רוחמה אברהם

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
רוחמה אברהם
Miv.jpg
תאריך לידה "לא שואלים אישה לגילה!"


כנסות "לשם אני לא נכנסת"
סיעות קדימה ואחורה
תפקידים בולטים

מעצבת השיער של הכנסת 

"נדאג שהשמש תזרח בקיץ ושירד גשם בחורף"
~ רוחמה אברהם על מצע מפלגת קדימה
"על סמך מה אתם מרשיעים אותו? על סמך ראיה?!"
~ רוחמה אברהם על פרשת חזן


רוחמה אברהם היא חברת כנסת מטעם סיעת מקדימה, והאשה היחידה במשכן הכנסת שיודעת לדבר לאדינו. באופן שאינו לגמרי ברור היא גם נצר למשפחת אצולה צרפתית שאליה השתייכה גם מרי אנטואנט. למרות זאת, קיים הבדל ברור בינה לבין זו, והוא שלמרי אנטואנט היה ראש על הכתפיים שאפשר היה לערוף בגיליונטינה, בעוד שלרוחמה אברהם יש על כתפיה משהו לא ברור עם פריזורה שחורדינית ערסית כונפתית.

רוחמה אברהם היא היפופוטם שתקוע לו חציל בתחת.

פרסומים נבחרים

אברהם התפרסמה בעיקר בשני תחומים. הראשון הוא מלחמתה הבלתי מתפשרת נגד תופעת תוכניות הסאטירה בטלויזיה. בתגובה הפכה אברהם לאחת הדמויות הפופולריות ביותר בתוכניות אלה... יש טוענים שזה בעצם מה שהיא רצתה מההתחלה.

הנושא השני שבו התפרסמה אברהם הוא חיבתה הרבה לגרבילים. מפיה של אברהם נשמעו לא פעם דברים שיש בהם משום הבעת דאגה לגורלם של הגרבילים, תוך שהיא נושאת להם עצות חכמות לשיפור מצבם. כך למשל, נשמעו מפיה של אברהם דברי תמיכה בהריסתה של שכונה מסויימת בירושלים, אחרי שתושביה התלוננו ש-"אפילו גרבילים לא יכולים לחיות בחור הזה!". אברהם אמרה אז כי "אם זה לא טוב לגרבילים אז אין לזה זכות קיום". במקרה מפורסם אחר, הציעה אברהם לגרבילים לאכול ריבה במקום סוכר, "כי זה יותר בריא לשיניים". בתגובה לטענות כי גנבה למעשה את האמירה ממרי אנטואנט, ענתה אברהם, "מי זו האנטואלט הזו?".

עוד נושא נוסף ופחות עיקרי הוא הטורניר הגדול שבו השתתפה במשחק קאונטר סטרייק, שבו ניצחה את האדמין.

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על רוחמה אברהם.