בחריין

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

בחריין הינה מדינת אי הממוקמת בדרום מפרץ הפרסי.

היסטוריה

ההתיישבות הצמחית

לפי דעת המחקר ההיסטוריוני, ההתיישבות הראשונה באי הבחרייני הייתה בשנת -850, ע"י קבוצת כנענים שנודעה בשם הצמחיים. הצמחיים האמינו בקדושת הצמח, וייחסו לצמחים סגולות רפואיות ויכולות לחזות את העתיד. הסיבות לנדידה זו אינן ידועות בבירור, אך ממצאים ארכיאולוגיים מאתרי חפירה בירושלים מראים כי באותה התקופה חלו מתקפות רבות כנגד הצמחיים, שהואשמו בעשיית כשפים בגלל שהצליחו לחזות את עלייתו של דוד המלך לשלטון.

ממלכת צמח הראשונה

מעט לאחר ההתיישבות באזור, התגבש במקום שלטון אבסולוטי סביב שושלת המלוכה חמה. מייסד השושלת, וואטיף חמה, טען כי העם הצמחי חטא ונענש על כך ולכן אסר על חזיון העתיד בעזרת צמחים. וואטיף אימץ את הכינוי "צמח" לשמו.

לאחר מותו של וואטיף עלתה לשלטון ביתו, מינה חמה צמח.


הכיבוש הערבי

אל כיבושי יא ערבושי (بيبسي ماكس) (בתרגום לעברית: עת שלטון הערבי) הוא השם הניתן לתקופת הכיבוש הערבי על האי, שהחלה בשנת 700 לספירה ונמשכה עד לאוקטובר 1977.

בתקופה זו חל שלטון דיכוי נוקשה כנגד האוכלוסיה הצמחית ומנהגיה. תושבי האי הצמחיים הוכרחו לדבר בערבית, לצבוע את הבתים בכחול ואת הדודים בשחור.

ממלכת צמח השנייה

אעעעעעע משהו עם זה שהיה מהפך ב77 ואז כל מיני אנשים שקשורים לבחירות כמו מינה צמח הלכו לשם ולכן קוראים למקום בחריין אני אכתוב את זה מתישהו