הומלס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"תוציא את היד שלך משם, חתיכת הומלס מלוכלך!"
~ שבתאי צבי על הומלס שנוגע לו בפיצה
"זה כל כך קשה להתקלח מפעם לפעם?"
~ איש דת על הומלס מלוכלך
"ולדי, תעביר לי את המזרק"
~ הומלס על הומלס


הומלסים הינם אנשים אשר נפגעו מהחברה ונפלטו ממנה מפני שלא נמצאו מתאימים. החברה האידיאלית מבחינת כל ממשלה, היא חברה מטומטמת וחסרת השכלה שמצייתת באמונה עיוורת לכל העלאות המס והקנסות וכל שאר החרא שהממשלה מפילה עליה. ההומלסים הם אנשים אשר מסרבים לציית לממשלות אלו, או שהם התמכרו לסמים ובזבזו את כל כספם עליהם, ולבסוף מכרו את דירתם על מנת להשיג עוד מספר מנות, מה שהוביל אותם לחיות ברחוב.

ההומלסים נראים מרופטים, הם מסריחים ובגדיהם קרועים. לא אכפת להם מהמזון שהם אוכלים או ממשפחותיהם אם יש להם כאלה. הסיבה שהם חיים בצורה זו היא מפני שהם מכורים לסמים, ולא נותר להם כוח להשקיע מעט מאמץ בשאר הדברים בחייהם. כל מה שמעניין אותם הוא הסם אליו הם מכורים, ומבנה מוחם השתנה ובנה את עצמו מחדש על מנת לחשב כיצד הוא יוכל להשיג את הסם בדרך היעילה ביותר.

היסטוריה

ההומלסים היו קיימים מאז גילוי הסמים. הסם הראשון שהתגלה היה סם הקוקה קולה, נוזל שחור וסמיך שמורכב בעיקר מחומרים נוטפי קרינה רדיואקטיבית, חלודה ודבק סנדלים. אנשים רגילים בעלי משפחות ועבודה יציבה טעמו מהמשקה התמים הזה, ומאז פתחו במסע חסר שובע אחר המנה הבאה שלהם. סמים פחות קשים מסם הקוקה קולה התגלו בהמשך השנים, כגון קנאביס, קוקאין וכדומה. סמים אלו גרמו לעוד אנשים לאבד את חייהם, וגרמו לאנשים שכבר היו מכורים לקוקה קולה לנסות "קוקטייל", שילוב של קוקה קולה ביחד עם סם זה או אחר. שילוב זה דפק להם את הראש בצורה רצינית.

כיום, ניתן למצוא הומלסים במקומות רבים ועל פי סטטיסטיקות משנת 2013, כ - 53% מתושבי מדינת ישראל הם הומלסים, אף על פי שהם גרים בבתים או אינם מודים בכך. למעשה, ההגדרה "הומלס", משמעותה היא לא חסר בית, אלא מכור לסמים, בעל ריח מסריח ובגדים קרועים. מסתבר כי מרבית הנוער הישראלי משתייך לקבוצת ההומלסים, בעיקר הנוער אשר נוטה להסתובב בבנייני עזריאלי ובדיזינגוף סנטר.

סוגי ההומלסים

ההומלסים מתחלקים למספר סוגים. כל סוג נובע מסוג הסם שאליו ההומלסים מכורים. ישנן מספר משפחות של סמים ולכל משפחה יש תסמינים ותופעות התמכרות משלה, דבר המשנה את אורך חייו של ההומלס המכור אל הסם, ומשפיע על החברה באמצעות התנהגותו של ההומלס המכור.

1. ההומלס הגמור (אופיאטיים, סמים כגון: הרואין, מורפיום, סירופ שיעול): הומלסים אלו התנסו בסמים הקשים ביותר, משפחת הסמים המדכאים. סמים אלו נצרכים באמצעות עישון או הסנפה, ולאחר ההתמכרות גם בהזרקה. הומלסים אלו היו ממשכנים את ההורים שלהם בשביל עוד מנה, ושום דבר לא יעמוד ביניהם לבין הכסף של עוברי האורח התמימים שהולכים ברחוב. יש להיזהר מהם ולהצטייד בתרסיס פלפל או במטהר אוויר זול, ואה, כן, הנחיריים שלהם פתוחים באופן תמידי

2. ההומלס הפעיל (ממריצים, סמים כגון: קוקה קולה, אקסטזי, חגיגת): הומלסים אלו התנסו בסמים ממריצים. להומלסים אלו יש הרבה מאוד אנרגיה, והם נוטים לבזבז את מרבית כספם על סמים ממריצים בשילוב עם משקאות אנרגיה כמו רדבול על מנת לקבל את הסטלה האולטימטיבית. לאחר שהזריקו את מנתם, ההומלסים האלו רוכשים שישיות של קוקה קולה, אחד מהסמים הממריצים הכבדים ביותר. הומלסים אלו ידועים בתחכומם, ויש להיזהר מתכסיסיהם המלוכלכים.

3. ההומלס הרגוע: הומלסים אלו התנסו בכל סוגי הסמים ולא נותר להם הרבה כוח והרבה זמן לחיות. הם יושבים בשקט בפינות הרחוב ומתחננים למספר שקלים. ישיבה רגועה זו היא תכסיס, ובשעות לילה מאוחרות, ההומלסים מזנקים על נשים זקנות ואונסים אותן בצורה ברוטלית בסמטאות חשוכות. לאחר סיום האקט, גונבים ההומלסים את ארנק הזקנות והולכים לבזבז את כספם על סיגריות ומוצרי אלכוהול.

פתרון בעיית ההומלסים

כיום ישנן מספר שיטות חדשניות שבעזרתן מנסים אנשי ציבור לפתור את בעיית ההומלסים. שיטות כגון מוסדות גמילה מסמים ולשכות אבטלה נכשלו לחלוטין, והסתיימו לרוב בפרעות ובאורגיות דם מלוכלכות. השיטה החדשנית ביותר נקראת: מסיבת אסיד לפנים. מסיבה זו כוללת הזמנה של כל ההומלסים אל מסיבה שמכילה סמים הלוצינגנים (סמים הזייתים) בחינם.

כמובן שאף הומלס לא יסרב למנת סם בחינם, ולכן מרבית מכמות ההומלסים הממוקמת באזור בו מתרחשת המסיבה מגיעים אליה. לאחר הגעתם, אזור המסיבה נתחם ומגודר, בדיוק כמו גטו. המקום נשאר סגור במשך מספר חודשים, וההומלסים נותרים ללא מנת סם, מה שמוביל בסופו של דבר למותם.

ראו גם

סם
אלכוהול
מזרק