גרביל

From איןציקלופדיה
(Redirected from גרבילים)
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


.jpgגרביל.JPG
ערך זה נשלט ונעקב בידי גרבילים!

אסור:

בתודה, המועצה לשלום הגרביל.


"במקרה הכינותי כאן מראש גרביל"
~ בתיה עוזיאל על גרביל


"מה קורה לגרביל אחרי ששמים אותו שתי דקות במיקרוגל?"
~ שבתאי צבי על גרבילים


"יש להם טעם של עוף"
~ צ'אק נוריס (תוך כדי בעיטה סיבובית) על גרבילים


"איןציקלופדיה תרסק אותם"
~ שבתאי צבי תוך כדי מוות נורא ומייסר על גרבילים


"גרבילים חושפי שיניים מבליעים קרם לחות לשיער בלילות"
~ מיקי בוגנים על גרבילים ועל הערך הבינלאומי לשיער שלו


"יש בהם משהו אפל אבל חמוד!"
~ אנג'ל הפריקית הכוסית מקנדה על גרבילים


"תקנו גרבילים, זה טוב וטעים!"
~ דביל על הכול או כלום
"אני לא בטוח, אבל נראה לי שהערך הזה הוא על גרבילים"
~ ערס ממוצע על הערך הזה


"חתיכת נבלה, כוס אמק, יא חבורה של דפוקים שאין להם מה לעשות בחיים, ליצורים חארות כמוך צריך לקחת את הילדים, יא זבל מגלומן! פויה! קקה!"
~ נתן זהבי ז"ל בתוכניתו ב103FM, על גרביל


מספר האנשים בגוגלפלקסים בחזקת גוגלפלקס שנהרגו ונטבחו ע"י גרבילים מאז שנכנסת לערך זה:

35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-Counter5.gif35px-Counter4.gif35px-Counter3.gif35px-Counter2.gifגרביל (שם מדעי- gerbilous murderous) הוא זן אכזרי במיוחד של חיה ממשפחת המכרסמים. שמו המקורי 'חיה פרומה' על שם אמו מצד סבתו, לבית משפחת העכבריים, אך הוא שינה את שמו לחיה זן, אחרי ביקור בהודו ופגישה עם כהן בודהיסטי. הוא נפוץ בכל העולם, בייחוד באזורים הטורפיים. הוא משמש כטעם השלישי של החטיף הממכר פרינגלס לאחר אורגינל וגפילטע פיש.


מקור השם

מקור שמו של הגרביל הוא במאה המיליון. שמו של המכרסם נגזר מהמילה "גר" (אדם שהמיר את דתו והפך יהודי), ו"דביל" (כינוי לאדם טיפש, בסלנג: טמבל). אליעזר בן יהודה, שידוע בכינויו "מחיה השפה העברית", חידש את שמו של המכרסם, שהיה בעבר "שימקוק" (גזירה של "שימי תבורי" ו"שמוק" דברים זהים פחות או יותר), ושינה אותו לשם עברי תקין. ידוע גם שלבן יהודה הייתה טראומת ילדות שהייתה קשורים בשימי תבורי, ולכן העניק לחיה את שמה החדש, גרביל.

ההיסטוריה

אבולוציית הגרביל

הגרביל התגלה בשנת 450 לפנה"ס ע"י הפרסים. השימוש בגרבילים עזר להם לבשל נזידי בשר טובים יותר, וגם לכבוש ארצות. לאחר נפילת האמיפריה הפרסית (גם בגלל שרובם שכחו להוציא את בלוטות הרעל) הגרביל המשיך לצוד ביערות מוגנים פילים. אך לאחר שמנהיג הגרבילים אכל את רון קופמן (לאחר שחשב שרון הוא פיל, ומאחר ששרון באמת היה נראה כמו פיל) ומת מהרעלת זיוני שכל, החלו גרבילים לצוד בני אדם. בימי הביינים מנהיג הגרבילים נפגש עם מלך הממלכה הפרסית שמעון פרס בניסיון לעשות שלום[מה שהיה קצת מסובך מפני שהגרבילים לא מבינים אנגלית], ההסכם הופר כאשר אודטה נחתה מהשמיים על קן גרבילים ומחצה את כולם למוות. ומכאן המונח ניצחון פירוס שזה בפרסית: לוזר.

