יהדות

From איןציקלופדיה
(Redirected from יהודי)
Jump to navigation Jump to search
  דף זה נמצא בתהליכי עבודה!
Israel road sign 302.svg
אם אתם כבר רוצים לקרוא את המשך הערך, בעיה שלכם.


ערך זה נמצא בשלבי חיפוש עבודה. נא לא לקפל נא לא לשפד נא לא לתשפ"ד ונא לא להקליד בו עד שתושלם המלאכה ולא יוותר כאן בית אחד עומד. ועמכם ההצלחה

ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


Believing-5203.jpg בס"ד

געוואלד!!!
ערך זה הינו עוכר ישראל.
ערך זה עוכר ישראל מפני שהוא

 • תומך בהתנתקות ובהתבוללות
 • תומך בקום מדינה פלסטינית
 • מחולל שבת וחג
 • צוחק על דוסים
 • צוחק על התורה
 • צוחק

כותב ערך זה הוא מייסר אשר יביא על עם ישראל חורבן מחלות ודרעק והוא ייסקל באבנים מחר אחרי תפילת שחרית. השם יקום דמו של כל הצוחק מערך זה.
לערכים עוכרי ישראל נוספים, לחצו כאן.

Signi.gif לא כשר
הרבנות הראשית לישראל החליטה בזאת כי ערך זה לא כשר לפסח ואף לא ראוי למאכל אדם. נא להעביר אותו לביעור החמץ ולהגעיל את כל הקטגוריות שנגעו בו.
Kipa.jpg ערך זה שומר מצוות
ערך זה שומר מצוות ואינו נערך בשבת.

בס"ד, בר"ה

באמסע

בס"ד השני

ערכים ביהדות
יהדות
Stars of david.JPG
"לזה הערך ארוכה הדרך, לזאת המקלדת נעשה יומולדת, בזה המחשב הווירוס לא יישב, בזה האתר לא ייתקע העכבר, אמן, אמן, אמן "
~ שבתאי צבי על ברכת כתיבת ערך באיןציקלופדיה
"זה התחיל כבדיחה!"
~ אדולף היטלר על יהדות
"זה התחיל כבדיחה!"
~ יהדות על אדולף היטלר
"זה התחיל כבדיחה!"
~ אלוהים על יהדות
"זה התחיל כבדיחה!"
~ יהדות על אלוהים
"זה התחיל כבדיחה!"
~ אדולף היטלר על השואה
"זה חסר ערך!"
~ כותבי הערך על הערך
"אתם חסרי ערכים!"
~ היהדות על כותבי הערך

הערת העורכים: הציטוט האחרון נאמר בכל הרצינות הראויה.

מדוכאים ומסכנים - יהודים

יהדות (אלכולוהיזם) היא האמונה באלכולוהים יחיד וראשון, לפני שגנבו אותו. היא הדת המזוכיסטית הכי חשובה, והיא קדושה לנוצרים, למוסלמים ולכל מה שבא באמצע. אמן. מצד שני האלכוהוליזם הוא ללא ספק צל של שום. ההומלסים מאמינים לפי האמונה שלהם בהיסלם, שכולוהים הוא שלהם, ולכן חטפו אותו לעזה ודורשים תמורת שחרורו את ההכרה ברצונם בשלום עולמי.

