מסעדוש

מתוך אנציקלופדיה
קפיצה אל: ניווט, חפש
Dolz.png
iiiN*W ל222222222!!!!!!!!!1111

הדףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף הזה שולTav.png!!!11111 - נא לא להתבלבל עם ערך שולת (שווה לתחת).

מסעדוש היא שיטת סעודה מיוחדת בה במסעדות יש דושים, וכל תהליך הסעודה מתבצע תוך כדי שימוש בדוש.

סוגי המסעדושות[עריכה]

ישנם סוגים רבים מאוד של מסעדושות. הבולטים שביניהם -

מסעדוש שירות עצמי

מסעדה בה הלקוחות מקבלים את מרכיביהם של המנות אותם הם הזמינו, אך הם צריכים להכין את המנה לפי מתכון שניתן להם. בכל מתכון יש שימוש בדוש. המסעדוש שירות עצמי נפוצה מאוד בישראל ובאירופה. באמריקה המסעדוש שירות עצמי היא דבר שפחות נפוץ, מכיוון שהם מעדיפים ששפים מקצועיים יעשו את המנה שלהם.

מסעדוש גורמה

מסעדוש ובה שני שפים עם לפחות 3 כוכבי מישלן מבשלים את המנות בעזרת דוש. מסעדוש גורמה נפוצה מאוד באמריקה (צפונית, דרומית, ימנית שמאלית ומרכזית). כמו כן, ישנם הרבה סניפי מסעדוש בצרפת ובאזורים בספרד, שמעדיפים אוכל גורמה.

מק'מסעדוש

רשת מסעדושות הדומה למקדונלדס. הרשת מצליחה בכל העולם ומרוויחה הרבה מאוד כסף, אותו היא משקיעה בגלידת שעשויה מצואת חדי קרן. מק'מסעדוש היא רשת מצליחה ביותר, אך ישנם אנשים שיעדיפו לשלם כמה אלפי שקלים וללכת למסעדוש גורמה, כי הם לא בטוחים מה טיב המים ברשת זו.

מסעדוש בחושך

מסעדושות בהן הכל מתרחש באפלה מוחלטת. ישנה רק מסעדושת חושך אחת בעולם, שנמצאת ביורגנשטראוזנאחטונטג שבגרמניה. מנת הדגל של המסעדה היא סלט אבוקדו, שלעיתים הסועדים מכינים בעצמם. מי שבוחר בסלט האבוקדו מקבל חולצה ועליה הכיתוב:"קילפתי אבוקדו בחושך במסעדוש". הבעיה במסעדוש בחושך היא שהסועדים מתקשים לראות את המנה הנתונה להם ומלצרים רבים נוהגים לרמות את הסועדים. רמאות נפוצה: שימוש במי-דוש-אסלה במקום במי-דוש-מינרליים.

מסעדוסושי

מסעדוש הנפוצה מאוד במזרח הרחוק, בעיקר ביפן. המסעדוש מגישה סושי מכל הסוגים והמינים. כדי לשמר את הטעם והאווירה הימית, במסעדוסושי מוגשות מנות רק במי ים, ומי הדוש הם מי ים. מנת הדגל של המסעדה היא מרק מי ים משומשים עם חתיכות סושי צפות בעל טעם מרטיט ומרנין.

היסטוריה[עריכה]

ישנם שני סיפורים המתארים את ההיסטוריה של תחילת עידן המסעדושות. לאחר שנות מחקר רבות, שתי הגרסאות נמצאו בעלות אותו מספר הוכחות, ולכן איש לא יודע מה באמת קרה.

הגרסה הראשונה מתארת את סיפורו של יהויכין יהושפטי, בעל מסעדה שנכשלה ועומדת בפני סגירה. יהויכין ישב באוטובוס, בדרך לביתו, ושמע שתי בנות מדברות. אחת מהן אמרה לשנייה:"אני מאוד אוהבת מסעדות! הייתי במסעדוש הזאת ~מצביעה על מסעדה~ בשבוע שעבר!". יהויכין לא הבין מה משמעות המילה "מסעדוש" ולכן הוא החליט לנסות לנתח אותה. הוא חשב שהרעיון שעומד מאחורי המילה היא שהיא מחביאה בתוכה את שתי המילים: מסעדה ודוש. ביום למחרת יהויכין הוסיף דושים למסעדה שלו, שהפכה להצלחה. יומיים למחרת המסעדה וכל הסועדים בה הושמדו במלחמת ששת הדקות.

הגרסה השנייה אומרת שיהויכין התכונן לאירוע של ביתו. הוא היה במקלחת, והוא החל לחוש רעב עז. מרוב רעב הוא הסגיל (נעשה סגול), אבל היה לו מאוד חשוב להיות מוכן לאירוע. יהויכין לקחת מהמקרר את המרכיבים לסלט שהוא הכי אוהב - סלט אבוקדו. יהויכין מאוד נהנה מהפעילות של הכנת הסלט תוך כדי המקלחת, אז הוא החליט להקים מסעדה ובה שיטה דומה. המסעדה הייתה סיפור הצלחה. יומיים לאחר מכן היא הושמדה במלחמת ששת הדקות.

תחרות[עריכה]

עקב הצלחתה הרבה של המסעדוש, אין גורם משמעותי של תחרות בה. נסיונות חיקוי כמו ה"מיסאמבטיה", "מסעבריכה" ו"מיס יוניברס" נכשלו.