גרביל בודק טריות של פיל

תיאור חיצוני

עומרי שרון, כאשר הוא בלוע בידי גרביל לאחר שנותר ללא השגחה
אותו גרביל שמן מנסה להפוך אותנו לגרבילים כמוהו

הגרביל דומה בצורתו החיצונית ליהודי גרוזיה, וגודלו נע בין תשעים סנטימטרים למטר וחצי (לא כולל הזנב או הקרניים). יש לו עיניים אדומות המאפשרות לו לראות גם בחושך מוחלט,לירות לייזר ולאתר את הטרף האהוב עליו:בני האנוש. לגרביל בוגר יש מערכות שיניים וציפורניים ארוכות וחדות במיוחד, המגיעות לאורך של עד חצי מטר בדומה לאורך האף הגרוזיני ממוצע. הגרבילים מאופיינים בזנב ארוך עם מחט בקצהו, המעוצב בצורה של מזרק של בדיקות דם כדי להזריק ארס לגוף טרפו. בלוטת ארס הנמצאת בגבו של הגרביל מאפשרת לו להזריק בעזרת זנבו את הרעל הקטלני אל קורבנותיו. הגרביל מכוסה בפרווה עבה שיכולה להחליף את צבעה כדי להיטמע בסביבה הקרובה על מנת שיוכל לארוב לבן האדם ואז לקפוץ עליו-על מנת שלא ישים לב. חבריהם הטובים של הגרבילים הם הפילים (רק לאחר 3000 שנים בלי שהם אוכלים הם נאכלים ע"י הגרבילים-קודם הזנב, הגב, הרגליים האחוריות, האוזניים, הבטן, איברים פנימיים, רגלים קידמיות, העיניים, והחדק.) וצפרדעים (אותם הגרביל אוהב לאכול מסביב, ואז לפוצץ). ישנו גרביל קצת מוזר באתר שקורא לעצמו:גרביל קצת מוזר(כן,כן יש משתמש כזה פה)..יש לו ציפורניים בצבע שחור, אוזניים ירוקות, ובגדים של פריקים, וכמובן זנב אם שפיץ כדי להזריק ארס, ועיניים אדומות, אם תיראו אותו תברחו מיד! הנה כמה רעיונות לחיסולו במידית:

 1. תקללו את אחותו גרבילה,ותאיימו להרוג אותה, הוא מיד יברח להציל אותה.
 2. תתקעו לו יתד פלסטיק לחזה.
 3. תברחו לקזחסטן (ארץ הניצולים מהגרבילים).
 4. תשירו שירים ביידיש.

הגרביל והסביבה

גרבילים הם בעלי חיים אוכלי כל, אך המזון המועדף עליהם הוא בשר אדם טרי, ובעיקר בשרם של תינוקות שזה עתה נולדו (שוב כמו יהודים). גרבילים נוטים להסתובב בחבורות גדולות כשהם משאירים אחריהם רק שלדים מלבינים של קורבנותיהם האומללים. בטבע ניתן לזהות איזור בו נמצאים גרבילים על ידי השלדים הפזורים בשטח. בסביבה אנושית הם נוטים להסתתר בצינורות הביוב ולצאת למסעות ציד לילי, ולפעמים גם ציד במשך היום. אזורי הציד המועדפים על גרבילים הם פעוטונים, גני ילדים, ובתי ספר, אך בזמני רעב הם תוקפים כל מטרה זמינה, בעיקר הולכי רגל בודדים או חנויות של חיות מחמד שנשארו ללא השגחה. ידועים גם מקרים רבים של אמהות שהלכו לישון ובבוקר גילו שמתינוקן נשארו רק כמה עצמות. יש לציין שהעצמות הרכות של התינוק נאכלות לפעמים גם כן על ידי הגרבילים הרעבים תמיד.

גרביל ממוצע. נכון שהוא חמוד!

