דאגלס אדאמס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
" מגבת מגבת מגבת מגבת מגבת!"
~ דאגלס אדאמס על החיים
"גאונות, אין דבר יותר טוב מזה, תמצית הטוב בעולם, אין דבר שישתווה לזה בעולם."
~ גלקסית שביל החלב בדימוס על הרבה אנשים ולא דאגלס אדאמס
"42 הוא הכל"
~ דאגלס אדאמס על הכל


דאגלס אדאמס הוא סופר וממציא דת המגבת.

הספרים

דאגלס אדאמס לאחר שהגה את דת המגבת החליט לכתוב ספר בנושא וקרא לו מדריך הטרמפסיט לגלקסיה, אך ספרו לא התקבל כפי שרצה, רוב האנשים התייחסו אלייו כסאטירה, הוא ניסה לכתוב המשכים רציניים יותר אך גם הם התקבלו כסאטירה.

מדריך הטרמפיסט לגלקסיה

ספר זה מגולל את סיפורם של ארתור דנט, בן אנוש ממוצע וחובב תה ופורד פרפקט, חייזר ומטיף של דת המגבת לאחר שכדור הארץ הושמד על ידי ווגנים, יצורים כעוסים קפדניים חסרי חוש הומור ואוהבי מריבות (שלדעת רבים מבוססים על הויקיפדים)ומסעותהם בחלל (של ארתור ופורד לא של הווגנים).

המסעדה שבסוף היקום

ספר זה הוא המשך ישיר למדריך הטרמפיסט לגלקסיה ואין שום הבדל בין השניים, היה טוב יותר אם במקום שני ספרים היה ספר אחד ולא היה צריך לבזבז עוד כסף.

החיים היקום וכול השאר

בניגוד לשמו ספר זה הוא היחידי שלא מזכיר את המספר 42 (חוץ מ"לא מזיק ברובו") אלא מספר על נסיונותהם של ארתור פורד וחבריהם להציל את היקום מרובוטים לבנים שנלחמים כמו משחק קריקט (בקרוב הגירסה הסקוטית, רובטים משובצים שנלחמים כמו משחק גולף ונשמעים כמו חמת חלילים).

היו שלום ותודה על הדגים

בספר זה הדולפינים פורצים למחשבים של הווגנים ומשחזרים את כדור הארץ, הם מביאים לשם את ארתור דנט שפוגש בפנצרץ, בחורה יפה אבל עם שם טיפה מוזר, ארתור מתאהב בה והם בורחים מכדור הארץ רגע לפני שהווגנים הבינו שמי ששיחזר את כדור הארץ היו הדולפינים ומחקו אותו שוב.

לא מזיק ברובו

ספר זה מתחיל בתקלה נוראית במחשבים של הווגנים שגורמת לכדור הארץ להיווצר שוב ושוב, ארתור נקלע לאחד מהם.
כוכב לכת רטוב, קר ושורץ יצורים דוחים שנראים כמו ג.יפית (או פשוט יצורים דוחים) אבל לשמחתו לא היו שם שירים של רוני סופרסטאר והוא בשמחה היה נשאר אילולא פנצרץ הייתה נעלמת באופן מיסתורי. אז ארתור יצא לחפש אותה ובסדרת ארועים שאם אפרט אותם כאן הערך היה מערוך, הגיע לכוכב לכת קטן בשם למואלה ועסק שם בהכנת כריכים בשקט ובהנאה (כל התה שארתור דנט שתה דפק לו את הראש) עד אשר הוא גילה שיש לו בת מתרומת זרע (דאגלס אדאמס ראה יותר מידי טלנובלות) הבת אשר הוזנחה על ידי אימה הפכה להיות אימואית מרביצה, יום אחד היא ברחה מהבית אוחזת בחבילה שארתור קיבל בדואר הגלקטי וגילתה שם את העוף יצור מיוחד המסוגל ליצור שינויים בחלל-זמן אשר מציע לילדה לטוס לכדור הארץ (וגם לעשות אהבה) היא החליטה לטוס לכדור הארץ באזור בו הוא נקניקייה ענקית, הבעיה שזה היה כרוך בהריגתו של פורד פרפקט, העוף גרם לכך שפורד יגיע והילדה היכתה אותו עם אבן בראש, אבל שכחה לעשות וידוא הריגה והיסתבר שפורד היה עוד חי וארתור מצא אותו חצי מת על האדמה ואז בעזרת עוד סידרת ארועים שאם אפרט אותם הערך בכל זאת יהפוך למערוך הגיעו כולם לכדור הארץ שנייה לפני שהעוף (שלמעשה עבד עבור הווגונים) מחק אותו לחלוטין, ברוך שפטרנו.

ספר זה אינו חלק מדת המגבת

דת המגבת

רוב דת המגבת מבוססת על סברות של המאמינים בה כיוון שהדת נוסדה רישמית חמש שבועות אחרי מותו של דוגלס, עם זאת כללי הדת ואמונותה אחידים למדי ורוב השינויים והמגזרים נוצרו בגלל שאמרקאים לא אוהבים בריטים ולהפך.

האמונות

  • שעונים דיגיטלים הם דבר מטופש.
  • מעקפים הם דבר מטופש.
  • מגבת היא הדבר החשוב ביותר ביקום.
  • החיים הטובים ביותר הם חיי טרמפיסטים חסרי דאגות.
  • היקום הוא מקום מוזר, אל תנסו להבינו.
  • כדור הארץ לא חשוב
  • 42 הוא התשובה לשאלה הניצחית של החיים היקום וכל השאר
  • השאלה הניצחית של החיים היקום וכל השאר היא "כמה זה 6 כפול 9?"
  • בלגיה היא המילה הגסה ביותר ביקום
  • אין אלוהים (הוא נעלם בעננת היגיון לאחר שהודיעה לברואיו את הודעתו האחרונה: "אנו מתנצלים על התקלה")

הזרמים

הזרם הבריטי הזרם

חייו

לאחר שעבד כמנקה לולים, בנאי אסמים, שומר ראש ומפיק רדיו, הוא הבין שאין לו הרבה ערך והוא התחיל לטייל בעולם. לצערו הוא לא עבר בהרבה את גבולות בריטניה כאשר גילה את התשובה הנצחית לחיים, היקום וכל השאר: 42.
הוא הרגיש את העוצמה של התשובה והחליט לפרסם אותה בדמות ספר מד"ב הומוריסטי.
לאחר שהוא הבין שהספר לא הובן כהלכה ואנשים התחילו להתייחס למגבות כאל עצמים אלוהיים הוא החליט להוציא עוד ספרים ולנסות שוב ושוב להסביר את מהות המספר, דבר שלא הלך כראוי עד שהוא הגיע לספר החמישי שמרוב יאוש הוא הרג את כל הדמויות.
נו מילא...
הייתה לו עוד איזה סדרת ספרים על בלש או משהו אבל בסוף הוא מת.

ראו גם