השמנה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ערך זה עוסק בתופעה הגורמת לאדם להשמין. אם התכוונת לאנשים בעלי משקל עודף שנגרם עקב השמנה ראה שמן.

YE0260086 a.jpg ערך זה הינו שמן
נא להפליץ בכניסה.


ההשמנה היא תופעה חברתית ההולכת וגדילה בחברה המערבית המאה ה20 -21 . בעשורים האחרונים אנשי רפואה רבים החלו להתייחס אליה כאל מגיפה , ובכך שונה היחס אליה ודרך הטיפול .


מגיפת ההשמנה

להלן ילד בעל סכיזופרניה הסובל מהשמנה

מחקרים רבים שנעשו בתחום מגיעים כולם למסקנה כי מקור המגיפה הוא בפורטוגל . כיצד הפכה אותה ארץ נעימה ושטופת שמש למקור הרע , עדיין לא ברור , אולם כנראה שהסיבה נעוצה אי שם בעברה הקולוניאלי ורצונם של שליטי פורטוגל לספח לשליטתם שטחים רבים , לשם כך נעשו מני ניסויים להקמת צבא של לוחמים גדולים יותר מבחינה פיזית. כמו אספקטים אחרים של החיים בתקופה זו , גם מדע הרפואה היה עודנו בחיתוליו , והנסיוב שהופק נעשה לאיפדמייה של ממש , אשר גורמת לאנשים להעלות משקל רב. רוב השמנים היום הם בעלי דם פורטוגלי במידה זו או אחרת . חלקם הגדול היגר לארצות הברית בשנות ה-60 , בתקופה שבו סקס חופשי היה בגדר דבר של מה בכך . מסיבה זו אמריקה מתמודדת עם מגיפת השמנה חסרת תקדים .

כיצד תוכל לזהות שמן

לרוב הוא ידבר במה שישמע ברוסית לאוזן הבלתי מיומנת , אך בדיבור מתנגן , והגייה מודגשת של העיצורים ג' ו- או . זוהי פורטוגזית . כל שמן חייב לדעת פורטוגזית , לפחות ברמה של שיחת יום יום קלה . דרך שימושית לא פחות , היא לנסות לתחוב את ראשך לאחוריו של האיש הניצב למולך . במידה ולפתע מצאת את עצמך תחוב עד המתניים וחסר יכולת תזוזה , כנראה שזהו איש שמן .

סקס עם שמנים

גם בנושא הזה אין תשובה חד משמעית . והדעות חלוקות . סקס עם בנות שמנות , ללא ספק הינו מהנה ומספק כמו סקס עם כל בחורה אחרת , דבר אשר מוכח פורטוגל מדי יום , ותרם רבות למדע הטנטרה , לדוגמא התנוחה הפורטוגלית ( תנוחה לא פשוטה מבחינה אתלטית , אולם מגבירה את חווית המשגל ביחס ישר למידותיה של המתענגת) . יש הטוענים כי אורגזמה של נשים כבדות משקל היא עצמתית במיוחד . דבר זה הינו עדיין בגדר הנחה , היות ומעולם לא הוכח אמפירית . מומלץ לנסות , גם לאלו מבנינו אשר מחשיבים עצמם כשמרנים בחדר המיטות , התענוג מובטח , על דברתי (ולמי שלא קורא בין השורות - מנסיוני). לגבי סקס עם שמנים (בנים) , מחבר הערך אינו יכול להתחייב כיוון שלא ערך מעולם וגם לא ינסה , אולם מוכן לקבל פידבק בעצמו ממי שניסתה , ולהכניס לערך .

ראו גם