איןמילון:תעתיק פונטי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

תעתיק פונטי הוא בעצם יצירת רצף אותיות לא קשורות באנגלית שאמורות להישמע "פרופסוריות" לדוגמא את המילה עַגְבָנִיָּה נשנה לאנגלית בצורה פונטית יפה ונכתוב אותה כך AhGavinaah שזה נראה פרופסורי ביותר!

תעתיק פונטי בסעיף ההגייה

חוקים בסיסיים

עוד דוגמאות רעות אפשר לקחת מהחיקוי הגרוע "ויקימילון" כמו שאפשר לראות מי שכתב את ההגייה כאן לא למד ג'יבריש בסיסי בבית הספר שלו.

לתעתיק הפונטי יש מספר כללים, רובכם הגעתם למדריך זה לגבי התעתיק הפונטי על ידי לחיצה על ה-כוכבית הקטנה ליד הסעיף הגייה, עכשיו התחיל עם החוקים הבסיסיים שחשוב להקפיד עליהם כאשר עוברים לכתיבת הסעיף "הגייה".

  • הדבר הכי פשוט חשוב בתעתיק הפונטי הוא כמובן שזה יהווה הגיון, זה החלק הפחות חשוב בזה.
  • מומלץ ללמוד ג'יבריש לפני שמתחילים לכתוב את תת סעיף זה מכיוון ששפה זאת מאד חשובה ותעזור לכם מאד בהמשך ההשקעה באיןמילון.
  • חשוב מאד לא סתם לכתוב בג'יבריש אלה גם להטעים טיפה את הג'יבריש לטקסט ככה שזה יראה יותר מסוגנן.
  • כפילות אותיות היא דבר חשוב אבל אל תגזימו עם כפילות האותיות. דוגמא טובה לכפילות אותיות: Ahgavh (תנסו להאריך את המילה כמה שיותר) דוגמא רעה כפילות אותיות Ohhchell (אמור להיות אוכל בעברית).
  • עוד חוק חשוב זה לא לשים לב לניקוד של המילה המקורית, הניקוד זה בעצם קוד צופן סודי חייזרי שדרכו מתקשר שבתאי צבי עם אורנוס הניקוד זה בעצם סתם קישוטים יפים לאותיות.
  • יפה שאתם מנסים להאריך את המילה אך אין צורך להוסיף H אחריי כל אות (Bhahihth תוריד את ה-h ותראו מה יצא).

משחקי מילים

אחד הדברים הטובים שאפשר לנצל את ההגייה בהם זה משחקי מילים שלא שמים לב אליהם כאשר המילה בעברית לדוגמא המילה כפרה פחות שמים לב כאשר המילה בעברית אבל אם היא בעברית ככה יותר קל להבחין בה לדוגמא CePara.

תנועות

לתנועות a-e-i-o-u אין חשיבות בכלל, בנוסף גם לשאר האותיות אין חשיבות בכלל וגם לתת סעיף הזה אין חשיבות בכלל. אלה עם כן יש צירה בסוף ואז זה חשוב (סתם זה עדיין נשאר לא חשוב). הדברים החשובים ביותר בתנועות זה שתדעו את הצעדים הבסיסיים מומלץ לקרוא את האנציקלופדיה המורחבת לדיסקו כדי לדעת את התנועות הבסיסיות (זה לא מיותר זה מאד יעזור לכם!).