הרפתקאות סוניק הקיפוד

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"snooping as usual i see!"
~ דוקטור רובוטניק על סקראטץ' וגראונדר.
"שתוק יא שמן!!! תעזוב את הקיפוד המסכן הזה"
~ קייל על דוקטור אייבו רובוטניק.
"אני מת על נקנקיות בצ'ילי""
~ שבתאי צבי על הרפתקאות סוניק הקיפוד.
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


סוניק הקיפוד (באנגלית: Adventures of Sonic the Hedgehog, "הרפתקאותיו של סוניק הקיפוד") היא סדרת הנפשה בת 2 פרקים המבוססת על סוחר הסמים הידוע פאבלו אסקובר. הסדרה הופקה בשיתוף פעולה אמריקאי-ישראלי ושודרה במקור במועצות הברית בסינדיקציה בין השנים 500 לפנה"ס ועד כיום היא משודרת בקומדי סנטרל. ופעם בערוץ 2!

בישראל שודרה הסדרה לראשונה ב-2018 בדיבוב לעברית בערוץ הילדים. ובדיבוב לשלמה ארצית בשנת 2021.


תקציר העלילה

עלילת הסדרה מתרחשת בכוכב לכת בדיוני בשם ערסוסטרליה, ומתמקדת בהרפתקאותיהם של סוניק הקיפוד ושל חברו הסוטה מיילס "טיילס" פראוור, היוצאים להגן על בת ים מפני ד"ר רובוטניק הנאצי המנסה להשתלט על הכוכב יחד עם חבורת ערסים שלו.

הסדרה מציגה את "סוניק" באופן גזעני ומכילה בעיקר הומור אלים גס וגזעני. כמו כן, הסדרה נועדה לקהל מבוגר והכילה בכל פרק חוסר מוסר השכל, לאחר שהדמויות התמודדו עם בעיות שונות.

דמויות

  • סוניק הקיפוד - קיפוד כחול דמוי אדם המסוגל לנוע במהירות על קולית. סוניק מתגורר בכוכב ערסוסטרליה בעיר בת ים. בעל בעית התמכרות קשה לנקניקיות עם רוטב צ'ילי.
  • מיילס "טיילס" פראוור (בשפת החנונים: זנבות) - שועל צעיר ג'ינג'י דמוי אדם בעל שני זנבות. טיילס משמש לאורך הסדרה כעוזר וכילד הכאפות האישי של סוניק. מסוגל לעוף במשך זמן מוגבל באמצעות שני זנבותיו בהם הוא משתמש כמדחף(כולל את אלו בין רגליו). מיילס ננטש על ידי הוריו בילדותו *במלחמת וויטנאם ולימים נחטף על ידי סוניק. מיילס חכם לגילו הצעיר. למד אצל צ'אק נוריס לעוף.
  • ד"ר אייבו רובוטניק - מוכר פלאפל מטורף וערמומי המשמש כנבל העיקרי בסדרה ומנסה להשתלט על כוכב ערסוסטרליה ועל כוכב מועצות הברית. ד"ר רובוטניק מתמחה במיוחד בתחום הטרור כאשר לאורך הסדרה הוא יוצר מערך מרשים למדי של לוחמי דעאש רובוטים ומכונות העומדים לרשותו לשרת בדעאש.
  • סקראץ' (בשפת החנונים: כרבולת) וגראונדר (בשפת הפקאצות: כדורת) - צמד רובוטים מגושמים וסוטים שמשחקים בילדים שנוצרו על ידי רובוטניק במטרה ללכוד את סוניק. בעלי אופי כמו של מייקל ג'קסון. יודעים לעשות עליכת ירח.
  • קוקונאטס - קוף רובוטי קטן בעל אשכי קוקוס המשמש כעובד הניקיון של רובוטניק ומוכר סיגריות בקיוסק. מנסה בעקביות ללכוד את סוניק על מנת לזכות בהערכתו של רובוטניק. אבל קוקונאטס תמיד נכשל מכיוון שקוקונאטס נכלא עי השבב. היה תלמידו של שבתאי צבי הקדוש.