עיתונות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
דוגמא לעיתון אשר תמיד מוסר מידע אמין ונכון.

העיתונות היא הדרך האנושית למסור מידע באופן לא רצוני, אוטומטי, וחסר רגישות. העיתונות היא בעצם התבטאותה המוחלטת של היד הנעלמה בחיי האנושות. אין ספק שרבים מבין הכותבים בעיתונות מודעים לכך, ולכן הם מנסים להשתלט על העט שלהם, ללא הצלחה.

תפיסת יסוד

העט הוא עצמאי מהכותב (גאידמק)

עצמאות העט מהכותב היא התפיסה היסודית של העיתונות באשר היא. אומרים, שכשברא אלוהים את החיות הוא ברא את העט אחרי כולן, כדי שהוא לא יימעך על ידי הג'ירף. כמובן שהאמירה הזו לעולם לא תכתב בעיתונות, הדוגלת בשימוש נרחב בעטים לכתיבת תזכירים קצרצרים ומעצבנים על איך שהחיים היו יכולים להיות קלים יותר בלי עורך ראשי.

מודרנה

דווקא מאז התפתחות הציביליזציה הממוחשבת ירדה קרנם של העטים, וביחד עימה גם קרנה של העיתונות. דומה, שהאנושות מתחילה להשתלט על העטים בחייה, אם כי הם ממשיכים להעלם ברגעים החשובים. כמו כן, העורך הראשי הוא עדיין הדבר הנורא ביותר ביקום.

גישות חלופיות

יש הטוענים שהעיתונות היא כלי רב עוצמה לשימוש מיסטי בסתירות בולטות בתפיסות האנושיות הבסיסיות. גישות כאלו תופסות את העיתונות כיוצרת את המציאות תוך ביטוי דחפים תת-הכרתיים ומודחקים. הביטוי נעשה באמצעות תמונות אילוסטרציה בעיקר, אם כי רבות מהתמונות באות עם כיתוב מלא או חלקי. גישות אלו נוטות לדבוק באנטי-ריאליזם ולכן הן פסולות לשימוש הציבור הרחב.


Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא עיתונות. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.