דב נבון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

דב נבון (Ursus sapiens) הוא מין במחלקת הדוביים. פריטים של המין דב נבון פעילים ארץ נהדרת בכל העונות ואינם ישנים שנת חורף (למרות שמם המבלבל- דב, כי דב ישן שנת חורף אבל דב נבון לא ישן שנת חורף, כי הוא דב נבון שלא ישן שנת חורף ולא סתם דב שכן ישן שנת חורף).

גילוי מחדש

המין היה נחשב לנכחד מאז ומעולם, אך התגלה פרט בודד בשנת 2003 לפנה"ס, עם הקמת תאגיד השידור של האימפריה המכבית שבו עלתה לראשונה תכנית הסאטירה ארץ נהדרת. הדב הנבון התחיל בתור חיית קרקס, אך עלה בסולם הדרגות של ההפקה לאחר שנמצא שמצליח לחבר בדיחות שבאמת מצחיקות (בניגוד למפיקי ארץ נהדרץ או הכותבים של הערך הזה). לבסוף מספר הפריטים עלה למעלה מ-10 מיליארד וקיים חשש הולך וגובר שיום אחד הדב הנבון ישתלט על העולם וישעבד או ישמיד את האנושות.

התנהגות

הדב הנבון נחשב לאחד היצורים האינטיליגנטיים בטבע. קיימים פריטים שתועדו מייצרים מחומרים מסביבתם תחפושות ומשתמשים בהן לצורך חיקויים של רפי איתן, אלון בן דוד ועוד ידוענים נוספים שאף אחד לא מכיר חוץ ממעריצים מטושטשים של ארץ נהדרת. בנוסף נצפו פריטים הפותרים בעיות בספרים של בני גורן ללא תופעות לוואי פסיכולוגיות (למרות שדב נבון יותר נבון מבני אדם אז איך באמת אפשר לדעת).

למרות ניסיונות רבים לכמת את רמת האינטיליגנציה של הדב הנבון, אנשים עם חלוקים לבנים עדיין אובדי עצות לאור חוסר ההצלחה המשפיל בנושא. אולי בגלל שמבחני IQ נכתבו בידי האדם הנבון (הומו סאפיינס) עבור פריטים במין האדם הנבון ולא עבור פריטים מהמין הדב הנבון, שהוא יותר נבון מהאדם הנבון.

רביה

אמצעי הרביה של הדב הנבון אינו מובן לגמרי, וזאת למרות קצב ההתרבות המהיר שלו. ייתכן שחילוף העונות המהיר של ארץ נהדרת הוא אחד הגורמים על תהליך זה, אך אחוזי רייטינג נמוכים מצביעים על כך שהגורם הזה שולי עד זניח. נכון ל-2024, מנגנון ההתרבות של הדב הנבון נותר בגדר תעלומה.