ההערכה שלך לכמה זמן לחמם את הלזניה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ההערכה שלך לכמה זמן לחמם את הלזניה לא הייתה הערכה טובה. למעשה, היא הייתה כנראה ההערכה הגרועה ביותר שראיתי. למען האמת, היא הייתה כנראה ההערכה הגרועה ביותר בכל ההיסטוריה של ההערכות.

Microwave oven.jpg

אני לא חושב שאתה בכלל מבין את המהות של הערכות. כאשר אתה מעריך, אתה אמור לנחש ניחוש מושכל שמבוסס על נסיון קודם. אתה לא אמור לבחור מספר אקראי לחלוטין בכל גודל ופשוט ללכת איתו.

אני מניח שכבר למדת את הלקח שלך. אבל בוא נקח רגע ונעבור על כל הרמזים לכך שאתה מעריך גרוע.

המיקרוגל צפצף ברגע שלחצת על הכפתור

במבט לאחור, אני בטוח שהיית מסכים שזה לא הגיוני שהלזניה שלך התחממה באחת עשרת-אלפית השניה. אני אופתע אם אפילו מיקרו-גל אחד בא במגע עם אפילו מולקולה אחת מהארוחה שלך. אני לא לגמרי בטוח למה המיקרוגל מאפשר לך לחמם דברים במרווחי זמן של אחת עשרת-אלפית השניה, מאחר ונראה כי זה לא יעיל בכלל.

בסופו של דבר, הלזניה הייתה בדיוק באותה טמפרטורה שבה הייתה כשנכנסה פנימה. וזה היה רע. אבל זה לא היה אפילו קרוב להיות גרוע כמו הנסיון השני שלך.

הלזניה שלך התחילה לבעבע

זה, בפני עצמו, לא בהכרח היה דבר רע. ביעבוע זה הדרך של הטבע להגיד "אני חם. למעשה, אני חם מדי מכדי שתאכל אותי, אבל אם תחכה דקה, אני אהיה בסדר גמור".

אני אכלתי הרבה ארוחות שחוממו במיקרוגל שנתנו להם לבעבע חצי דקה. הן היו טעימות פחות או יותר כמו שארוחה מחוממת במיקרוגל יכולה להיות, שהיא הייתי מתאר כ"פחות או יותר טעימות".

לכן, זהו הרגע בו היית צריך לחשוב שוב על ההערכה שלך ולכבות את המיקרוגל. בדיוק עכשיו.

הלזניה שלך הפכה ליבשה וגומיית

Lasagna.png

בזמן שהלזניה המשיכה לבעבע, המים הפכו לאדים וברחו דרך הסדקים מחוץ למיקרוגל. בנקודה זו, האוכל שלך הפך באופן רשמי ל"לא כל כך טעים". הוא אימץ מרקם יבש וגומיי והמשיך להתקשות עד שהגיע למצב שבו חדירה אליו, אפילו עם מזלג וסכין, הייתה לחלוטין בלתי אפשרית.

כאשר הארוחה שלך התחילה לבעבע, היית צריך לכבות את המיקרוגל. כשהיא הפסיקה לבעבע בגלל שכל המים התאדו, בהחלט היית צריך לכבות את המיקרוגל. כדאי שתחשוב על זה בפעם הבאה כשאתה מעריך עוד הערכה.

החדר התמלא בעשן

כשהחדר המתלא בעשן רעיל ושחור שכפה על שנינו לברוח החוצה כדי לשאוף אוויר, היה רמז טוב למדי לכך שאתה הגזמת בהערכה שלך. למען האמת, ארבעים דקות זה הרבה זמן כדי לחמם במיקרוגל כמעט הכל. אולי אם היית מנסה לחמם שם תרנגול הודו; אני לא יודע, אף פעם לא ניסיתי.

