מוח

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
כת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה הינו ערך מקולל! נא -

בזמן קריאתו.

כמו כן, מומלץ לשמוע ג'סטין ביבר אחרי 24 שעות מתום קריאתו.
דוגמא לשימוש יעיל במוח
"ממממ.... מגעיל"
~ שבתאי צבי על המוח
"ממממ.... טעים"
~ זומבי על המוח
"מוח, זה כמו פלוץ, אבל הפוך!"
~ חרה על המוח
"תיזהר ממני, למה אני אדקור אותך!"
~ ערס על המוח


האיכס! הוא איבר בגוף היצור החי, צבעו אפרפר וצורתו דומה לאגוז מלך קלוי עם מלח. עד לאחרונה לא נודעה חשיבותו, והיה מקובל לחשוב שהימצאות הרקמה הרכה בתוך הגולגולת מהווה מבודד אקוסטי ומונעת הדהוד כאשר מקישים על הגולגולת. השערה נוספת היא שבעלי חיים פיתחו את המוח כדי להגדיל את המסה של ראשם, כך שיתקבל יותר תנע קווי, החיוני להגנה ולמשחקי כדורגל.

תפקודי האיכס!

בשנים האחרונות נבדקה טענה מעניינת הגורסת כי לגודלו וצורתו של המוח יש השפעה על מנת המשכל. לאחר מחקר מקיף שהתבצע על חתולים קבע ארווין שרדינגר חד משמעית שניתן להשתמש במוח החתול כמבודד אקוסטי, אך עם זאת לא הגיע לתוצאות ממשיות בעניין מציאת הקשר בין גודל המוח לבין מנת המשכל. התגלית של שרדינגר הובילה למהפכה במוזיקת המטאל, שהשתמשה מאז במוחות חתולים לריפוד הקירות בחדרי ההקלטות.

במחקר נוסף בנושא הופרכה לחלוטין הטענה לפיה קיימת השפעה של גודל המוח על מנת המשכל בסדרת ניסויים על ערסים. הערס נבחר לניסוי בעיקר בגלל שהוא אחד היצורים המסוגלים לשרוד זמן ארוך יחסית לאחר הוצאת המוח מראשם. אי לכך, הערסים לא מסוגלים לשרוד ללא קליפת המוח, עליה הם צריכים למרוח ג'ל חוחובה בכדי להמשיך להתקיים. במסגרת הניסויים הוכח כי אין השפעה של גודל המוח על מנת המשכל, וכן שאיבר החשיבה של הערס הוא הזין. הניסוי הוכיח חד משמעית שככל שאיבר מינו של אדם גדול יותר, כך מנת המשכל שלו נמוכה יותר.

עוד הוכח כי למוח השפעה על אופן קיום הפעילות החברתית של הערס - משחק הכדורגל. ע"י הגדלת מסת המנוחה הכוללת של ראשו של הערס גדל בהתאמה התנע הקווי המשמש את הערס בנגיחות. הערסים נוטים אף להשתמש בג'ל חוחובה להגדלת המסה של ראשם. עובדה זו מחזקת את הטענה.

בקבצת החנונים התגלה מוח גדול ומפותל יותר. הסיבה לכך עדיין נבדקת. אצל החנונים נמצא איבר מין קטן בהרבה מהממוצע - דבר המעיד על כישורים אינטלקטואליים. כמו איבר המין גם חושי הראיה והשמיעה של החנון סובלים מליקויים שונים. לכן לעיתים קרובות נעזרים החנונים במשקפיים ומכשירי שמיעה.

תיאוריה נוספת טוענת כי המוח הינו מכשיר מרושע אשר נשתל בכל גוף אינושי בהיותו צעיר.התאוריה מוסיפה ואומרת שהמכשירים נשתלו ע"י חייזרים מכוכב x5,במהלך מחקר שביצעו על שכבות אוכלוסייה המפגרות במידע אשר צברו.(בעזרת מחקרים,או תיאוריות עתיקות יומין שנמצאות תמיד כלא נכונות)תיאוריה זו נבדקת,וזה הזמן ליידע את כלל העולם כי יש חשש להשתלטות חייזרים מכוכב זה על הגלקסיה שלנו.אך אל חשש,הממ"דים שלנו חסינים בפניהם.(גם זה נבדק-לא ידוע-)

אמונות לאורך ההיסטוריה בנוגע למוח

  • בעבר האמינו המצרים, שמקור צורתו של אגוז המלך נבע מהצורך של חייזרים (כדוגמת ג. יפית) שבנסיון להציל את עצמם מכוכבם ההולך וגוסס, ניסו לשלוח תחילה את גופם לכדור הארץ אלא כשהבינו שהמשא כבד מדי מכדי להגיע ליעד, שלחו את מוחם קודם. כשניסו לשלוח אליהם בחזרה את גופם, נדהמו לדעת כי אינם יכולים. במרוצת השנים, ללא היכולת להתקיים ללא גוף, מתו והתאבנו. כיום ידוע, שאמונה זו מוטעית, מפני שמדובר בחצילים שמימיים שעדיין לא הוגדרו מדעית ולא בחיזרים.
  • ידוע כי בתקופת הקרח, נוסדה דת המתבססת על מתן תרומת מוח לאל "מוחון" (הלחם של: מוח + מלה לא ידועה). במהלך טקס התרומה, קברו חבריו של התורם את מוחו בקרח, לאחר שטוגן בשמן דגי-רקק וצופה בשתן אנושי, וכיסו אותו עד שלא יראה בשטח, למניעת שדידתו מפני שודדי-מוחות שהיו נפוצים באותה העת. כיום, תקופה ארוכה קדימה, נתכווצו המוחות בהשפעת הקרח שעטף אותם במשך כל השנים, ונעטפו בקרום-מגן קשיח - הלוא הם האגוזים של ימינו.
  • בעבר נמצאו עדויות לכך, שמקור אגוזי-המלך העכשויים בא ממוחם של בני-אנוש קטני מימדים שניהלו את העולם לפני התפתחות האדם המודרני. כיום ידוע, כי עדויות אלו מוטעות ושמקורן בסיפורים המוקראים לילדים לפני השינה, שנכתבו ע"י האנשים הקטנים הללו -ולכן נפסלה האמונה.

המוח כתוספת למילקשייק

יאמי!

ידוע שהמצרים הקדמונים נהגו להוציא את מוח החנוטים, תוך כדי הפיכתו לעיסה. שנים רבות מנהג זה היה מעין תעלומה. סברה פופולארית היא, שהם עשו כן מחמת האמונה הרווחת באותם הימים, שהמוח הנוכחי, יוחלף במוח החדש שזה עתה אכלו, ומסיבה זו, יאריכו ימים ויתרעננו. ב-1606 לספירת הקלינגונים, לאחר חפירות רבות, מצא הארכיאולוג המפורסם אינדיאנה ג'ונס כוסות מילקשייק עתירי-מוחות מהתקופה הפרעונית המאוחרת. ממצאים אלה מעידים, מעבר לכל ספק, שממוחות מקושקשים זיקקו תוסף כלשהו למילקשייק. תוסף זה קיים עד היום תחת השם, קצפת. הקצפת של ימינו לעומת זאת מוקצפת ממוחות מיניאטוריים של פרות, הנמצאים בחלב, ולמעשה תורמים להתפתחות יכולת הנגיחה של הפרה.

מיץ מוח ויטמינצ'ק

אם יש לך מוח וויטמינצ'יק אז תאכל להפוך לאריה כמו בפרסומת ואז ראשך ישמיע רעשים אקוסטיים כמו של כורדי עם ראש גדול מאוד