בר מצווה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

בר מצווה הינו טקס יהודי אשר הנער המחוצקן בן ה-13.0000001 מבצע אותו אחרי האיומים של הסבתא שאם הוא לא יחפוץ בביצוע הטקס היא תפטם אותו בגפילטפיש עם EXTRA גזר.(מאור בן זקן)

הנחת התפילין והטלית[edit]

הטקס מתחיל בהנחת תפילי היד על הראש והראש על היד (הרב מתעצבן ששכחת איך להניחם). הרב מסדר אותם בחזרה ובנתיים ילד בר המצווה דופק למצלמה פרצוף לא פוטוגני. לאחר טקס התפלין המשובש במקצת עוברים לריקודים מביכים עם הרב מול המצלמה לצלילי מוזיקה ביידיש מן המאה הקודמת. לאחר הריקודים הנער מתעטף בטליתו כמו צעיף של סבתות.

העלייה לתורה[edit]

הרב וחתן בר המצווה ניגשים אל ארון הקודש ומוציאים אחד מעשרות הספרים בו שאף אחד לא מבין למה יש כל כך הרבה. הרב לוקח את ספר התורה ובידיו זה ניראה מאוד קל לחתן אך כאשר חתן בר המצווה לוקח אותו הוא מקבל קילה כעבור דקותיים. הנער מצליח להביא את הספר אל השולחן בעזרת שחפץ אל מול מטח הסוכריות (במיוחד של הדודות המעצבנות שגם מכוונות!)וקצת כוח רצון. הרב מבקש מהדוד הרוסי השרירן להרים את הספר באוויר להראות אותו לכולם - הדוד מתלווה לחתן בניתוח הקילה שלאחר בר המצווה.

כעבור עוד מספר ריקודים מביכים מול המצלמה מתחיל החתן סוף סוף לקרוא. הקהל כולו משתתק כדי לשמוע אילו פשלות הוא יעשה חוץ מהדוד התימני שדופק גראפס ופלוץ בו זמנית כהרגלו. הנער מתחיל לקרוא ולעיתים עוצר לנשום ולהשתין במכנסיים וזאת הוא מסמן לרב בעלייה חדה בקולו (השתנות הקול לכל אלו שלא הבינו או לכל אלו שלא הגיעו לסיוט הזה).

תוצאות[edit]

פיזית: 1. פגיעות ראש קשות לחתן בר המצווה. 2. ראש פתוח לאבי החתן שאחת הדודות רצתה שגם הוא יסבול. 3. קילה לחתן בר המצווה והדוד הרוסי (בוריס שרונוביץ') שהרים את הספר. 4. התקהלות של הומלסים אשר מבצעים את חוק פיקדון סוכריות הטופי בבר המצווה תמורת 25 אגורות חדשות. 5. מוחתות על הרצפה של הבן דוד הארס שלא היה לו כסף לסוכריות. 6. הדוד אייל מקדם את מנהג זריקת הסוכריות צעד אחד קדימה ומתחיל בבעיטות חופשיות לעבר חתן בר המצווה-הכדורגל פתח את הראש. 7. חירבון קקי לבן. 8.אכילת חרא בלבן.

נפשית 1. טראומה לכל משתתפי הבר מצווה. 2. הרב עד היום הוזה שזורקים עליו סוכריות.