הגרביל והאדם

יחסי הגומלין של הגרביל והאדם הם לרוב מלחמה בלתי מתפשרת. גרביל הוא חיה מסוכנת ביותר והאדם שמזהה את נוכחותו ממהר לנסות להשמיד את המפגע (או לנוס על חייו ברוב המקרים). עם זאת, ישנן עדויות על מקרים נדירים בהם הצליחו בני אדם, לרוב בעלי זקנים ג'ינג'ים, לאלף גרבילים ולהשתמש בהם לצורכיהם הנפשעים. העדויות על תופעה זו אינן אמינות, וחוקרים רבים מטילים בהן ספק.

חפנ"ג-חיל הפרשים נגד גרבילים


עם זאת, נתגלה כי בשר הגרביל הינו טעים ומזין באופן מיוחד (כמובן, לאחר הוצאת בלוטת הארס והקרניים, או במקרים מסויימים שבהם המאמינים הגדולים מתאבדים עם טעמה המגעיל של בלוטה זו). במסעדות יוקרה, לרוב במזרח אסיה, בשר גרביל נחשב למעדן ורבים מוכנים לשלם הון רב עבורו. ישנם אנשים שמקצועם הוא ציד גרבילים, והם מסכנים את חייהם כדי להבטיח אספקה שוטפת של המעדן הנדיר. יש אנשים כמו צ'אק נוריס או הגרו אשר שום גרביל (גם לא הטיפש ביותר) יעזו לשלוף את שיניהם, הם יעדיפו לאכול עצמם כי זאת הדרך הקלה למות.

כיום, ישנו שימוש בנשק חדשני הקרוי חומצת פילים, והוא הנשק האנטי-גרבילי הכי אפקטיבי שיוצר עד לעכשיו.
נשק זה, המיועד ספציפית להריגתם של גרבילים חולים (אך פועל גם על כאלה שלא חולים), פותח לראשונה בידי המוסליהודצרים ושוכלל ע"י הכימאי רון ששון בזמן שהוא בדק מה יקרה אם שמים דם של פיל בדיאט קולה.

ההתמרדות החריפה ביותר בכל הזמנים של בני האדם נגד הגרבילים היתה כאשר צ'ארלי בראוון עמד בראש חברת HOT וכיוון את החברה להתעללות בגרבילים, אך פעולה ממוקדת זו פסקה לצערנו בגלל החלטתו של צ'ארלי בראוון להתעלל בכל לקוחות החברה באשר הם-גרבילים, בני אנוש, איראנים, גמלים, וכוכבי סדרת הפולחן רחוב סומסום. לאחר שפעילות החברה נכשלה הוקמה אגודה של אנשים שונאי גרבילים-"החפנג" (ראה תמונה), אך אגודה זו התפרקה כשבוע לאחר שהוקמה בגלל שמספר גרבילים חיבלו ברכבי ה"חפנג" ה"מיוחדים".

עובדות על הגרבילים

 • אם תשים גרביל בכלוב עם דינוזאור הדינוזאור ימות.
 • אם תשים גרביל בכלוב עם צבא דרקונים, הצבא ימות.
 • אם תשים גרביל בכלוב עם אודטה, הגרביל ימות.
 • אם תשים גרביל בכלוב עם אלכסנדר ריבאק, הגרביל לא יוכל להגן על עצמו בשום דרך.
 • אם תערבבו עיני חזיר, שפם חתול, מיץ לימון, עלי מרפא, ותחת של גרביל עם מים ייווצר לך קרם טיפוח לפנים.
 • גרבילים הם בני דודם של משה דץ, טל מוסרי, דורה, עודד מנשה וברני.
 • במיתולוגיה היוונית זה הוא גרביל שיבשר על סוף העולם.
 • אם תערבבו חמש כדורי מטקה, שן רקובה, סבון נוזלי, פיתה עם שמנת חמוצה, ותחת של גרביל, תיווצר תרכובת שמרפאת סרטן.
 • גרבילים מסוגלים לראות באור.
 • אם תערבבו בשר של טיב טעם, פרוות סוס, אחד מספריו של אפרים קישון, ביבי נתניהו, ותחת של גרביל, יווצר מקשה דל קלוריות, מרענן וטעים.
 • הגרבילים גרמו להכחדת הדינוזאורים.
 • אם תשימו גרביל בכלוב עם רוסי, הגרביל יהפוך אותו לוודקה.
 • אם תשימו גרביל בכלוב עם תימני, הגרביל יהפוך אותו לסחוג.
 • אם תשימו גרביל בכלוב עם ערס, הגרביל יהפוך אותו לסובארו פשע.
 • הגרבילים כשרים לפסח.
 • גרבילים הם אינם עכברים. אדם אשר יקרא לגרביל עכבר בטעות הוא וכל משפחתו ועמו יושמדו באותה העת.
 • גרבילים פוחדים מאנדרואידים- רובוטים דמויי אדם ולכן משתמשים רק באייפון.

