משתמש:MySister'sKeeper/משחקי הרעב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הספר הזה חירפן אותי. הייתי חייבת לקחת אותו לשירותים ולקרוא מתחת לאסלה כדי שהוא יסריח לגמרי. הסיפור חירפן אותי גם אחרי שסיימתי לקרוא. במקום לעשות סקס עם בעלי, התבכיינתי על זה שפיטה לא קיים במציאות. מדהים."
~ סטפני מאייר, מחברת טמטומים על משחקי הרעב
"סיפור ההרפתקאות הקרוב ביותר לשיעמום שקראתי אי-פעם. קולינס הפכה את הסיפור המבוך המיתולוגי למעשייה מטומטמת ושיטחית. תביאו לי את הכסף שהיא קיבלה."

"

~ ריק ריירדן, מחבר פרסי ג'קסון על משחקי הרעב
"אני חייבת דיאטה"
~ סוזן קולינס על על כתיבת הספר


=== עלילה ===

קטניס אוורדין (Catniss Everdeen), היא נערה מתבגרת מפגרת הגרה במחוז 12, המחוז העני ביותר במדינת פאנם. מסביבה יש עוד 11 מחוזות שלא מעניינים אף אחד, אבל הם 'בשביל הקטע'. בכל שנה מתקיימים משחקי הרעב, תחרות שבה חונקים אחד את השני עם פדי ענק שמייצרת הקפיטול - העיר הגדולה ביותר והעשירה ביותר בפאנם. מכל מחוז עני שלא מעניין אף אחד נבחרים שני יצורים: בן ובת, מגיל 12-18. כאשר מגיעים אל הקפיטול, יש תקופת זמן מסויימת שאף אחד לא זוכר שמתאמנים בחניקת פדים ואוכלים אוכל גורמה, כדי להיות מוכנים לזירה.

החיים במחוז 12

בכל בוקר, קטניס קמה מוקדם כשהחתול של אחותה, פדים, נושך אותה באזור דיי אנטימי. היא כועסת ומכוונת אליו את הקשת השובבה והמפלצתית שלה, אך זה מושך אותו עוד יותר. לאחר מכן היא מנשקת את פדים בטענה שהיא 'ילדה מתוקה והאדם היחיד בעולם שהיא בטוחה שהיא אוהבת'. את אמא שלה היא דיי שונאת, כי לטענתה כשאביה מת בתאונת אונס אמא שלה הייתה בדיכאון ושכחה להאכיל אותה ואת אחותה. פסיכיאטר שעקב אחרי המצב בביתם, קבע שאמן האכילה אותן ללא הפסקה אך בגלל הטראומה שקיבלה ממות אביה היא הוזה שאמה שונאת אותה. דבר זה נקבע כ'שגוי'. אחר כך היא הולכת לגיי -ל, החבר הכי טוב שלה. השותף שלה לצייד, והם צדים כמה חיות ואוכלים אותן. אחר כך הם הולכים לשוק הכחול (השוק הסוטה, בעברית) ושם הם נותנים קצת בשר ציד תמורת מופע חושפנות שעושות החושפניות בשוק. למזלם, בשוק יש גם מוכרי אוכל נואשים שמוכרים דברים במידה ומופע החושפנות מצמיא אותם. הם גונבים ירקות ומשאירים תחת של בבון, בתקווה שזה ישמח את המוכרת. המוכרת רצה לחפש אותם בכל מחוז 12 כדי לתת להם פליק בתחת, אבל היא לא מצליחה לתפוס אותם כי הם כאלה 'ספורטאים' שזה כואב. גיי -ל מאוהב בקטניס קשות, אך מתבייש להגיד לה את זה. צפוי או מה? קטניס מתוארת על ידי גייל כ"נערה עם גבות מחוברות בצורה כל כך יפה, שפם צרפתי עדין, משובח ואופנתי, בתי שחי אדירים - ממש כמו ביקור בג'ונגל. לאהובתי יש צלעות בולטות שמכוסות בתלתלים סקסיים והיא 1.97, יפיפייה אמיתית או מה?!" ביום האסיף, פדים מתבכיינת לקטניס שהיא מפחדת כדי לזכות במגע משדיה - והיא באמת זוכה לכך. קטניס קונה את ההצגה ומחבקת אותה חזק ומרגיעה אותה. אבל בההמשך יתברר כי היא שקרנית!

