכניתו זכה לקבל מהבנים שלו שתפסו עמדות מפתח במערכת המשפט בארץ, עקב היותם עורכי דין מוכשריים ואזרחים למופת.

אירוע ההתנתקות נחוג בטקסים רבי רושם ובעצרות שימחה ברחבי כל הארץ, ואף הומצא סרט בד צבעוני מיוחד לציון האירוע – סרט בצבע כתום! את הסרט הכתום ענדו רבים מאזרחי המדינה כדי לסמל את תמיכתם ב"תוכנית ההתנתקות". בחגיגות ההתנתקות השתתף גם צה"ל במעגלי ענק, בהם הם נשאו על כפיים את המתנחלים, שרו איתם ורקדו איתם.

עם זאת, התקשורת פירשה לא נכון את "תוכנית ההתנתקות" וחשבה שמאחר ומדובר ב"אתרוג" הרי שהוא מתכוון בדיוק להיפך... ביום ההתנתקות, פירסם קול ישראל שבמקום שהערבים יעזבו את גוש קטיף – על צה"ל לעזוב את הגוש! ואכן, כך קרה: העובדים הזרים, הקרויים גם מתנחלים גירשו בכוח את חיילי צבא הגנה לישראל מגוש קטיף! מחזות קורעי לב של חיילים הצווחים: "יהודי לא מגרש חייל" הותירו משקע כבד באזרחי המדינה.

חצי שנה לאחר ביצוע ההתנתקות חש אריאל שרון המגרש לחצים בראשו ומאז הוא נמצא במיטת חוליו.

גוש קטיף היום

לאחר ביצוע "תוכנית ההתנתקות" נותרו הפלסטינים ללא כוח עבודה זול, והחקלאות המפורסמת של הגוש קרסה. הרשות הפלסטינית יסדה במקום "עמק סיליקון" טכנולוגי מהמפורסמים בעולם המייצא נשק וידע לכל רחבי העולם. רבים ממפוני הגוש חוגגים מדי שנה את יום ההתנתקות ומציינים אותו במנהג של אכילת שפנים ושתיית וודקה.