נרגילה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אחי הנרגילה הזאת ממש גייז אבל במובן החיובי של המילה"
~ שיקי על נרגילה
"אנייי מנרגל"
~ רונן המנרגל
"את אה... מנרגלת?"
~ רונן המנרגל
"או! או! או, פאק! תנרגל אותי! כן!!!"
~ מנרגלת מקצועית בעת גמירה
"תשפשף לי את הנרגילה"
~ אמיר פיי גוטמן לבן זוג שלו


נרגילה היא כלי עישון קדוש המאפשר למשתמשיו לחוות סטלה קצרת טווח אך איכותית ברמתה, נרגילה זולה יותר מחומרים ממסטלים אחרים דוגמאת LSD או מיץ פטל ולכן השימוש בה כדאי ביותר. הנרגילה לא ממכרת ופעולת עישון הנרגילה נקראת ברחבי הארץ "נירגול". לדוגמא: אני מנרגל (כפי שנאמר על ידי רונן אבינו). מיספרה האטומי הוא 379.

היסטוריה

המצאת הנרגילה המסורתית מיוחסת למונגולים אך אם זאת הדעה הרווחת ברוב העולם (באר שבע) שבשנת 1993 בבאר שבע הומצאה הנרגילה על ידי קמיליה ג'מעייקה, ערס באר שבעי טיפוסי שבשל שיעמום רב וימים ארוכים של הכאת קטינים ושריקה לכוסיות החליט להמציא מכשיר עישון שיעביר את זמנו.

ציטוטו המפורסם "סעמקם ערס, כושליראבק אני צריך משהו טוב לעשן" הפך בין לילה למטבע לשון המוכר כיום ב112 מדינות בעולם (לא כולל איראן כיוון שהם אנאלפאבתים עילגים)

עד שנת 1997 הפכה הנרגילה נפוצה במדינות ערב, ישראל, מדינות דרום אמריקה ובארץ הגרבילים. מומחים מעריכים כי יותר מ 160 מיליון נרגילות נמכרו עד שנת 2007.

הרב הכל-יכול ניקיטה ווזניאק עליו השלום התנצבה החל לעשן את הנרגילה יום אחד ומאז הפך להיות הסמל המודרני לעישון נרגילה. הוא המציא את הפועל "לנרגל" שהוא לעשן נרגילה, אבל גם נוגע למשמעויות אחרות כמו "לנרגל מישהי" או "לנרגל בקבוק קולה". כיום הוא שוכן בבלרוסיה ומכהן כנשיא ה-3 שלה.

הנרגילה אם כן הוכחה כשווה יותר מסיגריות, חיננית למראה וכן מתפקדת במקרה הצורך כמגנט כוסיות או כויברטור ענקי.

מקור השם

שמה של הנרגילה ניתן לה על ידי ממציאה הדגול קמיליה ג'מעייקה, מקור השם על פי קמיליה הוא חוויותיו בליל שישי בקידוש בהן הדליק נרות ליד אימו ששמה היה גילה ששון חיבר בעזרת הידע המתמטי הנרחב שלו את שני הביטויים בעזרת הרזולוציה של הזמן והמרחב במישור האוקלידי של הפונקציה האי לינארית השלישית של עופר שטרית, וכך יצא "נרגילה" האקדימה ללשון אישרה את הביטוי ואף כינתה אותו "רגע לשוני מבריק מפי אדם מבריק לא פחות" בטקס הענקת אות הבלשן המצטיין לא נכח ששון עקב מחויבותו לאכול שווארמה ב"מקום של מוחאמד" בתחנה המרכזית בבאר שבע.

יש לציין שעקב המצאתו הפך ששון לאלוהי הבדואים וכיום הם סוגדים לו.

אופן השימוש

הכניסו מים / חלב / נסטי אפרסק (טפו לימון מגעיל) / בנזין / וודקה / ארק / סמבוקה / וויסקי / ברנדי / ...בקיצור הכל חוץ מליקר דובדבנים אל תוך הכד בכמות מספיקה, כך שברגע שתנשפו המים יבעבעו בעוצמה מספקת.

הוציאו את חבילת הטבק שברשותכם, כן, אתם בוודאי נובים גמורים ומעשנים תפוח, הכו את עצמכם, וזרקו נא את חפיסת הטבק המתועבת הזאת, עליכם לשים את אחד מהטעמים הבאים: מלון, לימון, פסיפלורה, אפרסק, מנטה, קוקוס, או ההתעלות האלוהית והקדושה הגבוהה ביותר- ורדים.

דוקטור אבו דבה מאוניברסיטת כפר כנא ממליץ במחקרו "כיצד לעשן נרגילה ולהנות" על השילובים הבאים-

מנטה ועדשים מנטה שוקולד מנטה ורדים מנטה אפרסק לימון מלון שפיך , חתול , והומו (למנוסים בלבד!!)

לחצו על הטבק בעזרת אצבעותיכם כשהוא עדיין בשקית, לא אל תהיו כוסיות גמורות כמו חלקנו ותעשו את זה בשתי ידיים! פתחו את השקית והכניסו את הטבק לראש, המשיכו לפורר אותו בזמן זה, לא צריכים להיות גושים יא נובס גיישלופן שכמוכם! (גיישלופן או באנגלית Gayshlofen הוא אינדיאני הומו המקפץ משיח אחד לאחר בזמן שאתם עוברים לידו באחד מהטיולים השנתיים בתקופת התיכון) הראש אמור להיות ממולא עד השפה שלו ולא מילימטר יותר, כעת כסו בנייר כסף, מתחו את הנייר ותנשפו מהצד של הראש שמתחבר לגוף כדי למתוח את נייר הכסף (נייר אלומיניום זה שם אשכנזי לכן לא יכנס לדף זה שיט זה נכנס)

דוקטור אבו דבה מציין במחקרו כי שיטת נייר הכסף הכפול בה יש 2 שכבות נייר כסף על הראש טובה יותר לפעמים מנייר יחיד, כיוון שהטבק נשרף לאט יותר!

הדליקו את הגחל, אם תרצו הדליקו שני גחלים שימו אותם אחד מעל השני כך תקבלו יותר עשן.

זהו, סיימנו לחפור. הלכנו לחשש.

נרגילה בפרסמות ההסתבכות

ג יפית בקיצור גיפה המליצה לעשן נרגילה פעמים ביום נרגילה של דוקטור פישר בנחוח קרם הגנה מרענן גיפה סיפרה שקיבלה את התסריט מדוקטור פישר אשר שיחד אותה בגבינת קרם לחות דוקטור פישר אמר במשפטו אנ חף מפשע אני סתם עושה קרם הגנה מחרא של יונים שמקלף ממכניות ומעשן נרגילה בנחוח קרם פנים. פרשנונו לעיניני נרגילה חסן נסראללה אומר המשפט הצליח להגיעה כאשר דוקטור פישר התנצל על השוחד וכולם ביחד עשו סולחה ועישנו נרגילה ועוד סוף טוב בגלל נרגילה.

  • לכל הסטלנים שרוצים לדעת איך לעשן את הנרגילה בהנאה

http://blog.tapuz.co.il/nargilapart1