יום האסיף

פדים, קטניס ואמן מגיעות לכיכר שבה מתקיימת ההגרלה. לדבריה, הן כולן נראות כמו נסיכות מהאגדות - אבל עד ראייה סיפר שזה לא נכון: קטניס לבשה את שמלת הבשר של ליידי געגע ופדים את בגד הים שלה (בגד הים של ליידי געגע הוא עירום מוחלט). אמן לבשה סדין שעליו היה כתוב 'תוצרת בשר'. אין צורך לפרט יותר. בהגרלה נבחרת פדים, והיא מתחילה לבכות. קטניס מתחילה לצרוח ולהתחרפן ולבסוף מתנדבת במקומה, אבל לא כי היא 'האחות הטובה והדואגת', אלא משתי סיבות: א. היא רוצה הרבה תשומת לב ושיחשבו שהיא אדם טוב. ב. היא תמיד רצתה לדבר עם אפי טרינקט הסקסית (בספר, קטניס מוגדרת כביסקסואלית). ומהבנים נבחר פיתה מלארק - הילד שקיבל טראומה כשניסה לאכול בשר, ומאז הוא אוכל רק לחם. ניתן לזהות זאת בשומן העודף הרב שלו. קטניס מכירה את פיתה, מפעם אחת שבה הציל את חייה בכך שזרק לה לחם על הפרצוף ומנע מחבורת גרבילים שובבה לאכול את פניה.

הקפיטול

קטניס ופיתה מגיעים לקפיטול, ופיתה מתלהב מאוד. קטניס ממשיכה להתלונן על הרוע של הקפיטול ועל כמה שהם מגעילים, אנוכיים, דוחים... ועוד פרטים שטחיים שלא מעניינים אף אחד. קטניס אוכלת 4 קילוגרם היפופוטם ברוטב פסטו, ומתאפקת שלא להקיא הכול. אפילו בשבילה זה יותר מדי. פיתה אוכל קצת פחות: 2 קילוגרם, כי הוא בדיאטה. אחר כך הם מתחילים אימונים משעממים ופיתה וקטניס מתיידדים. כל אדם שפוי שיקרא את הספר יבין שבסוף הם יהיו זוג, אבל הפאנגירלז המטומטמות בטוחות שהיא תהיה עם גיי -ל (בנתיים הוא יושב במחוז 12 ובדיכאון). כשקטניס מבינה שאסור לה להשתמש בקשת השובבה שלה כדי להרוג מתמודדים במשחקים אלא רק בפדים, היא בוכה. פיתה מנחם אותה ומביא לה פדוס 2000 - פד ענק ומשודרג עם כוחות על.

המשחקים

קטניס קולטת שפיתה מאוהב בה לגמריי, והיא המומה וכל זה. אבל לאף אחד לא אכפת. אחר כך היא חושבת שהוא שונא אותה, והיא שונאת אותו גם. מצבי הרוח שלה מתהפכים כל הזמן. היא חונקת חבורת בוטנים אכזריים עם הפד שלה ואוכלת את חמאת הבוטנים הרעילה. בסוף המשחקים היא מתה, ופיתה מנצח. הוא בדיכאון לכל החיים אך לבסוף מתחתן עם גיי -ל ואנו מבינים את נטיותיו המיניות.

מקור שם הדמויות

קטניס - הוריה של קטניס אהבו חתולים, ולאמה אף היה רומן עם חתול רחוב בשם מושיק. הם נפרדו כאשר הבינו שלא יוכלו להיות להם ילדים. פדים - לאמה של קטניס היה מחסור בפדים, והיא הייתה כה נואשת בתקופת המחזור שלה שהחליטה לקרוא לה פדים. גיי -ל - אימו הייתה פאנגירל אובססיבית לגייז. גם אביו היה כזה (פאנבוי), למרות שמת באותו זמן שאבא של קטניס מת. פיתה - הוריו היו מכורים לפיתות. הם קיוו שההתמכרות שלהם תעבור כשיקראו לבנם פיתה, אבל כמובן שזה לא הצליח.

כמובן שיש עוד דמויות, אבל הן לא מעניינות אף אחד.

פרק ממוצע מהספר

אני שונאת את פיתה. אני שונאת את כולם. אני ארה בהם חץ! נמאס לי. החיים שלי בזבל. חרא! למה? פיתה!!! אהבה. גיי -ל. מה לעשות?! מוות. אני לוהטת. אני הנערה הלוהטת! "קטניס?" "מה?!?!" אני מכוונת את הקשת השובבה שלי. אני יורה חץ לבן. אופס, בטעות הרגתי את פיתה! אוי לא! שיט!! מה עשיתי?!?!??! למההה?!??! זה נורא ואיום!!!! אני שום דבר בלי פיתההה!!! מוות!!!

הסרט

בסרט, קטניס הייתה יפיפייה וסקסית. גם פיתה היה חתיך - אבל קראו לו פיטה ולא פיתה! הוציאו את האובססיה לפיתות!!! היא בכלל לא הייתה עצבנית והקשת שלה הייתה בסך הכל כלי נשק. בסוף היא ניצחה ביחד עם פיטה והם היו מאוהבים. פשוט אסון!! הרסו את הספר!!! גיי -ל היה יותר מדי חתיך וכל הבנות היו מאוהבות בו. כל מי שצפה בסרט והיה טים פיטה, עבר לטים גיי -ל כי הוא חתיך מדי!! ולא קראו לו גיי -ל, אלא גייל. השכיחו את האובססיה לגייז!!! אבוי!!! וכמובן שהיו עוד דברים משעממים שלא אכפת לאף אחד מהם.