איןסולין

From איןציקלופדיה
(Redirected from אינסולין)
Jump to navigation Jump to search

איןסולין הוא חומר נוגד סולין, הגורם לאבדן יכולת השירה לבד (סולו בלע"ז). בעבר היה קשור לסוכרת אך לצערנו הם נפרדו, אחרי שהוא בלע סולו.

"'צטער, אין לי"
~ צ'אק נוריס על השאלה אם יש לו סולין
"למי קראת מותק?"
~ ורדה רזיאל ג'קונט על מאזין שרצה לשאול על איןסולין


אנשים בעלי איןסולין חייבים לשיר במקהלה, ובמקרי חירום נותנים להם סוכרת - סוג של תרופה צבעונית ומבריקה, עטופה בנייר צלופן מרשרש, ובעלת טעם מתוק. בעבר הסוכרת היתה עשויה מסוכר מותך, אך כיום היא עשויה מתערובת של נפטלין וסוכרלוז - חומר שממתיק את הגלולה המרה, ואינו הופך בעצמו לשומן, אלא משפיע על המוח שיאכל כמויות אדירות של שומנים וכך רוב בעלי האיןסולין הם גם כבדי גוף וגם שותים כל הזמן דיאט קולה.

הסטוריה

גילוי האיןסולין

האיןסולין נקרא על שם מגלהו, גיא מגלהו. שמו הקודם היה גיא איןסולין, והוא בנו של שחקנית התיאטרון המפורסמת יפית זגורי-איןסולין. גיא מגלהו גילה את האיןסולין בשעת משחק כדורגל, כשאחד האוהדים ניסה לקלל אותו, אך היה צרוד מדי. השופט עצר את המשחק והביא לאוהד סוכרת ריקולה. מיד חזר קולו של האוהד, וגיא חשב על זה כל הדרך הביתה. בראיון רדיופוני מאוחר יותר שחזר את הגילוי. "שמתי לב שהאוהד לא הצליח לצעוק לפני כן, ובזכות הסוכרת, הוא הצליח. השופט צודק, אי אפשר ככה להמשיך, ובגלל זה הוא עצר את המשחק ונתן לו את הסוכרת הזאתי." אמר גיא בשידור חי.

כלבים ואיןסולין

האיןסולין הראשון נתגלה דווקא בכלבים ובודד מהם. לכלבים קראו חומי ובקסטר, והם היו פראיים מאוד. חומי היה חוטף את האיןסולין מהפה של בקסטר, ובקסטר היה מחרה מחזיק אחריו, תוך נהימות מפחידות. היה צריך להפריד ולבודד בין שני הכלבים ורק כך אפשר היה לקבל את האיןסולין מהם. התברר שהאיןסולין של הכלבים היה שונה מזה של בני אדם, בזה שכותבים אותו בלי נון סופית. במקום זה לאיןסולין יש הרכב אותיות שונה עם נ' רגילה בלבד, וכותבים אותו אינסולינ.

הקשר בין איןסולין לסוכרת

האיןסולין בהתחלה היה קשור לסוכרת, ובגלל זה אי אפשר היה להפריד אותו מחומי ובקסטר. אבל בסוף כשפתחו את הקשר הם הצליחו.

אנשים בהיסטוריה עם איןסולין

שבתי (מותק) צוויץ

שבתי צוויץ הוא אחד הראשונים המשתמשים בצוויצר - יסומון מרוקאי ל"ציוץ" הודעות קצרות במרוקאית.

לאלה שלא יודעים לדבר או לקרוא מרוקאית הצויצר מחליף אץ כל האוציוץ סיס להים סין ביסמך, ואץ כל האוציוץ סיס להים צף לאות צדי. סכולם חוסבים סיהאוץ הזוצי קוראים אוצה צדיק. אבל זי לא. זי צדי. סיתידעו.

שבתי צוויץ נולד בשוויץ, אך משפחתו עברה למרוקו שם יש אוירה יותר חמה ומשפחתית. החמה שלו נשארה בשוויץ. במקנס הוא הקים את בית הכנסת וקהילת 'בית המקנסת' שהוסב שמו לקהילת אשכנז הקטנה, כי יהודי מרוקו התקשו לבטא את השם הזה והיו אומרים בטעות 'מת הבקנסת'. במהרה משפחתו התרחבה ונולדו לו בני דודים רבים וביניהם ויצמן, שזה אח שלו? אחות שלה? אמא שלה? אבא שלי, וגם היימן שזה אמא שלו? אז אח שלה? אבא שלו? אמא שלי. וגם אשכנזי, שאנחנו לא יודעים איך הוא קשור.

במשך חייו סבל צוויץ מאיןסולין עד שהמציא את הצוויצר, שזה לא קשור.

זאב וטינסקי

זאב וטינסקי היו זוג עם תסמונת איןסולין בשנים שלפני קום המדינה כשהמדינה עוד ישנה עדיין. עודף הדם באיןסולין של זאב גרם לכך שלזאב היו עיניים גדולות עם דם בעיניים, אזניים גדולות ופה גדול במיוחד.

זאב היה אחד המשתמשים הראשונים בצוויצר, ובתחילה כינה את טינסקי אשתו: 'מותק'. עד אותו ציוץ גורלי ששינה את מהלך חייהם, ובו היא כתבה לו: מותק, למי אתה קורא מותק?.

