פיסטוק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"איזה בית יש לפיסטוק?"
~ שבתאי צבי על פיסטוק


"בית מקרטון"
~ ארקדי גאידמק עונה לשבתאי על פיסטוק והומלסיות


פיסטוק, ילד מגודל, סטלן, שחקן, דוגמן, כיום אדמו"ר.

לפי השמועות מוצאו מן העיר חלב שם יוצרו הפיסטוקים הטובים ביותר עלי אדמות. לפי שמועות אחרות, לא מדובר אלא בשחקן ספי ריבלין שהיה מובטל וחיפש חלטורות זולות. כשעלה על במת ההיסטוריה ירד לתרבות רעה, והחל לשחק עם ילדים קטנים ממנו ולחבוש כובע עם חולצת פסים וחליפה לבנה. כך הגיע לחנות של דודלי. בהתחלה סחב ממנו מסטיקים עגולים ושוקולדים קטנים, אבל אחר כך התחרה בו וניסה לפתוח חנות מתחרה. לבסוף עלה דודלי על העניין ופיתה אותו להצטרף כשותף עסקי לחנות. כך התחבר עם רגע, אותו ילד מאומץ שהיה ממש פגע, ויחד עשו קומבינות עם הילדים של השכונה איך להוציא מדודלי יותר ממתקים ואיך לבנות גרוטיאדה. אבל בובת החבית חביתוש (בן מאומץ נוסף של דודלי) התערב, וסיכל את המזימה. לפיכך פיסטוק, באקט של נקמה, גנב לו את המפתח, וחביתוש לא יכל לעשות התעמלות בוקר.

בבית של פיסטוק

כשגדל פיסטוק. התנער מכבליו של דודלי ומשעבודו, שבר את חוזה ההעסקה איתו ומצא איזה צריף עץ ישן ליד השכונה של דודלי. הצריף היה מוקף בשיחים של פרג וקוציצי ברקנים ושכן מעבר לשביל על יד הענן. יחד עם רגע הוא פתח שם מאורת חשיש והיה מזמין חבר'ה לעשן יחד צינגלה ובוף. דודלי היה שולח לו קופסאות לוף במתנה ופיסטוק היה מבריח שם בוף (בוף בתוך לוף). הצריף של גוטה היה ממש משחק ילדים לעומת מה שהלך בבית של פיסטוק מבחינת מסיבות הוללות ועישון חשיש. הילדים שרקדו מסביב לבית נשכרו על ידי פיסטוק למען שמש מגן אנושי, להטעות את המשטרה כדי שלא תחשוב מה שהולך שם. אבל בשנת 1986, בעקבות הלשנה אלמונית, פשטה המשטרה בראשות השוטר שטסרמן על הבית של פיסטוק ועצרה את אדון ששון, את מונה זילברשטיין, את חביתוש ויש לי יש לי שעישנו צינגלה בצוותא. פיסטוק ורגע נמלטו מעבר לשביל וכך ניצלו.

פיסטוק כיום

עבר גמילה והקריח, בעקבות קלטות של הרב אמנון יצחק חזר בתשובה אבל מסתובב עם אותם בגדים: כובע עם שוליים מוגבהים, חולצת פסים וג'קט לבן. חסידיו עושים אף הם כמוהו, וניתן לזהותם על ידי כך. כמו כן, בעקבות קלטות ללימוד יידיש של בית שלום עליכם למד את רזי השפה והשתאכנז. כיום בעל כולל אברכים מצויינים ובעל מעמד של האדמו"ר מביאליפיסטוק.מדבר יידיש כמו אשכנזי מלידה על אף שמוצאו מחלב. אינו מתראיין לתקשורת ומוציא כתבי פשקוויל נגד שלטון הרשע הכופר ונגד הטלוויזיה.לאחר שהוכתר כאדמו"ר מביאליפיסטוק פרץ בינו לבין בנו המקורי של האדמו"ר הזקן סכסוך ירושה, הבן טען שפיסטוק קיבל את התפקיד במרמה רבה ובשוחד ובכך ששלח נערות ליווי לחסידים משפיעים.

מקורות