היי טק

From איןציקלופדיה
(Redirected from הייטק)
Jump to navigation Jump to search
"היי טק. ביי טק."
~ שבתאי צבי על היי טק


היי טק הוא כינוי לתופעות הנגרמות עקב השפעת סם הטכנולוגיה שהוא הסם הממכר העתיק ביותר בעולם. כחלק מתופעת ההיי־טק משחדים עובדים עם משכורות גבוהות וארוחות חינם עד שהם משועבדים לחברה המשחדת.

מאפייני ההיי טק

ההי טק מתאפיין בהאטה ניכרת בהולכה העצבית הגורמת לאובדן שיקול דעת, השמנה ואבדן חוש הטעם בעיקר בכל מה שקשור לצבעים של עניבות. היי טק יכול להחמיר בצורה דרמטית ולהפוך למצב של אקסטזה כאשר אדם הנמצא בהיי טק נחשף לצרוף האותיות נ-א-ס-ד-א-ק, קחו לדוגמא את ביל גיי(טס).

מהלך רפואי

התקף של היי טק מתחיל בדרך כלל בהמצאה טכנולוגיה או גילוי מדעי חדש שמבטיחים להיות "הדבר שישים קץ לכל בעיות האנושות". דוגמאות בולטות במהלך ההיסטוריה הם: גילוי האש (ראו להלן), המצאת הגלגל, המצאת מנוע הקיטור, המצאת המחשב האישי והפריזורה של רוחמה אברהם. בכל פעם שהתקף כזה מתרחש, הלוקים בו חושבים שהם הראשונים שזה קורה להם. מוזרה אף יותר היא העובדה, שבתקופה המאופיינת בקצב התפתחות טכנולוגי גבוהה, קורה לא פעם שאותו אדם לוקה מספר פעמים בהיי טק אבל עדיין בטוח שזה פעם ראשונה שזה קורה.

הלוקים בהתקף של היי טק מאבדים עד מהרה את שיקול דעתם. הם עוזבים את בתיהם, משפחתם ומשלח ידם ויוצאים לנסות ולהיות אלו שיהפכו לאיילי ההון של הטכנולגיה החדשה. בתוך כך הם מפתחים סוג של הזיה שגורם להם לחשוב שהם יזמים מצליחים, אשפים פיננסיים, או גאונים ברמה של אלברט איינשטיין לפחות. הזיה זו יכולה להמשך במשך מספר חודשים ואף מספר שנים, אולם לבסוף מגיעה תמיד ההתפכחות המרה והגילוי שמישהו אחר התעשר על חשבונם.

למרבה המזל נפתח בית חולים פסיכיאטרי בקליפורניה, ארצות הברית הקרוי בשם עמק הסיליקון.

במשך השנים נרשמו מספר ארועים חמורים יותר של היי טק שהביאו אף למלחמות, טרור ורצח עם. בכל המקרים הללו נתגלה הקשר להיי טק רק שנים מאוחר יותר, כאשר בעת ההתרחשות, האשימו במתרחש בעיקר את העם היהודי.

גמילה

כבכל התמכרות, גם כאן מהתקף היי-טק הגמילה כואבת. בהסטוריה המודרנית מבדילים בין שתי סוגי גמילות:

  • גמילה מרצון- לאט לאט הקשר בעניבה נפרם, ובלי שהאדם מרגיש הוא כבר לובש לונגים, שורוולים ועוד בגדים מהמלתחה של הבת המתבגרת שלו. בשלב הבא הוא יתחיל ללמוד על הצד הפנמי שלו (ובמקביל להזניח את הצד החיצוני שלו). במקרים קשים, ישנן תופעות לוואי חמורות ביותר- מסעות להודו לחיפוש העצמי.
  • גמילה בכפיה- בוקר אחד מתפוצצת הבועה. זה מאוד כואב ומסוכן, ויכול להשבית את הרכב האישי לצמיתות, ולגרום לקשיים נוראיים לקום בבוקר, בעיקר בגלל שעכשיו צהריים. עוצמת הפיצוץ גם יוצרת המון זמן פנוי, וכך קורה שרבים מנסים להרוג את הזמן, בו בזמן שהזמן הורג אותם. אחד הפיצוצים הגדולים של הבועה הוציא לרחוב אלפי מפגינים שצעקו: "לחם, ארז! לחם, ארז!".

מחקר

על פי מחקר שנערך בשנת 2007, התברר שההייטקיסט הממוצע נכנס למיטה פי שניים מאשר עמיתו הנואוטקיסט, אולם באותו מחקר אף נאמר, כי כי האישה נהנית בממוצע פי שניים עם הנואו-טקיסט מאשר עם חברו ההי-טקיסט.

תופעות משנה נפוצות

  • תופעת האופציות - זהו למעשה סימפטום של ההזיות המלוות את התקף ההי טק. מדובר בשיבוש חמור של שיקול הדעת הגורם ללוקים בהתקף היי טק להסכים לעבוד 20 שעות ביום (לפחות) תמורת הבטחה שפעם אולי ישלמו להם. לא ידוע על מקרים שבהם אנשים שעבדו תמורת אופציות אכן ראו את הכסף.
  • תופעת הרכב מהעבודה - אנשים שלקו בהתקף היי טק נוהגים מאזדה 3 עם לוגו של הפושר שלהם על הכנפיים האחוריות.