פטרישיו הנריסקה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פטרישיו הנריסקה הוא אחד מאמני הרוק האלטרנטיבי המוערכים ביותר בספרד. מאלבומיו הידועים


"אלפחורס" "סי מגנפיקו" "אנטוניו פוצקי, אחי אתה" "אמאאמאאמאאמאאמאאמא" "הראלוס מויאלוס עשה לי צ'יקיטיטה"

פטרישיו הנריסקה גם כיהן כמנכ"ל חברת "סי הומלסו", חברת תקליטים שרוב יוצריה הם הומלסים. רובם קטועי רגל

פטרישיו הנריסקה בשנות ה-9 לחייו


קורות חייו

פטרישיו הנריסקה נולד בשנת 1961 ונפטר בשנת 1971 בהיותו בן 10 וחצי. פטרישיו היה בן למשפחה ענייה ומרודה, אימו פטרישה הנריסקה עסקה בזנות ואביו, שנולד ללא שם (שמו נהרג בתאונת דרכים קשה) היה מובטל וקוקסינל. בשנת 1963, נישא פטרישיו לאנסטסיה שרמוטה, זמרת בלוז. והיה אב ל-8 בנים ובת אחד, שניים מהם היו תאומים סיאמיים. בשנת 1965, נדרסו כול בניו ואשתו ע"י משאית. פטרישיו שקע אז בדיכאון כרוני, חיסל את אביו הקוקסינל ואנס את אימו הזונה תמורת תשלום סמלי. שניים מחבריו הטובים, קוק אנו וסינל חימרה, טענו כי נושאים אלו השפיעו רבות על יצירתו ומילאו אותו במוטיבציה. כך החלה בריחתו של פטרישיו הנריסקה מעיירת הולדתו, ויש האומרים תחילת הקריירה המפוארת של בעולם המוזיקלי.

קריירה

דרקון: החיה על שמה קרוי "חוזה דרקוני"

ב-1965, לאחר שעזב פטרישיו הנריסקה את ביתו, ניאלץ לפרנס את עצמו בעזרת שירה בפאבים (בעירום). באחת מהופעותיו, בפאב "הפקאצה שולתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת!!!!!!!!!!!!!!!111111" נפגש עם אחד מאמרגני החברה "Cocklombia Records", אושתזוזו אושתמוטו. אושתזוזו החתים את הנריסקה 5 דקות לאחר סוף ההופעה על חוזה דרקוני (ע"ע דרקון). בשנת 1967, הוציא פטרישיו את אלבומו הראשון "כאנוס מתוס שרמוטוס". למרבה הצער, האלבום נמכר רק ב-3 וחצי עותקים, ואושתמוטו ביטל את החוזה. פטרישיו, ללא חוזה וללא תקליט, נשאר מובטל, וחזר להציג בעירום. עד שפגש את אמרגן חברת "קוזאק זה אנחנו", אניאיתך יאזבל. יאזבל החתים את פטרישיו על חוזה דרקוני (ע"ע דרקון). בשנת 1966, הוציא הנריסקה את האלבומים "אוגוסטוס בטוסטוס" "אלפחורס" ו-"הראלוס מויאלוס תעשה לי צ'יקיטיטה". 3 אלבומים אלו זכו להצלחה אדירה. חלק מהשירים שכללו (מביניהם "אנסטסיה, סי טסרסה סיאמי") שודרו ברדיו, בטלוויזיה, ובטוסטרובן.

.

הודי אנונימי

התחברות לצ'אטני

בשנת 1969, עם יציאת האלבומים "אמאאמאאמאאמאאמאאמא", "אנטוניו פוצקי, אחי אתה" ו-"סי מגנפיקו", נסע הנריסקה להתחבר על האור הפנימי בהודו, אשר בבריטניה. במשך שנה, התחבר פטרישיו לאור הפנימי, ולבודהה ולצ'אטני ולכולי ולכולי. מורו היה הגורו דודו טומבררה צ'וצ'ו

ניהול של חברה

בשנת 1970, הקליט הנריסקה את שני אלבומיו האחרונים "קוסאמקטוס" ו"קקטוס". שני האלבומים נמכרו באריזת שי אחת שמכרה 1,000,002 עותקים. בשנת 1971, חזר פטרישיו הנריסקה לארץ מולדתו ספרד, ופתח את חברת "סי הומלסו", הפועלת עד היום כחברת תקליטים מכובדת בה עבד כהבעלים, המנכ"ל, הסמנכ"ל, המנהל האדמיניסטרטיבי של המנכ"ל והמנקה. ביום סגריר, מת פטרישיו הנריסקה משילוב בין איידס לבעיות עיכול.

מוות

בשנת 1971, ביום שהעדיף לשמור על אנונימיות, מת פטרישיו הנריסקה שבע ימים וחומוס.