מיקרוקוסמוס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מקור השם

מיקרוקוסמוס מלטינית: מיקרו- מיליונית, קוסקוס - מגעיל. בעברית האקדמיה החליטה להכיר ששמו יהיה "מיעולקרום" על שם חבר אקדמיה שנפטר בעת שערך ניסויים כימיים במילה "מגרדת". ישנן שפות שבהם המילה מיקרו קוסמוס היא קללה חריפה, ויש להשתמש בה רק לאחר שהמשתמש שטף את גרונו באלכוהול מרוכז, ידוע גם לאנתרופולגים מתחילים כי יש מדינה שבה לא קיים תרגום מילולי למילה מיקרוקוסמוס.

הגדרה

מיקרוקוסמוס הוא שם כולל לתופעת לוואי נפוצה אשר בדרך כלל נובעת מיצירת עולם על ידי חפץ לא מנוסה. בעולמנו הנקרא לעיתים כדור הארץ נוצרו רובם המוחלט של המיקרוקוסמוסים כאשר יאשה חפץ סווג כמשתייך למשפחת הכנריות הסגולות לאחר שיצר את העולם המינתרי. באותה עת התפרצות רבה מספור התרחשה מתחת לפני הקרקע ויצרה את העולמות הזעירים ימח שמם.


מעבר למיקרוקוסומוס

כדי לעבור למיקרוקוסמוס ישנם מספר תנאים:

1. יש לדעת את שמו הגנרי של העולם.
2. יש לדעת את שם יוצרו המפורש.
3. יש להכיר בעליונותו של המדבר בפניות על השומע ללא פניות.

לאחר מכן יש לצחצח שיניים בביצת יען, עם קליפתה, ולומר בקול רם "אם אין אני לי, אני אין לי" ולאחר מכן לבקר במרפאת חולי כלבת ילדים אשר נולדו לפני השישי ביולו למנין אירלנד.

דרך נוספת היא לצעוד לתוך המיקרוקוסמוס בצעדים זהירים.

תופעות לוואי

תופעת לוואי אפשרית עקב ביקור שכזה היא פספמיה.

כמו כן נודעו מקרים של התאבדות על ידי מוות בעריסה לאנשים שהכירו אדם שסבל מפספמיה.


אגדות הקשורות בכך

יש הטוענים כי טום קרוז הינו מיקרוקוסמוס זמני, למרות שמחקר שנערך בשנת 1900 לפני מספר ראשוני כלשהו קבע כי אין ערובה לטענה זו כיוון שבקבוצת מחקר שהכילה מספר אי זוגי של חתולים נראה שהגיבו בצורה זהה למנת פלצבו.

מדענים מוליכים למחצה הוכיחו כי כאשר מספר המיקרוקוסמוסים יגיע לנקודת רתיחה שנקבעה שרירותית כשמונה אחוז מ-100 מעלות ממוצעות בסולם צלזיוס פרנהייט המאוחדים בע"מ, העולם יהפוך לטוב יותר. מדענים אחרים טוענים כי אין זה כך אלא העולם יהפוך למקום רע פחות.