מקור השם יהדות מגיע מהשם יהודה לוי והמטריפ dmt שעבר משה רבינו במדבר. היהדות, כמו המדע, בנויה על טקסטים שחלקם לא הובנו עוד כשנאמרו לראשונה ולפני שהועלו על הכתב, ורובם לא מובנים לאף אחד עד עצם היום הזה. דוגמא לטקסט כזה שעובר במסורת ואינו מובן עד לרגע זה ממש, הוא הפתיח של הפיסקה הזו: "מקור השם יהדות מגיע מהשם." וגם "יהודה לוי והמטריפ dmt שעבר משה רבינו במדבר." מקור הבעיה בהבנת הפיסקה היא העובדה שליהודה לוי אין דמות ואין גוף, ומצד שני שאיש אינו יודע למה הכוונה "והמטריפ dmt". יש גורסים שמדובר בשגיאת העתקה ושזה במקור היה "והמרחק במטרים שנרשם ביחידות DMT" אלא שברבות הדורות וההעתקות החוזרות והנשנות בטרם היות האינטרנט לפנה"ס (לפני הספירת מלאי), הטקסט קוצר, והפך להיות טקס מקוצר ותפל, כי הורידו לו לטקסט את ה-ט בסוף, מה שבסוף הפך אותו פחות או יותר לחסר פואנטה.

משחק התפקידים

יהודי טיפוסי

ביהדות קיימים תפקידים רבי(ם) (כתוצאה מניסיון כושל להפוך את היהדות למשחק מבוכים ודרקונים) בין יתר המשחקים: "איש תלוי", "שרוף", "אין אין אין ארוחה" ועוד להיטים אחרים.

רבי

תפקידו של הרבי הוא לעזור לאנשים דתיים ללמוד תורה ולגדל זקן ארוך. הזקן הארוך מותיר בחסידי הרבי את מראה המבוגר האחראי, וגם מזקין אותם, דבר האסור בחברה של צעירים הנהנים מחייהם בלי חשבון ורוצים להישאר צעירים לנצח. הקונפליקט בין הדתי המזוקן המאמין בחיי נצח, לבין הנאורים המערביים גלוחי הפנים המאמינים בהנאת הרגע, שהחל עוד בגרמניה הנאורה ותועד עד מוות, נפתר בתחילת המילניום עם המצאת דת ההיפסטרים, המאמינים שכולוהיזם חדש לפיו כל אחד צריך לבחור לו במי להאמין ואיך, מה שקירב מאוד את העם ואיחד בינו לבין עצמו, והתבטא באהבה וחיבוקים בטקסים המוניים שנקראו "אירועי מחאה". אגב, גם כאן חלה טעות העתקה וזה היה צריך להיות "אירועי המחמאה" אבל נפלה טעות, ונכתב בסוף "חמאה".

בעלי חיים

לכל הדתיים המאמינים ביהדות ובכולוהיזם יש אמפתיה עמוקה לבעלי חיים. עובדה זאת מתבטאת בכך שהם מגדלים כינים על זקנם ומנפנפים מעל ראשם בתרנגול כפרות, ובמיוחד בא הדבר לידי ביטוי בטקס פטר החמור. הערת העורכים: פטר, זה לא אישי. ועמך הסליחה

מיסטיקה, מאגיה, ומסתורין

לרבי, המנהיג הרוחני של קהיליה דתית, יכולות על חושיות ועל אנושיות. בין השאר כל רבי אוחז בידע המיסטי שהשאיר אחריו האל האחד לפני שנגנב. יכולות מיוחדות אלו לא היו מייבשות את גיבורי מרבל, להיפך הן היו מרטיבות אותם עד לשד עצמותיהם:

להלן חלק מן היכולות:

 • פרסונה נוספת (הם בעלי אישיויות רבות). לדוגמא רבי אחד יכול להופיע בעלוני שבת כאיש קדוש, ובאותה שבת ממש תתפרסם עליו כתבה בעיתונות איך הוא מבצע פשעי מין בקטינות ובקטינים. אלו הם פניה היפים של היהדות שיכולה להכיל מגוון כזה של אנשים בהנהגתה.
 • יכולת להעיר פסלי עפר לחיים (סוג של נקרומנסיה). באופן רשמי ומקצועי זה נקרא הקמת גולם על יוצרו. כיום גולם הוא כינוי לרב מהסוג הזה, שמסוגל להגיע לרמה מופלאה כזו ובאמת להקים גולם על יוצרו.
 • פולסא די נורא, מכות של אור. רק עשרה רבנים ומעלה מסוגלים יחדיו ליצור את המכה הזאת.
 • הליכה על גחלים (בעבר נחשבה ליכולת הודית מיוחדת אך מסתבר שזו היתה טעות דפוס, כשהתכוונו לכתוב "יהודית" אבל האות י נשמטה).
 • קללות אברה קא דברה (מסתבר שהארי פוטר העתיק מהאר"י הקדוש, מייסד היהדות).

