אלגברה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
כת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


"הדבר חסר השימוש הגדול ביותר שנראה מאז מדבר סהרה"
~ שבתאי צבי על אלגברה
"עד עכשיו לא מצאתי סיבה שימושית למצוא את הX"
~ מומחה לאגברה
"אני כן מצאתי שימוש טוב למצוא את הX וגם עשיתי מזה מלא כסף"
~ פיראט מצליח


האלגברה

האלגברה (הידועה גם בשמה השני - "אלג'יבריש") היא ענף מתמטי שהומצא ע"י הפאנקיסט הישראלי ברק מאירי, שכיהן כתפקיד מלך הפאנק הישראלי למשך מספר שנים. ההמצאה הגאונית עלתה במוחו בשעה שהיה בגילופין, מקובל לטעון שהוא עשה זאת בזמן שהקשיב ללהקת "המיספיטס", אך יש מחלוקת רבה בעניין. כיום נשמעות טענות בדבר העובדה שהוא כלל לא שמע פאנק בזמן הזה, אלא אינדסטריאל-נויז. יתר על כן, בעידן הפוסט-מודרני קמו היטוריונים שנקראים "היסטוריונים חדשים", הטוענים כי ברק מאירי כלל לא המציא את האלגברה אלא היה זה מתמטיקאי ערבי ממעמד הפועלים. טענתם הכללית היא שההנחה הרווחת בקשר להמצאת האלגברה והקישור שלה לברק מאירי נובעת מאנטרופוצנטריות גרידא. (ויכוח סוער בעניין מתנהל כרגע בפורום פאנק בתפוז).

בכל אופן, מוסכם כמעט על כל ההיסטוריונים של המתמטיקה שברק מאירי ניסח את האקסיומה הראשית של האלגברה, שבניסוח פופולרי מעט אומרת ש"מעשי סדום רק היום, מעשי סדום בחמישה שקלים בלבד." בניסוח טכני מעט יותר, האקסיומה אומרת שפולינום ממעלה n מתפרק ל-מ גורמים ממעלה 1 מעל שדה המרוכבים.

כמו כן, ברק מאירי ניסח את "שיטת החילוץ של גאוס" שמיוחסת באופן מוטעה לקארל פרידריך גאוס. זוהי שיטה לפתירת מערכת משוואות באופן פורמלי, וכן שיטה לפתיחת בקבוק בירה באמצעות השיניים, שכיום נחשבת למיושנת מעט ונמצאת בשימוש בעיקר בקרב פאנקיסטים וקראסטים.

מטרת האלגברה

לך תנסה למצוא פה את X אוקיי?!

מוצא האלגברה ובכללה המתמטיקה התפתחו מתוך חישוב בעזרת אצבעות הידיים, ושוכללו לרמה כזו בה תוכלנה לנבא ולהסביר את המערכות המרכיבות את העולם, את מקור החיים וכן לתת מענה לשאלות קיומיות אלו ואחרות.

הסוציולוגים כיום מסכימים על העובדה שהמתמטיקה והמקצועות הריאליים באו במטרה ליצור איזון חברתי בכיתות הלימודים, כאשר הן מספקות יתרון לחנון המצוי על פני הערס המנוון, המאופיין בלקות שכלית לצד יתרון פיזי על החנון. כיום קיים קונצנזוס לגבי העובדה שללא המתמטיקה והמדעים המדויקים החנון היה נכחד לגמרי ומביא בסופו של דבר את האדם למעמד שווה בין שאר החיות מבחינה שכלית.

האלגברה מתבססת על העובדה שניתן להכניס לתוך חישובים מתמטיים את המשתנה X, על מנת שיהיה ניתן ליישמם על כמויות שונות של בני אדם, לדוגמא לצורך רצח עם, חיוב בכרטיס האשראי וכן הלאה.

האלגברה בהיסטוריה

במאה ה-16 התגלתה האלגברה כבדרך אגב, כאשר אלכימאי ניסה למצוא עזר לכוח הגברא, וקרא לשיטה "אל-גברא". חוקרים ניסו למצוא את הסיבה לשימוש באל-גברא כדרך להגברת כוח הגברא, וממצאיהם מראים כי ככל הנראה האלכימאי האלמוני נהנה מינית מפתירת משוואות מתמטיות. ישנם המאמינים כי בני גורן ובני סלע הם שניים שקיבלו את נשמתו המפוצלת של אותו אלכימאי.

האלגברה המודרנית

כיום, ההיסטוריונים מסתמכים על הטענה המוכרת, שהאלגברה המודרנית התפתחה מהתזה הסנציונית של המתמטיקאי הידוע, פרופ' ידבשד, המתבססת על הנוסחה- 1+2X≈3.14P+5. כיום, ניתן למצוא את פרופ' ידבשד משלים בגרות אקסטרנית 3 יח"ד, או עובד על אחד מנוסחאות המתמטיקה הדיפרנציאליות הלגריתמיות שלו, שזעזעו את עולם המט' והפיזיקה, תוך כדי השלמת שיעורי בית מכתה ו' עם מורה פרטית במכון הארצי ללקויות למידה.

עקרון נוסף של האלגברה היא הספרה אפס והסימן מינוס שיועדו במקור לחשבונות בנק, ייתרות חוב ומנת משכל. המתמטיקה, על אף שהינה תחום נסיוני, מיושמת בהיקף רחב בחיי היומיום ותוצאותיה ניכרות בכל תחומי החיים (או שכמו שנאמר, "חחח".)

ראה גם