קובה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ערך זה עוסק במאכל שנסגד על ידי כורדים. לערך העוסק במדינה קובה אנא שלם 50 שקלים

קובה הוא המזון הנסגד ביותר בעדה העיראקית, אך עם זאת- מוערך עד מאוד גם בבתים כורדים. וגם מדינה שהכורדים טוענים שהעתיקו ממנה את השם!

מין הקובה:[edit]

עד היום זוהי סוגיה קשה- מהו מין הקובה?

עיראקי מן המניין אומר: "קובה גדולה ומשמינה"- משמע: קובה היא נקבה.

אך לא מעט זוללי קובה חוטאים וטוענים כי הקובה היא ממין זכר.

הוכחות חותכות לכך שקובה היא נקבה:

1. קובה היא כופתאה, וכופתאה היא נקבה.

2. היא נקבה משום שסבתות עיראקיות אמיתיות (אלה עם אמא פולניה לא נחשבות) אומרות:"בדאלק, קח כמה קובות טעימות", וכשסבתא אומרת בנקבה- היא צודקת.

בעיקר אם הסבתא הפכה להיות ז"ל- מה שאומר שכל מה שהיא אי פעם אמרה: קדוש, נכון וצודק.. אפילו אם זה היה:"את מכוערת ולעולם לא תמצאי חתן!"

הוכחות חותכות לכך שקובה הוא זכר:

1. קובה נגמרת בהא הנקבה ומין הסתם שלפי כך קובה זה זכר..


סוגי קובות:[edit]

מכוון שהעיראקים ידועים כלובשי פיג'מות פסים משועממים וגייז למדי, לא הופתענו לגלות שיש מליוני סוגי קובות.. למען ביטחונכם האישי מפורסמים כאן רק מספר מוגבל שהותר לאכילה ע"י פנחס מהמכולת (הוא מוסר דרישת שלום ושהעכברים במקרר הגבינות חוסלו).

1. קובה סלק- ידועה גם בכינוי "זאת שעושה לך פיפי אדום". כופתאה ממולאת בבשר (מוות לצמחונים), עשויה בתוך מרק סלק אדיר שניחוחו גורם לשכן הרוסי לצאת מביתו ולצעוק: "אני מריח בורשט ?!"

2. קובה חומוס- ידועה גם בכינוי "omg! יש לי נודים ללא הגבלה". כופתאה ממולאת בבשר (צמחונים, עדיין לא הסתלקתם?!) עשויה במרק חומוס שמרתיע לא מעט בחורים העומדים לפני דייט מכריע בבית של מורן אייזנשטיין.

3. קובה בורגול- מכונה גם "לכולם נשבר הזין מלהכין אותי". קובה מורכבת להכנה, שרק זקנות אקסטרה משועממות מתיישבות להכין, בדרך כלל מול טלנובלות בהן הגיבורה הראשית מתמודדת מול הפיתוי לקיים יחסי מין לפני החתונה(באורך פלא הסדרה נגמרת לאחר שני פרקים בלבד).

4.קובה קקי- קובה שיוצאת בטעם קקי... תשאירו את ההכנה לסבתא... לא לא לא הרוסיה, העיראקית!

טקסי פולחן לקובה:[edit]

העיראקים לא מסתפקים בהיותם טיפשים, לא מושכים וחסרי חוש הומור- ולכן המציאו להם סיבה נוספת למסיבה.

טקסי הפולחן לקובה ידועים בכל בית הכולל אמא שמנה אבא דוב ואחים סוסיים.

בטקסים הללו טורחים כל בני הבית בהכנת קובות רבות, גם אם זה עומד בפני מינוס גדול מאוד בבנק, הרי לעיראקים ממילא יש חברים עשירים באמריקה שיכולים לתרום להם אלפי דולרים לבניית וילה נוספת במושב הסנובי שבו הם גרים.

בטקסים הללו העיראקיות פוצחות בריקוד המסמל את סיום דיאטת הכאסח בה פצחו במהלך החודש לפני הטקס המהולל. הן מנענעות את הישבן, ומוכרחות להשיל לפחות קילו מגופן אחרת לא יכולו לזלול מקובה עטירת שמן!

בבתים מסורתיים יותר, משתחווים לסיר הקובה ומקריאים את מגילת הקובקוב שידועה בפרובקטיביות הרבה שלה.