מוהל

ברית המילה הוא טקס שחרור שבו מוהלים יכולים להיפטר מהזעם העצור והאגרסיות הסדיסטיות שלהם, בלי להזיק לתדמית שלהם עצמם, ותוך אי פגיעה בבעלי חיים או ברגשותיהן של נשים במנעד מגדרים. (כוכבית: אי עמידה בתנאי הפירעון עלול לגרום לרבית, פיגורים, והוצאה להורג).

הדיכאון של המוהל נמהל בדכאון כללי, שמגיע מהדת שאוסרת פילגשים ואלימות באינטרנט, וגם חתכה לו את הנאות החיים בשלב מוקדם מאוד. יש המתארים את טקס הברית כטקס ברברי אלים וחסר טעם, אך כל מוהל יכול לספר לכם שיש טעם למילה. בנוסף, ובניגוד לשמועות, המוהל משתף את הנימול בכוסית טובה של משקה אלכוהולי. אם תשאלו את הנימול הוא ידווח לכם שהוא לא מרגיש נימול ברגליים. וזאת ההוכחה הכי טובה שמזימה את כל שמועות הפייק.

דוס

דוס הוא כינוי לאדם מאמין. ולמערכת ההפעלה לאלוהים שיצר האלטר-אגו שלו ביל גייטס.

כמו האימרה המפורסמת: "איזה שוס להיות דוס", או כמו:"כמה טוב השם".

דוס הוא גם כינוי למערכת הפעלה במחשב, שרק ה' יודע מתי היא סוף סוף תעשה משהו. היהודי המאמין נאמן למערכת דוס, ולא יחליף אותה או ימיר אותה לעולמים, אלא אם היא דוס משופר, כמו ווינדוס, שזה ניצחון הדוס.

המתחרים נגד דוס

אזהרה: קטע זה עלול להזיק למצב הרוח של הקורא הצעיר, שאינו מצוי בנבכי דת המחשבים, משנות השמונים. מומלץ למחוק מהמחשב, לכבות אותו, ולחכות לפחות שעתיים בתוך החדר האטום. אם אתם מרגישים שאתם נרדמים, מפהקים, או סתם משתעממים, אל תתעלמו מסימנים חיוניים אלו של הגוף, המזהירים אתכם: לפניכם קטע שאתם לא רוצים לקרוא. הוא לא מצחיק, הוא לא מעניין, ושום דבר טוב לא יצא לכם מקריאה שלו. ראו הוזהרתם.

לדוס אויבים רבים, וכאלה שטוענים לכתר, וחושבים שרק הם היהודים האמיתיים, ורק הם ירשו את האמת:

 • לינוקס ונורטון - מערכות הפעלה נוספת שהומצאה ע"י שחקן הקריקט הפיסח אדוארד נורטון(מחברי הקרוון) ויוצר סרטי הפורנו לינוקס ליים. אין להן קשר לדוס ולכן נחשבות לעבודה זרה ע"פ היהדות.
 • ווינדוס - גירסת הניצחון של הדוס. (מאנגלית: ווין - לנצח. דוס - מנה של סמים)
 • ווינדוס 95 - גרסה עתיקה של הדוס המשוכלל שאיננה בשימוש יותר.
 • ווינדוס XP - הזרם הישן ביהדות המעפנה ובו בקושי נמצאים האורתוXPיים.
 • ויסטה - זרם דפוק של דוסים אשר אינו מוכר על ידי הזרמים המרכזיים של האורתוXPיים.
 • ווינדוס 7 - הזרם המרכזי ביהדות המשוכללת ובו נמצאים מרבית האורתוXPיים.
 • ווינדוס 8 - הדוס החדש, נפוץ בצורתו של מסך מגע שטוח וגדול (דאתלט),אך קיים זרם יותר שמרני המופיע בצורתו הרגילה של הדוס. דוסים של XP ו7 כנראה ויעברו לשימוש נרחב בה בשנים הקרובות.
 • ווינדוס 8.1 - אותו הדבר, עם שם אחר
 • ווינדוס 9 - מיקרוסופט וויתרו על 9, כדי לעבור ישר ל-10
 • ווינדוס 10 - גרסה פלצנית לוינדוס 8

