אתגר קרת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
כת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


אתגר קרת [1] הינו סוכן כפול שנשלח בזהות בדוייה של סופר מכת סודית של מורי ספרות, במטרה לשווק בבתי הספר את המצאתו הקטלנית החדשה: סיפורים קצרים שגורמים לכאבי תופת ולסבל פיזי לתלמידים שלומדים ספרות, רק מעצם קריאתם. המצאתו של קרת הייתה להצלחה מסחררת, וסיפוריו הקטלניים, שזיכו אותו בפרסי חינוך עינוי רבים, משמשים שיטת עינוי נפוצה ברבים ממתקני הכליאה בתי הספר בארץ.

אנשים רבים טוענים שאתגר קרת הזוי, אך לאחר משפט פסחזון בשנת 1996 הוחלט רשמית שכל אדם שיתפס מדבר על סיפוריו של אתגר קרת, יושלח במידית לכלא וייאכל למוות על ידי גרבילים.

כתיבתו של אתגר חסרת תיאורים ומילים פלצניות, בדרך כלל מלאה בסלנג, שפה יומיומית ובעיקר מילים שאיש לא שמע מאז כיתה ב'[2].

מהלך העלילה בסיפוריו של אתגר קרת נראים בדרך כלל מנקודת מבט של ילד או של משקיף מהצד, אשר כמעט תמיד יציבותו הנפשית שנוייה במחלוקת. על אף שבדרך כלל דמויות של קרת נמצאות בתחתית המעגל החברתי, נכשלות פעם אחר פעם, נופלות בטעות לאסלה בשירותים וחוזרות הביתה עם סימני תחתונים על האף, ספריו של אתגר זוכים להצלחה גדולה בקרב הפסיכופתים ומבקרים רבים רואים את כתיבתו של קרת כמאפיינת דור שלם של כותבים ישראלים צעירים, ובמיוחד את הספרות אשר נוצרה בישראל במהלך החצי השני של שנות ה90 של המאה ה20. אחרים רואים את סיפוריו כהזויים ומאשימים את קרת בעישון.


סיפוריו של קרת[edit]

מבין היצירות התמוהות של קרת ישנן קלסיקות רבות, אשר כל תלמיד שמכבד את עצמו ומגיע לשיעור ספרות בכיתה ט' או אפילו בתחילת כיתה ז' במעיין לפחות פעם אחת (לא רבים) יידע עליהן - לשבור את החזיר, דרמה מותחת עצבים אשר מספרת על מעלליו של יואב הצעיר, אשר נקשר לחברו פסחזון, אך לבסוף נמצא בדילמה כאשר עליו להחליט האם להשאר נאמן לפסחזון חברו היקר, או להקשיב לאביו ולשבור את פסחזון, חזיר החרסינה.

בנוסף, לקרת סיפורים נוספים רבים אשר נושאים שונים ומשונים - בין מסיבת יומולדת עם סוחרי סמים, לבין קיפודי ים ששודדים בנקים, לבין נשים שמדביקות עצמן לתקרה.

הערות[edit]

  1. לא להתבלבל עם סוּפּר ישראלי, או בשם אחר - חומוסמן
  2. לא תקף על חרשים, שלמעשה לא שמעו מעולם
Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא אתגר קרת. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.