סרטי אקשן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מושגי יסוד בסרטי אקשן

 • תחייה מהמתים-דבר שגרתי שכל גיבור מסוגל לעשות.
 • פצצה-כלי שגורם להרס רב לכל הסובבים מבלבד הגיבור(גם אם היא מתפוצצת 2 ס"מ מול המצח שלו).
 • ויטלימאן-משתתף ברקע הסרט ,אך אף פעם לא בהקשר לנושא.
 • סיני רע-גיבור הרעים שיודע קונג פו ואומן בידי זאבים מעפפים.
                    איש סיני רע:
                   11520329qf2.jpg


ציטוטים בנוגע לסרטי אקשן

"אהה,מי היה מאמין שלפרוץ לפנטגון יהיה כל כך קל."

ארנולד שוורצנגר בסרט "הפריצה לפנטגון".

"אהה,מי היה מאמין שלנטרל פצצת אטום יהיה כל כך קל."

ארנולד שוורצנגר בסרט "הפצצה הקטלנית".

"אהה,מי היה מאמין שהאיש הסיני לא באמת יודע קונג פו!"

ארנולד שוורצנגר בסרט "הסיני הקטלני".

"המזכירות שלי קוראות לי "סרט אקשן".

משה קצב.

"איזה בונבון הצ'אק נוריס הזה".

מיקי בוגנים.

מהלך הסרט

 • הסרט מורכב מ-5 חלקים עיקריים: הפתיחה,ההוכחה,התפיסה,הבריחה והסיומת.

פתיחה-הפתיחה מציגה את הדמויות העיקריות,הגיבור הכל יכול (בד"כ צ'אק נוריס) והרשע השובב שברוב המקרים יהיה איש סיני ממורמר שנאנס על ידי אביו כשהיה קטן. תחילה יוצג האיש הרע בסצנת הפתיחה,הסצנה תכלול אותו ו2 ליצנים בחליפות ומסיכות שודדים בנק ,אך הם לא שם בשביל הכסף (ברור...ברור...) הם שם בגלל שהמנהל של הבנק גנב לאיש הרע את הפוקימון וכעת הוא שואף הירואין,קוקאין,דבק,טיפקס וגז מזגנים לנקום בו. לאחר ההצגה הראשונה תבוא ההצגה השנייה,של הגיבור. הגיבור ישב בבר וישתה בירה,לאחר כמה כוסות הוא יתקע מגה גרעפס ובגלל שהגרעפס היה כל כך יפה ורגיש אז כל הבחורות בבר יזרקו עליו (בלי שום קשר לכך שכולן שיכורות והוא הגבר היחיד בבר). לאחר מכן יכנסו כ-400,000 אופנוענים לבר,מדובר באנשים קשוחים עצבניים ולא היגיינים שינסו לפרק את אם אימו של הגיבור. לאחר שהגיבור יביס אותם בזכות זה שהוא נזכר שהמאסטר שלו בחוג קארטה בכתה ב' אמר לו שהוא צריך "להאמין בעצמו" הגיבור יצא מהבר וכאן מסתיימת לה הפתיחה.

                   גיבור נגד אלפי רעים,תרגיל הבלרינה המפורסם
                    matrixmatrix1171ql1.jpg

ההוכחה-השלב שבו הגיבור מוכיח שהוא באמת גיבור,משמע שהעובדה שהגיבור הוא גיבור תוכח בכך שיחשפו התככים שנתככו על ידי התככנים שתכננו לאכול את הגיבור. הגיבור יגלה שהוא המטרה וינסה לחמש את עצמו,למרבה המזל לגיבור יש ידי ברזל ,רגלי אבן וראש מתכת,ובנוסף כדורים,טילים,פצצות,ורימונים לא משפיעים עליו ,ולכן כל החימוש הוא צריך זה תמונה של הבת שלו שהיא לא באמת שלו (כי מה לעשות כשהוא במילואים אשתו עם השכן). התמונה תתן לו בטחון ואמונה וכל החרתא הזה ובעזרתם הוא יצליח להביס מאות אלפי אנשים,לאחר מכן יגיע שלב התפיסה.