דתילוני

הדתיים-לוניים או בשמם המדעי הדתיוסלוניוס. לדעתם היהדות לא שייכת לאף אחד ומותר גם להם. הם לא מאמינים באלכולוהים, ובכל זאת שותים אותו.

הדתילוני הוא ספין-אוף מהדוסים בעוד שהדוס מחוייב בעיקר להלכה המדינה, הדתילוני מחוייב למסורת האבות עוד מימי אברהם אבינו, שניפץ את המיתוסים של אביו התרח. מהצד הלוני של הדתילוני, מובדל הדתילוני מן הלוני הרגיל בכך שהוא לא באמת מאמין באל, בעוד הלוני מאמין בו, וכועס עליו שהוא נעלם בשואה. הלוני האמיתי מאמין בקיומו של הלואים אבל לא מאמין בהלואים עצמו (הנקרא כך על שם חג ההלואין שזה בארמית ליל כל הקדושים). הלוני האמיתי בטוח שהאל משקר אותו ואי אפשר לסמוך עליו, ובגלל זה באמת הוא לא מאמין בהלואים. לכן הוא מרבה לפייס אותו, עושה לו מסיבות טראנס ואסיד, מקדיש לו שירים ואומר הרבה פעמים ברוך אשם.

הדתילוני בטוח מצד אחד שהדוסים הם חשוכים ופרימיטיבים, אבל מצד שני הכל לטובה, אז זה מתאזן. בגלל שהם לא דתיים ולא לונים, אין להם ברירה והם נהיים אנשי זאב כשהירח מלא בחודשים שאין בהם חגים. בשאר החגים הם לא נכנסים לפוליטיקה.

חוקרים לונים סבורים שהם עושים טקס חניכה שנקרא פאגני בעיקר בדרום ת"א ומשננים משפטים משונים כמו "עשה רצונך רצוני ורצוני רצונך רק תן לי בבקשה גפיל טפיש קודם". החוקרים סבורים שהמילים גפיל טפיש קשורים לבעיית היעלמות הדבורים והפילים, ההולכים ונכחדים לנגד איננו.

אפיונים גנטיים

על פי הוגה הדעות הפופולרי של שנות ה-40 אדולף היטלר, היהודים נולדים עם קרניים וזנב, אשר שניהם יורדים בעת ברית המילה לצורך ההתבוללות. היטלר סבר כי היהודים ידכאו את מרבית האומה המאושרת אשר היתה באירופה ולכן ניסה לעזור בהתפגרותם למען יגיעו לעולם הבא המיוחל ויפסיקו לאמלל את כולם.

מרבית היהודים לא היו מרוצים מהחלטה זו ואף התנגדו לה באופן אקטיבי. וכך קמה תנועת הכחשת השואה.

יתרונות בלהיות יהודי

 • אכילת גרבילים ברוטב שום מעוטר במרק דרדסים מוקרם.
 • יש לך הזדמנות לנסות לחשוב איך להיות בן אדם וחבר יותר טוב לכולם.
 • יש לך הזדמנות לכפור בהלואים ולהתווכח עם כולם על כל דבר, כמיטב מסורת אבותיך.
 • חם ונעים לך עם השטריימל בחורף הירושלמי הקפוא.

