הקאקה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הקאקה היא.הייתה מושג שנוסד ב1995 על ידי האו"ם שהיה נועד לצורך תיאורים אנומליים שאינם נחשבים כבעלי הגדרה משלהם מה שנובע מהם נותן אפשרות לשאילת שאלות שאף לא נודעה עד ימינו. תיאור יותר עמוק בעצם קאקה זה מושג חסר הגדרה, אי אפשר להגדיר את הקאקה בעזרת המחשבה עצמה, זה משהו הרבה מעבר להבנה אנושית, המושג הזה של ימינו אינו ניתן להסבר ותיאור ממשי זה יותר בכיוון של שאילה אינסופית, מה זה בעצם והלאה, מה שהופך מושג זה למיוחד בפני עצמו, חסר 'טקט' אבל חסר הגדרה, אין לא הרבה ממשיות בעולמינו מה שגורם לתופעה של שאילת השאלות, מה זה? השאלה הזאת נותנת לנו כתוצאה מהשמושג קאקה לשאול אינספור שאלות נוספות עקיפות למושג מה שנותן לנו תשובות שונות שהם ממשיות מאשר סתם לענות על מושג חסר הגדרה של, מה זה בעצם קאקה.

רקע המושג

לפני כל תחילת המהפכה של יצירת המושג, ארבע שנים לפני כן, רוברט גרינברג בשנת 1991 היה פיזיקאי מפורסם שהיה נודע בפעולותיו עם סטיב הוקינג בגילוי תאוריות שונות למינהיין וכו, הוא וסטיבן הוקינג היו חברים מאוד טובים בתקופתם עד שהם החלו לריב על תאוריה אחת שלא הייתה ניתנת להוכחה, חור תולעת, סטיבן עזב את רוברט לנפשו ואמר לו שיתעסק עם העניין הזה לבדו, לרוברט נודע על כך והוא החליט שהוא יתחיל להתעסק בתחום הפילוסופיה במקום הפיזיקה כדי למצוא תשובה יותר פחות ממשית אלא יותר רוחנית. רוברט הגיע לפשרה שאין באפשרותו לתאר את חור התולעת לא במתמטיקה ולא ברוחניות, המושג חור תולעת אפילו לא נשמע בגיוני בפני עצמו, הוא תיעד על זה בערוץ FOX NEWS, שהוא אפילו לא הצליח להבין כבר פיזיקה פשוטה מרוב כל המחשבות שהוא החל להעריך על פני התיאוריה של חוסר הממשיות, הוא החליט לקחת איתו מאה אנשים שיחתמו על עצומה עם האו"ם ויתנו לזה שם, שם שיגרום לתיאוריה להיראות לא מוסרית ולא הגיוניות אך ען משמעות בפני עצמה בהחלט.

פגישת ה-100 באולמות האו"ם


פגישת 100 האנשים המפורסמת באולמות האו"ם.

האירוע היה עומד על רגליו כאחד האירועים המפורסמים ביותר על פני הפלנטה, אנשים רבים באו לצפות ובכדי לגרום לזה להיראות חשוב למוחשי, הם צלמו את התמונה בשחור לבן! האו"ם עמד להתחיל בפגישה.

אירוע ה-100

כל האורחים החלו לחתום על העצומה כולל משתתפי האו"ם עצמם, עד רוברט גרינברג, הוא עלה על הפודיום והחל בנאום המפורסם שלו, 'החלום', בניאום כפי שנמשר מתואר לנו רשימה ארוכה של מילים שהוא חשב על להגדיר את המושג שהוא המציא, אך הוא לא הצליח למצוא משהו הגיוני ומשמעותי כדי לגרום לזה להיראות חשוב ולא בולט, הוא הסביר את כל הערכים והמחשבות שלו לגבי המושג והם כולם הגיעו להסכמה, המילה שהייתה הולכת להגדיר את המושג ולתת להם משמעות לשאילת השאלות הגדולה ביותר. מה זה?

רוברט גרינברג, 1995 דקות ספורות לאחר האירוע.