התפיסה-השלב בו הגיבור נתפס ע"י הרעים ובדרך למותו. בד"כ השלב יחל בכך שהאיש הרע לוקח דוגמנית בגדי ים בשבי ,הדוגמנית שלמרות שסכין מוצמדת לגרונה וחייה בסכנה לא תשכח לעשות לגיבור עיניים,הגיבור בלא ברירה יכנע. לאחר שיתפס הגיבור ,יזרק לתוך חדר סגור שבו יש מיטה ,מוסיקה רומנטית ואור נרות ,ביחד איתו תיזרק גם הדוגמנית לחדר (כמה מפתיע). שנייה לאחר ששני הבריונים יטרקו את הדלת הגיבור ינסה לרוץ אליה ולפתוח אותה בתקווה שהם שכחו לנעול אותה,לאחר שיגלה כי למרבה ההפתעה הדלת אכן נעולה יסתובב ויסביר זאת לדוגמנית (בד"כ במשפט DAMN ITS LOCKED) הדוגמנית כמובן תיהיה מופתעת. לאחר מכן הדוגמנית תרצה לשכב איתו ,אך הוא יסרב (ואחר כך אתם מתפלאים למה אשתו בגדה בו) וכך תיגמר הסצנה.

הבריחה-השלב בו הגיבור יברח מתא כליאתו ,ישחרר את הדוגמנית ויביס את כל העוזרים של הסיני. הסצנה תתחיל בפלאשבק (הבזק לאחורה,באנגלית:Flashbek) שבו יזכר הגיבור כיצד הבת שלו אומרת לו:"אבא, איזה כיף היה בלונה פארק" ,לאחר מכן בזכות הפלאשבק הגיבור ימציא הברקה שבזכותה יצליח להשתחרר. הגיבור יקרא לשומרים ויאמר להם שיש לו כרטיסים ללונה פארק,השומרים שלמרות חזותם הקשוחה ידועים כחובבי קרוסלות פוני ,ולכן יהיו מוכנים לסכן את חייהם תמורת כרטיסים ללונה פארק. לאחר שיפתחו את הדלת יגלו כי הגיבור נעלם,אחר כך יצאו בריצה מהחדר ובתמימות ישכחו לנעול את הדלת,לאחר מכן הגיבור ירד מהתקרה והדוגמנית תשאל אותו "איך עשית את זה?" הגיבור לא יסתיר את שיטתו ויסביר לה שהצליח להשאר דבוק לקיר בזכות 2 מסטיקים וגליל מסקינטייפ (מסכן+טייפ) ,לאחר מכן שניהם יצאו מהחדר והגיבור יראה לדוגמנית את הדרך החוצה כשהוא מפלח את דרכו דרך מיליארדי לוחמים סינים בזכות נשקים מגוונים כמו: חצילים,טחינה,לאפה,טמפון,מסננת,ספר של בני גורן וטפו טפו (בארמנית:tfu tfu). לאחר שיביס את כולם ויגיע למאורתו של הסיני הרע תסתיים הסצנה.

הסיומת-השלב האחרון והקובע בו הגיבור נלחם באיש הסיני הרשע,כיצד יסתיים הסרט?! הסצנה תתחיל ברגע מרגש שבו הרשע מתרץ את פעולותיו בתירוצים עלובים כגון:"אבא שלי אנס אותי" ו"התעללו בי בילדותי". הגיבור כמובן לא יפול בתחבולותיו של הרשע ויתקוף אותו. לאחר כמה דקות של קרב שקול ינשך האיש הרשע את אוזנו של הגיבור ויפצע אותו אנושות (האיש הרשע אינו מייק טייסון). הגיבור יפול ארצה וכתוצאה מהנפילה תמונתה של בתו תיתרסק גם כן,הגיבור לאחר מכן יכנס לפלאשבק נוסף שבו הוא נזכר כמה התמונה יקרה לו,האיש הרע בינתיים ילך להתפנות בשירותים ימלא טופס טוטו ויקנה סיגריות במכולת,לאחר כל זה יתחדש הקרב והגיבור שעם כוחות מחודשים יביס את האיש הרע בעזרת מכת קארטה מדויקת ומאומנת הישר לאשכו השמאלי של הרשע,כתוצאה מהמכה האשך של הרשע עולה לגרונו,מונע ממנו לעשות פוטויסינתזה ובכך חונק אותו למוות. לאחר המעשה על מסך שחור יהיה כתוב "כעבור 20 שנה" ונראה את הגיבור (שנראה בדיוק אותו דבר כמו לפני 20 שנה) משחק על קרוסלה בלונה פארק עם בתו (שהוא עדיין לא יודע שהיא לא באמת שלו) כאשר ברקע מתנגן השיר בלבלי אותו של קובי פרץ וכך יסתיים הסרט.


לסיכום

סרטי אקשן הם חלק חשוב מחיינו ,מכיוון שהם גורמים לאנשים להאמין בדברים שלא באמת קיימים כגון: אנשים טובים,עולם בלי מס הכנסה,ורובה שיכול לירות 100000 כדורים בשנייה. סרטי האקשן והפורנו ימשיכו להיות חלק בלתי נפרד מחיי האנשים במשך שנים רבות.