חסרונות בלהיות יהודי

 • כל שאר האנשים שונאים אותך.
 • אסור לאונן.
 • צריך לגדל פיאות ולהיראות ממש מגוחך.
 • אסור לקחת סמים בערב שבת.
 • חייבים לשתות אלכוהול בערב שבת.
 • אסור לך לקרוא את אתה נח, כי כתוב שם דברים נגד ההלכה המדינה. רק נוצרים או לונים קוראים את אתה נח והם שכחו מה זה להיות יהודים.
 • אתה חייב להחזיק ארון שלם של ספרים, שכולם אינם אלא נסיונות כושלים לתרגם את הספר למשהו בר הבנה. (הערת העורכת הלשונית: שימו לב שאם אתה דתילוני אתה צריך לקרא לצד התנך גם ספרי מדע שחוקרים את התנך וגם ספרי מדע שחוקרים את המדע שאינם אלא נסיונות כושלים להוכיח את אי נכונות הנסיונות הכושלים לתרגם את הספר למשהו בר הבנה).
 • צריך לקום ממש מוקדם בבוקר בשביל להתפלל למישהו שגם ככה לא שם עלינו כבר 2000 שנה.
 • צריך לקשור לעצמך כל יום את הריבועים האלה שבאמת נראים כמו מכשיר קשר של עב"מים, למרות שאינך חלק מן הל"ו צדיקים שרק הם יודעים איך לתקשר עם ספינת האם.
 • אסור מין אנאלי!!
 • מציצות בשבילך זה רק סוכריות על מקל בירושלים.
 • אסור סטייק חזיר.
 • הצ'יזבורגר והשרימפס שאתה אוכל הם זיופים מתועשים מסויה או דג זהבון.
 • בקיץ, עם כל הבגדים, הציצית והשטריימל, אתה מזיע כמו חמור.
 • צריך לברך את ברכת הנקבים על כל פלוץ, מה שעלול להסגיר אותך אם שחררת אחד שקט ומסריח כמו יוסוף או שוש.
 • אתה קם בוקר אחד וקולט שאתה גר במרכז הסרחון של בני ברק עם 12 ילדים עם שמות ביידיש שאתה לא מסוגל ולא מעוניין לזכור.
 • יש לך דף ארוך ומפורט על איך עושים סקס, כולל כיסוי ספרי תורה, מזוזות, ואת הארון השלם של הספרים, מה שלגמריי מונע דבר שולי כמו הנאה. (הערת העורכת הלשונית: מצטערת, לא מצליחה להפוך את זה למצחיק, אז אני משאירה את זה אנטישמי מעצבן ותרגום מכונה כמו שזה נכתב במקור. ניתן לפנות להנהלת החמאס ולבקש מהם שיתקנו, למרות שכרגע הם עסוקים בפניות קודמות.)
 • אסור לך לאכול בשר עם חלב ואתה חייב לחכות שש שעות בין הבייקון לחלב גמלים.
 • אתה אידיוט שמדבר אל עצמו שלוש פעמים ביום. (יש לציין שהיום עם האזניות בלוטוס, זה די מקובל לראות אנשים שמדברים אל עצמם, אז לא נורא כל כך).
 • יש 613 מצוות ואיסורים, ועוד איזה מיליארד שרבנים הוסיפו על דעת עצמם.
 • אתה חייב להתקלח עם תחתונים. (הערת העורכת הלשונית: זה נשאר מהגזור הדבק על המורמונים, שלמרות הדמיון אינם נחשבים בשלב זה חלק מהיהדות האורתודוכסית, למרות שהם הגישו בקשה, שילמו את מה שצריך, ויש להם כבר תאריך לוועדת קבלה. )
 • מותר לשכב עם ילדות מעל גיל 3 רק אם התחתנת באישור רב, ורק אם הרב שכב עם ילדות.
 • באיזשהו שלב מישהו יהרוג אותך.

