הצופים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הצופים היא תנועת נוער, תנועת נוער המשתמשת בהסוואה כתנועת נוער צבאית. הם כל יום עושים מסדר משעמם שמטרתו לשעמם את הילדים. ערך זה נכתב, אם כן, ע"י אדם שאינו חבר בכת ולכן המידע בערך עלול להיות לא מדוייק במקצת. לצופים יש מדי חאקי תקניים עם סולם דרגות ברור העולה מדרגת "עופר" (החברים הם איילים, באמת) (אותם חניכי כיתות ד' אשר בהם משתמשים כבשר תותחים) עד לדרגת מרכז אשר הוא הקצין הראשי השולט על כל שבט צופים. המרכזים נולדים מתוך גופה של אם כל המרכזים והיא משריצה פעם בשנה 10 מרכזים חדשים אשר משתלטים על טריטוריה ומפתים ילדים ובני עשרה תמימים להצטרף לשורותיהם. חברי הכת מבצעים טקסים פולחניים הכוללים שירים כגון "ג'חנוניה! ג'חנוניה! ג'ח-נו-ניה!!!", וריקודים נלווים.

מיילי סיירוס מבצעת את שבועת הצופים.

מבנה

כבכל כת המכבדת את עצמה, המנהיגים הרוחניים של תנועת הצופים אמונים על המשמעת, הסדר והיררכיה של חברי הכת. המבנה ההיררכי של הצופים הישראלים לקוח מצה"ל: בראש הצופים עומד אדם מבוגר עם מדים מגוחכים המקבל שכר של 1,000,000 ש"ח ליום המהווים כ-100% מהמשכורות בכת. שאר הצופים עובדים בהתנדבות ולמעשה רבים מהם אף משלמים על מנת להיות חברים בכת. למטכ"ל של הצופים קוראים הנהגה ראשית. התנועה מתפרשת על כל פני ישראל והיא מחולקת להנהגות איזוריות הקרויות שבטים. בכל שבט יש מספר גדודי צבא המחולקים לפי שכבות גיל. לצופים אפשר להתדרדר מכיתה ד', וזהו ללא ספק הצבא עם הלוחמים הצעירים ביותר בעולם, תוך כדי דריסה אלימה של כל אמנה שאי פעם נחתמה בז'נבה. השירות בצופים הוא התנדבותי ביסודו ומתבסס על שטיפת מוח ולחץ חברתי בגיל צעיר מאוד, כיאה לכת מסיונרית. כל שכבת גיל מיוצגת על ידי גדוד צבאי נפרד ודרגות נפרדות (הקרויות עניבות כנסת). בסוף כיתה ט', ניתן לעבור טקס מיוחד המסמל את ההתבגרות וכך צופים צעירים הופכים למדריכים רוחניים חדשים. מי שלא משתתף בטקס מאחר ולא עמד בקריטריונים המחמירים (מקובלות, נטייה לכיוון המרכז, חיוך מטופש גם כשאין ממש סיבה ושירת "לדודה טובה יש תרנגולות" לפחות 318 פעמים ביום) מתפקד כמשרת שעיקר עבודתו היא סחיבת סנדות ממקום למקום ומילוי ג'ריקנים במים קדושים. גם המדריכים וגם המשרתים שייכים לגדוד הבוגר הקרוי שכב"ג (קיצור של "שכבת גרילה" או "שכבת גורילות").

החיסיון בתנועת הצופים הוא מהקשוחים בעולם. במסווה של בניית כתובות אש, תחרויות שירה וא"ש לילה, מתכננים הצופים יומם ולילה להשתלט על העולם, שוב, כיאה לכת מסיונרית. בכל קיץ יוצאים הצופים בכל העולם לטירונות קרבית במחנות קיץ, שאינם אלא מסווה לתרגילי סד"כים בדרך לשליטה עולמית. לתרגיל העולמי הכולל קוראים ג'מבורי, שבו הם קופצים בג'ימבורי שהם עושים ותוך כדי משתחווים לצופים.

