ערך מופלץ

עישון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הבריאות מזיקה לעישון"
~ שבתאי צבי על עישון


עישון הוא מנהג אנושי השכיח כמעט בכל התרבויות בעולם, ומעבר לתענוג שבו, הוא מהווה פתרון רפואי לרבות מהמחלות, ואף תורם לאיכות הסביבה ולכלכלה העולמית.

מרכז העישון העולמי ביום רגיל

העישון מתבצע על ידי שאיפת העשן (ומכאן שמו) של מקל נייר (סיגר או סיגריה) המכיל רכיבים טבעיים בלבד אשר משפרים את איכות החיים של המעשן. המהדרין משתמשים בכלי עישון מורכבים יותר כמו צנצנת הנרגילה או מקטרת.

איש בן 8 שהשתמש בתרופה הנפלאה הזאת

מניעת מחלות

מחקרים רפואיים מוכיחים שמחלות הזקנה כמו אלצהיימר, כמעט שאינן פוגעות במי שמעשן באופן קבוע. הסיבה לכך, היא ככל הנראה שעישון מונע את תופעת הזקנה, או לפחות מקצר אותה בשנים רבות.

העישון גם מונע את נזקי הרעש מאוזניהם של החנונים, אשר לא מסוגלים להתמודד עם ניחוחות הקוליות של העשן, ועל כן נמנעים מביקור בפאבים ובמועדונים, וכך אוזניהם לא נפגעות מעוצמת הרעש השוררת במקומות אלו.

במועצות הברית מתנהלות בשנים האחרונות תביעות משפטיות חברות הטבק נגד החברות המשווקות ירקות ופירות, בטענה שאלו הוליכו שולל את הציבור, ופרסמו תוצאות מחקרים מזוייפים, אשר מוכיחים כביכול, שעדיף לאכול ירקות ופירות, מאשר לעשן. הטיעון המרכזי של חברות הטבק, הוא שאת הסיגריות לא מרססים בחומרי הדברה, בניגוד למוצרים של הנתבעות.

תרומה לכלכלה

כתוצאה מקיצור תקופת הזקנה בחייהם של המעשנים, הם לא זקוקים להפקדת כספים רבים לפנסיה, ולא זקוקים להוצאות על סיעוד ועל פיליפינים, ועל כן יכולים להשתמש בכספם ולא לתת לו לשכב בחשבונות הבנק ללא תועלת. גם הביטוח הלאומי וחברות הביטוח חוסכים כך כסף רב, שכן המעשנים ממשיכים לשלם פרמיות עד גיל 50-60, ואז לפתע מתים מהתקפת לב, בלי לבזבז זמן רב במיטות בתי החולים.

הקנסות הגבוהים שמשלמים המעשנים במקומות אסורים, מהווים תרומה חשובה לכלכלת המדינות, ומאפשרים כך לשרי האוצר לגבות "מס בהתנדבות" מפראיירים שלא מסוגלים לחכות כמה דקות עד שיגיעו למקום בו מותר לעשן.

איכות הסביבה

קיצור חייהם של המעשנים תורם לאיכות הסביבה, שכן מי שחי פחות, מזהם פחות. האימפוטנציה הנגרמת כתוצאה מהעישון, מבטיחה שאוכלוסית העולם לא תגדל יתר על המידה, עד למצב שבו כדור הארץ לא מסוגל להכיל את כל האנושות. בדלי הסיגריות מהווים חומר דישון מצויין לשדות, לכבישים ולמדרכות.

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


הבהרה: המידע באיןציקלופדיה אינו מהווה ייעוץ רפואי.