עגבניה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

[[]]

עגבאניה

מוצאה של העגבניה נמצא בדרום טיבטניה אשר ליד אוסטרליה. עם הטיבטנים מצא את העגבניה וקרא לה "עגבניה" על שם "עגבא" - שזה לא אחר מהאל הטיבטני ו"ניה" שזה צהוב בטבטנית (חשוב לציין של שהטיבטנים היו עיוורי צבעים). הטיבטנים נהגו לאסוף עגבניות אלה ולזרוק אותם על החיות ולצוד אותם. אך מהר מאוד גילו הטיבטנים שעגבאניה אינה רעילה. בתקופה יותר מאוחרת, הגיעו מדענים לטיבטניה וגילו את העם הטיבטי. העם פחד מאוד להחל לשלוח עגבאניות אל המדענים. המדענים מהר מאוד מתו, אך אחד שרד והצליח לברוח. עימו עגבאניה אחת אדומה. אך מהר מאוד הוא מת ע"י חיות הטרף אשר ביער.

בשנת 1930 יצאה משלחת חיילים מגרמניה להתכונן לקראת מלחמת העולם השנייה שהיטלר רצה לחסל את כל היהודים. המשלחת חיפשה מקום שומם בה תוכל להתאמן בלי שאיזה ילד קטן ומניאק יבוא וילשין עליהם לאמא שלו. ומכיוון שאוסטרליה הינה יבשת כה מיושבת, הם טסו לאיזור טיבטניה. החיילים נחתו ביער הטיבטני. העם החל לזרוק עליהם עגבאניות, אך זה לא הזיז הרבה לחיילים. אף חלק אספו את רסק העגבאניות ושמו את זה על המלאוח החדש שהמציאו בדיוק באותה תקופה. הגרמנים התלהבו והחלו להכין מלא מלאוחים ולאסוף עגבניות. חשוב לציין שכאשר טיבטני זורק עגבאניה הוא צועק "תוחל לחה עגבאניה!" שזה אומר: "הלוואי והעגבאניה תהרוג אותך י'מניאק". לכן כאשר הגרמנים אספו את העגבאניות והמלואחים על המטוסים שלהם הם כתבו "עגבניות" כי אינם ידעו לבטא זאת נכון. אך כאשר חזרו כשנה מאוחר יותר, מטוסם התרסק ממש מעל ישראל עם כל העגבניות והמלואחים, ומכאן המנהג.

מנהגי הגרמנים בעגבניות[edit]

 • הם היו משליכים את העגבאניות במטרה לחכות את הטיבטנים אך פעם זרקו את זה על צוות הבידור שהביאו אותם, ומאז כל פעם שהצוות בידור איכזב איתם, הם זרקו עליו עגבאניות.
 • הם היו אונסים את העגבאניות.
 • היו מורחים את הרסק על המלאוחים.
 • הם היו רוקדים איתם ערומים ברחובות
 • מתקלחים איתם
 • אוכלים אותם (פחות נפוץ)
 • שיחקו איתן פטאנק
 • שרפו אותן בהיינץ דוויינץ בעומר
 • נותנים אותם כמנחה לבובי בוטן
 • מגלפים אותם כדי שיראו כמו פרצופים מפחידים
 • אסיל אל תשגע אותי

מחירי העגבניות[edit]

כיום, במדינת ישראל מחירי העגבניות נעים בין 3 מיליון ש"ח ל-3 מלונות בתאילנד ומומלץ לשמור אותן בכספות. עקב המחירים הגבוהים והצורך לאחסון בטוח של עגבניות, נוצר ארגון העו"ם (עגבניות ומרגרינה) שנקרא בשמו מכיוון שמייסדיו היו מנהיגי העגבניות הגדולים בעולם ומרגרינה אחת. ארגון העו"ם הכריז על כמה וכמה יישובים שאף אחד לא מכיר כדוגמת "מתן החבצלת" כערי עגבניות מוגנות שמשמשים ככספת אחת ענקית לאחסון בטוח של עגבניות לכל המעוניין בכך. לפני כחודש, כשארגון העו"ם התפרק מעמדם הכלכלי של כל אזרחי ישראל נפגע כתוצאה מגניבות אדירות של עגבניות ואף חלק ממשפחות ישראל הפסיקו לצרוך עגבניות.

פרדוקס העגבניה[edit]

רבים חושבים שהעגבניה היא ירק בעוד שאחרים חושבים שהיא פרי. אך כיום אנו יודעים ששתי טענות אלו הן שגויות לחלוטין משום שהעגבניה התגלתה כבעל חיים. לעגבניה יש סימנים בולטים להיותה בעל חיים כגון: הפרשה, תנועה ורצח ילדות קטנות. בזכות עובדה זו כיום ישנם אלפי אנשים שהתעשרו מאילוף עגבניות.


היסטוריית העגבניות[edit]

במהלך ההסיטוריה כולה לעגבניות היה חלק חשוב ,היו הפגנות ,מחאות וכמו כן שנאת עגבניות. במהלך המאה ה19 היו מאות הפגנות נגד התאכזרות והתעללות בעגבניות,אכילת עגבניות ומעיכת עגבניות ,בין שלטי ההפגנות רצו הסיסמאות : "עגבניות הן בסה"כ תעתוע" "כי גם עגבנייה מעוכה ניתן להציל" "עגבניות זה רצח ,תעברו לבשר !" ועוד.. לאחר שעלה מר סלרי לשלטון(31.11.1830) הוא ציווה מות לעגבניות זאת אומרת למעוך את כל העגבניות,דבר הגרם לפחד וטבח ברחובות ולאחר מכן גם את שואת העגבניות . בשואת העגבניות נמעכו 810,300 עגבניות (בשל הריבוי המאוד איטי שלהן ,זה הרבה) המלחמה התרחשה מה-4.9.1831 עד ל-25.6.1832 כאשר היא נפסקה בעקבות הפלת שלטונו של מר סלרי עקב דם העגבניות(קטשופ) שהיה בכל רחוב במדינה הדבר גרם לצחנה רבה. בשנים אלו נמעכו כ-1,000,000 עגבניות תמימות שבינהם 17,000 תינוקות. עד היום אנשים מהלים קמפיינים כדי לזעזע את הציבור ולעורר מודעות לבעיית העגבניות,עורכים דיונים ובקרוב הולכים להוציא חוק האוסר על מעיכתן. במלחמה נספו שני נשים חשובות של היסטוריית העגבניות גברת עינגה ובתה גינבה ז"ל.

הידעת??!![edit]

עגבניה לעולם לא מתה!! היא רק יכולה להימעך!! לכן אם תנסו להרוג עגבניה היא תחזור ותנקוום בכם,מוחעחחעחעחחעחעחחעע

bar:Tomate gl:Tomate kp:Tomate nds:Tomate