הבעיה היתה שהצוויצר שינה את זה ובמקום המותק הראשון כתב את המותק השני. למזלו זה יצא אותו הדבר והוא באמת הפסיק לקרוא לה מותק, ומאז רק קרא לה סוכר שלי.

טינסקי סברה שבתנאים האלו של לפני קום המדינה, כשכולם עוד ישנים, צריך להתגונן ולהסתובב עם רובים בגלל האלמונים הצעירים. אבל התורכים ששלטו אז בארץ לא ראו את זה באין טובה, ולא רצו לתת לה רובים, כי היא עוד לא עברה הכשרה, ולא היה לה רשיון מתאים. כדי להתגבר על הבעיה החוקית, טינסקי נתנה לתורכים כמה צמידים מגומי כי עוד לא המציאו את הפלסטיק, ותמורת זה הם החליפו את השם שלהם לטורקים. וכך לא היו חייבים להפעיל את החוק התורכי, והיא יכלה להסתובב עם הרובים שקנתה מהתורכים. הבעיה היתה שהרובים לא פעלו. עוד בעיה היתה שהתורכים רצו עוד צמידים ולכן כן הפעילו את החוק התורכי למרות הכל.

החוק התורכי היה ישן מאוד, וחורק, וכשהוא הופעל הוא התפוצץ, ולקח אתו את התורכי המגמגם שהפעיל אותו, את ה, את הת, את ה תורכ, אתה תורכ את התורכי המגמ, את התורכי המגמגם שהפעיל אותו. מאז לזכרו קוראים לכל מי שמקים את טורקיה: 'אטא טורק', כי הם בכל זאת קיבלו את הצמידים מגומי, אז הם הסכימו להחליף אט הטף בטיט. הפיצוץ הרג גם את זאב, ובתחילה הישוב היהודי חשב שזה אסון גדול, והתאבל עליו. אך מאוחר יותר סבתא יצאה מהארון מתים, וכולם הבינו איך הם טעו ואיך אי אפשר לדעת שום דבר עד שמקבלים פר ספקטיבה (שזה סוג של בשר טעים במיוחד).

כל זה לא היה קורה אם טינסקי לא היתה פוגשת, לגמרי במקרה, את יפית זגורי-איןסולין כששתיהן באו למדינת הגמדים, על מנת לפרוט כסף קטן.

ציקלופ וסולין

כידוע, ציקלופ הראשון היה חד עין. (ודודו השני מצד האם של משה דיין).

בשנות השלושים של המאה הקודמת הקודמת, ציקלופ היה יוצא לטיולים עם יפית איןסולין, אֵם סבָתהּ של יפית זגורי-איןסולין. כשבנם נולד התברר שגם לו עין ציקלופ וגם לו אין סולין. אך מכיוון שהציקלופים נהגו שלא לכתוב עין, כי זה היה נושא רגיש אצלם, הם קראו לו איןציקלופ. משגדל והתחתן, איןציקלופ אימץ גם את שם משפחת אשתו, חביבה פדיה, בתו של פרוספר פדיה, והיה נקרא איןציקלופ פדיה-איןסולין.

כל זה לא היה מעניין אותנו אילולי היה כתוב כאן. בעצם זה לא מעניין אותנו גם אחרי שזה כתוב כאן. (כאן בהרצה)

איןסולין וספורט

אין לאיןסולין שום קשר לספורט.

ובגלל זה שחקנים מזריקים.

סולמין וסולין

סולמין הוא חומר שונה מסולין, וקשור לאבריהם המוצנעים של האדם והחוה ולמעשים שהצניעות יפה להן. להעדר סולמין יש תופעות לוואי דומות לאלו של העדר סולין, ובעלי איןסולמין סובלים גם משירה בתו אחד בלבד (סול), וגם מחוש הומור גס הקשור אך ורק במין. נטילת סולמין פותרת בעיות של אין אונות, חוסר תפקוד מיני, ושל חוש הומור לקוי.

משרד הביטחון האמריקאי פיתח תוכנה שיכולה לזהות בעלי איןסולמין בעזרת ניתוח המלל בו הם משתמשים: בין היתר טוב לי או רע לי?, התופעה מתפשטת, בז"ק - ראשי תיבות באת קיבלת, וכן המילים יונה ויין. זהו פיתוח ישראלי שעתיד ליירט את האינטרנט עוד לפני שהוא עולה לאויר.

לדעת רופאים, על פי מחקרים שפורסמו בטוויטר, כשהמרשתת תושבת אחת ולתמיד, אנשים ילכו לישון בלילה והעולם יהיה הרבה יותר בריא. מצד שני, קבוצת פסיכולוגים למען האיןסולין (ידועה גם בשם החבר'ה המתוקים), ארגון חוץ-ממשלתי, טוען שבמקרה כזה הגברים הלוקים באיןסולמין יעסקו בגיוס לצבא ויציאה לקרב, גם אם אין אויב שאומר במפורש שבכוונתו לחסל את כולם.

ראו גם

  • זגורי אימפריה
  • סוכרת
  • שמעון פרס
  • טוויטר

קישורים חיצוניים

זו בדיוק הבעיה עם האיןסולין שהיא גורמת לכך שאין קישורים חיצוניים, בגלל שהיא פוגעת בסולין.