עיקרי האמונה

בניגוד לדתילונים, היהודים לא מאמינים בהלואים או ב"ספר התנ"ך" אלא בהלכה (המדינה). במקום זה יש להם את התלמוד, שלא נקרא תלמוד אלא גמרא. לפי אמונתם התנ"ך הוא בעצם אוסף של ציטוטים מקראיים מתוך התלמוד. עוד דת קרובה מאוד ליהדות היא חב"ד שם מאמינים בספר התניא, שכתב הרבי מליובביץ' בניו יורק לפני כ-300 שנה ומאז הוא חי לנצח, ויענה לכם תשובות מדהימות על כל נושא שתשאלו אותו. קיים קשר רופף בין הקבוצות האלה, אבל הוא מסתכם בכך שבכל הדתות האלה (היהדות, הדתילונים, חב"ד, ההומלסים והנוצרים) סיפורי היסוד של התנ"ך הם הבסיס ללימודים בגן הילדים. ולכן חשוב כל כך להכיר את התנ"ך.

בתנ"ך מסופרים מאות סיפורים מופלאים - על איש שנאכל על ידי דג, מבול שהורס את העולם ותיבת נח עם זוגות זוגות של כל החיות שצפה עליו וכלה בים שנקרע לשנים. מי שלא מאמין בתנ"ך ובהלואים הוא כופר גוי מסריח שישרף בגיהנום (אמן), שחייב בעונש אכזרי בשם כרת - משמע כורתים לו את הראש, היד, הרגל או הזין (חרמנא ליצלן). בנוסף לכל, אסור לעשות שום דבר בשבת (גם לא לנשום) ואם עשית משהו בשבת, (דהינו חיללת את השבת) אני אהיה חייב לסקול אותך באבנים (בעזרת השם, אמן).

ללא ספק התנ"ך מעודד התנהגות מוסרית על פי חוקי המוסר (אין להתבלבל עם טל מוסרי) כמו החוקים: "לא תרצח", "לא תגנוב", "כבד את אביך ואת אמך" ו"אהבת לרעך כמוך" (הערת המערכת: הציטוט הנכון הוא ו"האבת לרעך כמוך" עם "ו" בתוך הציטוט.) וגם להרוג את כל מחללי השבת ההומואים והגויים, אך הוא כולל גם כמה מצוות לא ברורות כגון הנחת תפילין, איסור על אכילת חזיר (יאמי) וכו'. ישנן גם מצוות רבות של "הפרדה" בתנ"ך כגון: הפרדה בין בשר לחלב, בין קודש לחול, בין בני-אדם והגיון בריא ועוד רבים נוספים.

אלוהים הוא למעשה ישות אדירה וחזקה שבראה את העולם בשישה ימים תוך דקה וע"י הנפת אצבע בלבד (יש הטוענים שביום השביעי אלוהים נח מעשייתו אך למעשה מחקרים שנערכו על ידי ה"אגודה הבין-לאומית לאתאיזם", מראים שביום השביעי אלוהים עשה אפטר-פארטי מטורפת שאליה הוזמנו כל היצורים חוץ מ"חווה" שהייתה עסוקה בלהתמזמז עם נחש מדבר או משהו כזה ולכן יום שבת הוא יום קדוש) אנחנו בני האדם קטנים וטיפשים מידי בשביל להבין את מהותו של אלוהים ומה הוא בעצם, אבל הוא קיים! וזה אפילו כתוב בתנ"ך אז זה חייב להיות נכון!

נוסף על התנ"ך יש ספרים קדושים נוספים רבים כגון הגמרא או התלמוד (ספרים לא מובנים חסרי פואנטה שנכתבו בארמית) שכתבו אותם רבנים מהוללים וקדושים, כגון עובדיה יוסף ואמנון יצחק לאחר שקיבלו מכה חזקה בראש.

ראה גם

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על יהדות.