גלילאו גליליי

From איןציקלופדיה
(Redirected from גלילאו)
Jump to navigation Jump to search

גלילאו גליליי (או גוגולת הגיליל) (1588-שבוע שעבר) היה מדען איטלקי שנולד בגליל ונחשב לאחד האלים הנוספים בהשילוש הקדוש ביחד עם אלברט אינשטיין ואייזק ניוטון . גלילאו היה מדען , סופר פורה ופלצן .

סיפור חייו

גלילאו נולד בשנת 1588 בגליל וזהו מקור שמו. היה מדען איטלקי דגול ומת בשבוע שעבר עקב תאונה טרגית. גלילאו נקרא גם בשמו השני "גולגולת הגליל." גלילאו היה בן 5 בלבד כאשר טיפס על מגדל הפיזה בכדי להשתין על פשוטי העם מלמעלה .בגיל 8 כבר הגה ביחד עם בני גורן את רעיון פרדוקס השיער שאומר שהיחיד שיכל לעצב את השיער של נשיא בוליביה הוא מיקי בוגנים בתנאים שמרחב מרוכב מעל שדה קורדינאטות קארטזיות. בהיותו חבר במשפחה אצילית היה הדבר נורמטיבי בחברה האיטלקית להציג בוז למעמדות הפשוטים בכל דרך אפשרית ואהב שלום .

בהיותו בראש המגדל הוא שם לב כי השתן שלו לא מגיע למטה אלה מותז עליו על ידי כוח מסתורי אשר יתגלה לו יותר מאוחר בחייו. ונתן טל קסוטו הוא מלך בלי ראשי תיבות תלמד!!!!

האירוע הבודד הזה גרם לגלילאו לרצות להיות ולהבין את הכוחות והחוקים הפועלים בעולם. כאשר הגיע הגיל בו ניתן היה להרשם לאוניברסיטה הממלכתית בטיזנאבי גלילאו היה מאושר ביותר וקיפץ לו מעלה ומטה.

שם הוא גילה שאם לוקחים צינור ומכניסים לו עדשות ניתן לראות דברים רחוקים כקרובים . תופעה זו זכתה לתגובות נפלאות מקרב המרצים כאשר גלילאו הרביץ לאנשים כיצד ההמצאה מאפשרת להציץ לגברת הנובר בחדר השינה שלה כאילו היו שם.

לבסוף הוא היה אמו הגאה של עסק מצליח לבניית טלסקופים למרצים זקנים וסוטים.

כספי ההמצאה נוצלו בשביל לממן את המחקר היחיד בו התעניין גלילאו מדוע כאשר משתינים ממגדל פיזה השתן אינו נופל למטה אלה מתפזר על פני גוף המשתין . לאחר כ20 שנות מחקר התברר כי הרוח מעיפה את השתן. למרות התגלית העולם המדעי אינו התרגש.טל קסוטו הוא מלך חתיך חכם חמוד אלוף ודברים טובים

גלילאו גליליי נולד לפני חודש ואכל בננה שלמה! מיד לאחר אכילת הבננה הוא דפק פלוץ מסריח במיוחד!

סיפור מותו

גלילאו עסק לקראת סוף חייו בכתיבת ספר זיכרונות אולם עקב תאונת עבודה (נפל עליו פסנתר כנף) לא חזר לעצמו ונקבר בחלקת קבר קטנה ליד ביתו .

יש הטוענים כי עלה לשמיים ונהפך לאל.עד היום פיזיקאים ברחבי העולם סוגדים לו. איתמר מגבעתיים תרם 28 מיליון לגלילאו! טל קסוטו חכם חתיך מלך אלוף וחי בסרט מצויר עם מיני מאוס אהובתוונתחיל

גלילאו היה מתמטיקאי,