אלברט חור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

מדען בן המאה ה 18 אשר פיתח מספר תאוריות מפוקפקות אשר שינו את פני תקופתו עד שנזנחו שנים לאחר מותו לאחר שהתבררו כפשוט לא נכונות.

פרטים אינטימים

אלברט, קינגסטון, חור נולד בשנת 1778 בפרוור קטן ועני ליד שטוקהולם אשר בשבדיה. משפחתו היתה ענייה מרודה עקב חוסר הכשרתו של אביו בכל דבר (הוא היה לא יוצלח מקצועי). בגיל 6 הוריו החליטו לוותר על הילד תמורת כיבשה ושלחו אותו לגור עם דודו העשיר טיפה יותר (היה בעליו של עסק גידול לפתות) בהרקלבארקש כפר חקלאי קטן בגבולות הצפוניים יותר של הממלכה. בהיותו ילד קטן אלברט היה שונה מילדים אחרים והחזיק בבעלותו אוסף מרתק של כ 34 חברים דמיונים. לאחר שנפל בגיל 8 לחבית זפת נאבדו כל חבריו הדמיונים שם והוא נשאר רק עם ראובן הארנב.

אלברט היה תלמיד שקדן וחרטטן והמורים אהבו אותו מאוד. הילדים לעומתם שנאו את אלברט שינאה עזה וקיוו שימות בטרם עת ממחלה חשוכת מרפא. לבסוף אלברט סיים את בית הספר התיכון על שם הארי פוטר ונשלח ע"י דודו להיות עבד על ספינת פיראטים בשם "סרבאטרס" שם חווה מספר חויות לא נעימות אשר החזירו את כל 34 החברים הדימיונים כולל 9 נוספים.

בהיותו בן 21 בודד ללא חברים אמיתיים ומיוסר ע"י קולותיהם של 53 חברים דמיוניים אלברט החליט להתאבד. הוא קפץ מסיפון הספינה ליד טורטוגה אשר בקריבים וציפה למותו בטרם עת. אלברט התעורר מעורפל הכרה על אי קטן שם תחת השמש הכבדה מרבית חבריו הדמיוניים התייבשו ומתו. אלברט אכל את אלה ששרדו ושתה את דמם לבסוף ניצל בידי ספינה של סוחרים מהולנד אשר נשבעו לו כי ראו אותו מוטל בתוך שלולית דם וגולגלות קופים שבורות סביבו.

אלברט הגיע לאמסטרדם ושם החל את הקרירה ארוכת השנים בתור ממציא ופיזיקאי מחונן.

פיתוחים

קרינה מייסרת

אלברט תיאר קרינה זו בראשונה בראשית המאה ה-18 לאחר ששם לב כי הכפית בה השתמש בשביל לערבב את הסוכר בתה הפלוטוניום (מנהג חברתי מקובל בתקופה) החלה לזהור בחושך. הוא חשף כי קרינה מייסרת הינה קרינה הטבועה במתכות שונות ואפילו בסלעים קרינה זו מסוגלת לייצר זוהר עמום ואפילו להטיל מומים בקרב האנשים הנחשפים לה רבות . אלברט זכה בפרס נובל לפיזיקה על תגלית זו אשר נלקח ממנו לאחר מותו לאחר שהתברר כי טעה כי צ'אק נוריס אמר.

מחלת הכוליסטרוזיגליה

אלברט הצליח לעורר פאניקה ציבורית ב 1798 לאחר שטען כי המגפה בפתח והנגיף עשוי לעבור מתרנגולות לבני אדם בתהליך אותו כינה טרנסלוקציה אוטוזומלית רציסיבית אך לאחר שאף אחד לא נדבק במחלה התברר כי הוא טעה. לבסוף כ 40 מליון בני אדם חוסלו בשנה זו כתוצאה "משפעת העופות" אשר היתה עשויה להיות קלה בהרבה אם רק הכספים היו מושקעים בפיתוח תרופה ולא בשביל לצבוע את מפתנות הדלתות בכל העולם בדם כבשים (כמו שאלברט טען)

מגן דוד

אלברט ניסה מספר פעמים לפתח את מגן הדוד אך לא הצליח ופרש לאחר שפיתח מחומש עקום הידוע גם היום כ "חוריון"

נדידת יבשות

בספרו הפרובקטיבי (המלווה באיורי זימה) "על נדידת יבשות" הסביר אלברט על טבעם של היבשות והנטיות הבלתי ברורות שלהם בכל הקשור לנדידה ומשכב. תוארו בספר יחסי מין מלאים וחלקיים בין יבשות ואיים. הספר נחשב למשמעותי ביותר לבעלי מניות הנפט של אותה תקופה אך חסר ערך לכל השאר.

התפרסמותו של חור

האמת היא שחור התפרסם רק מגילוי הפריקים. זה התחיל כשאנשים צחקו עליו וכינו אותו "חנון" מכייון שהוא עסק כל היום במדע ודברים משעממים. חור החליט לא לוותר. במקרה הייתה באותו יום הופעה של להקת אוונסנס בבארבי בתל אביב. חור החליט ללכת להופעה ובדיוק שם הוא גילה את הפריקים. חור חשב שעם הוא יראה את היצורים למדענים אחרים הוא יהיה מפורסם מאוד. הוא התחיל לקשור את כל הפריקים ולשים אותם בתוך שק ענקי (הוא הביא את הדברים האלה בטענה ש"אם שלמה ארצי אומר שצריך להביא שני בגדים ודוכיפת אני אומר שצריך להביא הרבה חבלים ארוכים ושק ענקי). כמה ימים לאחר מכן חור הראה למדענים במכון וייצמן את היצורים. היצורים הממו את המדענים כל כך שהם החליטו להביא אותם לאוניברסיטאות המתקדמות בעולם.

סוף סיפור

אלברט לא התחתן מעולם אך היה מאורס לכבשה דמיונית בשם אלנה. האירוסים לא הצליחו לאחר שהיא דחתה אותו על הסף ונעלמה לבסוף הוא פנה לידידתו האמיתית מרי קירי והתחתן איתה.הנישואין החזיקו מעמד שבועיים בטרם מרי נעלמה עם כתביו השונים.

לבסוף התחתן בשלישית עם רווקה מבוגרת ועמידה בשם הלגה אברמוביץ ויש הטוענים כי עשה זאת בשביל הכסף בלבד בכדי לממן את מחקריו הרבים.

אלברט נפטר בגיל 101 ממחלת הלוקימיה כנראה ממחקריו בנושא הקרינה המייסרת.

הוא נקבר מתחת לשולחן.