בנוסף, ההיררכיה בצופים מובנית לפי שכבות גיל באותה שכבה גורלית (הנקראת שכב"ג, ראו הסבר למעלה) המובחרים ביותר הם שכבת יב', אשר חושבים שהם שולטים בכל ויכולים לעשות מה שבא להם, לאחר מכן מגיעה שכבת י', אשר עוד שקטה ומופנמת כך שלא מתעסקים איתה במקום השלישי זוכים הקורסניקים (שכבת ט'), אשר בהם מתעללים רק לקראת סוף השנה ולכן הם פחות סובלים והנחותים מכל הם שכבת יא', אשר בטוחים שהם הכי טובים, מה שגורם לשכבת יב' (שבסדר ההיררכיה הכי גבוהים) להתעמת איתם וכמובן שלנצח

מאפייני הצופה

הצופה הממוצע מתאפיין בחוסר יכולת חברתית בעולם האמיתי, נטייה להיות מושפל, ולפעמים בחוסר איבר מין. לכל צופה מיום הצטרפותו נבנים ערכי צופה שמבוססים על כבוד, צדק, רחמנות, או בקיצור כל הערכים ששום צופה לא מקבל בעולם האמיתי מהזולת. ישנם כמה סוגים של צופים: חונך- תפקידו של החונך הוא לבזות את עצמו בפומבי תוך הקניית ערכים שלא הופנו,מופנים ויופנו כלפיו כלומר: סובלנות, רחמנות, הבנת השונה ויכולת העסקה עצמית. כמו כן עליו לזהות ילדים בגיל קטן (לרוב מגיל 8) אשר מוצא אותם ללא יכולות כלל חוץ מהיכולת לישון באוהלים ולא להתקלח שבוע. לאחר זיהוי זה עליו להפעיל עליהם את יכולות השכנוע שלו במטרה לצרף עוד חבר לכת. חניך- או במילים אחרות ילד קטן אשר לא התקבל בחברה, הוא הטרף של החונך הנ"ל. לאחר שהחונך צופה בו חוטף מכות מילדים במגרש הכדורגל ללא סיבה, הוא מסתווה לבן אדם טוב שרק רוצה לעזור, וללא רחמים הוא טורף אותו אל תוך כת הצופים. במהלך שנים אלו החניך לומד איך להגן על עצמו מפני ערסים ואיך לשרוד באיתני הטבע שיש בעולם כמו: נשירת עלים, רוח בפנים, נזלת באף, וחתיכת ירקות ללא פגע.

מתחרים

המש"צים (מעצבנים בעלי שיניי צ) ידועים כיריבים המושבעים ביותר של הצופים ומכריזים עליהם תיגר מדי יום. שתי הכתות נלחמות אחת בשנייה במשך שנים ומנסים לשטוף מוחות של ילדי יסודי/חטיבות ותיכונים תוך כדי המשחקים שלהם שקוטעים לתלמידים את זמן השיעור. המש"צים מנסים להפנט את התלמידים בעזרת הכוחות המאגיים שלהם וכאשר התלמידים נופלים בפח והולכים לשיעור המש"צים אחרי הבית ספר המדריכים מלמדים אותם כיצד ליפול על המחבוא הסודי של הצופים. הצופים עושים דבר דומה אך במקום אחר השיעור הם עושים את זה בזמן השיעור על ידי תרגיל שמאמן את התלמידים בצורה הכי טובה לתקוף את המש"צים: מטרת התרגיל היא לקשור את הידיים והרגליים של שני תלמידים כאשר שני התלמידים צריכים להשתחרר (או בגרסאות מסויימות לקום) וכל פעם שהם מנסים מגיע הצופה ודופק להם כיסא בראש התרגיל מבזבז את זמן השיעור ואף גורם להסחת דעתה של המורה בזמן שאפשר לברוח מהשיעור ולא לההפך לעבד של הצופים.