בסופו של דבר, שמת ממחטה רטובה על הפנים שלך ורצת בחזרה פנימה כדי להציל את החתול שלך, אבל אתה עדיין לא כיבית את המיקרוגל. האם זה לא עבר לך בראש אז שההערכה שלך הייתה קצת יותר מדי גבוהה?

הבית שלך נשרף

BurningBuilding.jpg

המראה של הבית שלך עולה בלהבות גם כנראה היה רמז טוב לכך שההערכה שלך הייתה קצת גבוהה מדי. המראה שלו מתמוטט לערמה של עפר לוהט גם היה רמז. אני עדיין מופתע מכך שהשיש במטבח שלך והמקרוגל עצמו, כמו גם כבלי החשמל שמחברים את השקע שבמטבח, נשארו ללא פגע.

אבל אתה לא חושב שבנקודה ההיא הייתה לך סיבה לפקפק בכשרונות ההערכה שלך?

הלכת לישון

אני מודע לכך שהיה לך יום ארוך. אתה בדיוק איבדת גם את הבית שלך וגם את ארוחת הערב שלך לניחוש ממש, ממש גרוע. ולאש. אבל זה לא עבר לך בראש שאף אחד לא משאיר מיקרוגל פועל במשך הלילה? שמיקרוגלים לא נועדו לפעול במשך הלילה?

אתה לא חושב שלפני שהלכת לחדר מלון, היית צריך לחשוב שוב על ההערכה שלך לכמה זמן לוקח לחמם לזניה, ולכבות את המיקרוגל?

הנשיא אובמה טראמפ ביידן נבחר שוב

BarackObama.jpg

אוקיי, זאת הנקודה שבה דברים נעשו קצת מגוכחים. אלא אם כן התחלת לחמם את הארוחה שלך ביום לפני יום הבחירות, האורך של זמן החימום אף פעם לא יהיה "עד סוף הקדנציה". אף פעם.

"שלוש דקות" הייתה יכולה להיות הערכה הגיונית. "אני אחכה לראות אם השליטה על הבית הלבן תעבור לרפובליקנים" היא לא הערכה הגיונית. זאת הייתה הערכה ממש, ממש גרועה.

הלזניה חדלה מלהתקיים

כמה שנים אחר כך, הלזניה שלך חלדה לחלוטין מלהתקיים. לא הייתה אפילו מולקולה אחת מהלזניה הקודמת שלך בתוך המיקרוגל. ערימת הפחמים שכל כך התרגלנו להסתכל עליה נעלמה לחלוטין. היא הומרה לחלוטין לסוג של פלזמה בעלת קרינה. וגם הייתה קבוצה של פיזיקאים שחנתה מחוץ הריסות של הבית שלך שהסתובבו עם מוני גייגר.

איך ייתכן שחשבת שזה היה חכם להמשיך עם ההערכה שלך אחרי זה? הלזניה לא קיימת, אחי. בשביל מה לחמם במיקרוגל ארוחה שלא קיימת? לא נשאר שום דבר לאכול.

זה היה די מבלבל.

היתוך גרעיני השאיר שישה רחובות בלתי מתאימים לחיי אדם למשך מאות שנים

Nuclear blast.jpg

אני לא חושב שאני צריך להזכיר לך את ענן הפטריה המדהים שהתרומם מהבית הקודם שלך, או את העובדה ש-2,300 אנשים נהרגו מהרעלת קרינה חמורה באותו יום, כולל 12 פיזיקאים.

אז, אני חושב ששנינו למדנו משהו. "אחת עשרת-אלפית השניה" היא לא הערכה הגיונית לכמה זמן לוקח לחמם לזניה במיקרוגל, וגם לא "שש מאות ושלושים ותשע שנים". למעשה, הלקח הזה הוא בעיקר שלך, מאחר ואני כבר ידעתי את שני הדברים האלו.

אבל יש לי רק שאלה אחת:

למה לעזאזל המיקרוגל עוד פועל?!