בס"ד

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ערך זה עוסק ב-BDS; לערך העוסק ב-BDS (ראשי תיבות של bladder disfunction syndrome), ראו הזדקנות.

רבים חושבים שפירוש ראשי התבות בס"דאנגלית: BDS) הוא בסייעתא דשמיא או בית ספר דפוק, אך הפירוש האמיתי, הוא ביצה סרוחה\סדוקה ודהויה.

המצאת ראשי התבות

ראשי התבות הומצאו כאשר הרב הדגול נחמן מאומן הכין ביצה קשה וראה שהתאריך שרשום עליה דהוי ושהיא סרוחה וסדוקה, הוא הכין ביצה קשה גם יום למחרת ולצערו, גילה שזה קרה גם לביצה הזו ולמחרת שוב קרה לו אותו מקרה, בסופו של דבר הרב החליט שנמאס לו להגיד בכל ערב מחדש שהביצה שלו דהויה סרוחה וסדוקה ולכן המציא את ראשי התבות בס"ד.

כיום

נכון לשנות העשרים של המאה ה-22, בס"ד משמש בעיקר לסימונם של אלבומי רמי קליינשטיין, אייל גולן ורוג'ר ווטרס. במקרה של רוג'ר האלבומים שלו מסומנים בראשי התיבות BDS שהן שילוב של שתי הלהקות שהקימו האחים ליאם ונואל גאלאגר בעקבות התפרקותה של להקת אואזיס, להקת BDI ולהקת BTS. רוג'ר פשוט רצה שאנשים יחשבו שהוא אחד מחברי להקת אואזיס, מכיוון שהאלבומים שהוא הוציא עד היום היו כ"כ גרועים, שאנשים שכחו שהוא היה בלהקת פינק פלויד לפני 50 שנה.

להבדיל אלף אלפי הבדלות, או מיליון מוצ"שים, הסיבה שרמי ואייל מסמנים את הדיסקים שלהם בBDS היא על מנת שאף אחד לא יחשוב בטעות שהם גויים כמו אלון אולארצ'יק או גליקרייה, לעומת רוג'ר שהסיבות שלו הן אנטישמיות טהורות.

ראו גם

  • TSB (ותודה לשאול מהבארבי)