גרביל הכיפורים

גרביל הכיפורים שייך למשפחה המיוחסת, משפחת החגי(ם) שלה משתייך גם ארנב הפסחא.

תפקידו של גרביל הכיפורים בעולמנו הוא למצוא את כל מי שנוסע על אופניים ביום כיפור, ולאכול לו את הצמיגים של האופניים. כמו כן אותו " גרביל הכיפורים " נוהג גם לאכול בימי כיפור אנשים ששמם עונה לשם " ג.יפית-מתוך להעיר את האנושות לחצילים שבה ".

שימושים בגרבילים

לגרביל שימושים רבים, אך בשל קשיי השימוש(...) הוא אינו נפוץ. בעבר ניסו להשתמש בארס הגרביל ובשומשום לריפוי קהלת, אך דרך זו מעולם לא הוכחה. כאמור, בני אדם - ולרוב בעלי זקן ג'ינג'י משתמשים ביכולתם המופלאה לאכול הכל לצורך ניקוי מערכת העיכול, וזאת על ידי דחיפתם לחלחולת ומתן גישה ישירה לזיהומים מהם ירצו להפטר. יש הרואים בטיפול זה פולשני ויש הנהנים מתופעות הלוואי שלו.

הגרביל בתנ"ך

הגר אבינו היא אמו של ישמעאל אבינו מנישואיה לאברהם אבינו. בתפקידה בתור שטן-דאפיסטית הבית, נהגה ללעוג לשרה גבירתא, דבר שנתפס כאנטישמיות וגזענות, והוביל לגירושיה (למדבר). בתהפוכות הגורל, בניה נהגו להאשים את בני שרה גבירתא בגזענות והיותם נאזים חדשים, והיתה להם הנאה גדולה מכך.

מאוחר יותר, בעקבות גירושיה (למדבר), נישאה לבלעם (ביל) הרשע, נישואין שגם הם לא עלו יפה, אך היות שהגר היתה מהנשים הראשונות ששמרו על שם משפחתן המקורי, היא נקראה הגר-ביל אבינו, וכך גם חתמה במסמכים הרשמיים. זוהי הסיבה שהיא מופיעה בקוראן באופן שונה מזה שבתנ"ך, כי הקוראן כידוע מדייק יותר בפרטים.

בני דת המחמדים, ראו בהגר-ביל את אם השושלת של נביאם, ונהגו לקרוא לבנותיהם לזכרה ולכבודה על שמה: הגר ביל מחמד.

צ'אק נוריס הגרביל

לפי חסידות באבוב, והאדמו"ר שמעון פרץ, בשנת 800 לספירה היהודית, אחד הגרבילים הקדומים הסב את שמו לצ'אק נוריס, (או טשאהק נארוויץ' - ביידיש) והיה למקים חצר הצ'אקנוריסער חסידים. מאוחר יותר חצר חסידית זו המירו את דתם לשבתאות, והם אבות אבותיו של צ'אקבתי נורצביס, סבו הידוע של הציקלופ שבתאי צבי זצ"ו קלל"ה מיסד האיןציקלופידה.

הגרביל צ'אק נוריס היה למעשה הפרדוקס הראשון, עוד לפני השאלה האם צ'אק נוריס יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים אותה.

הפרדוקס השני, אגב, הוא האם צריך לשים סימן שאלה בסוף שאלת פרדוקס.

הפרדוקס השלישי, הוא כידוע הדוכס גוגל, - גוגל דוקס III.

הגרביל בימינו

הכה את הגרביל

בשנת החורף הרה"ג ביל, הרב הראשי לישמעאל פתח אתר ששינה את פני המרשתת, וקרא לו פני הגרביל, או בגרבילית: פייסגרביל. לאתר זה נהרו אוהדי בייסגרבול - משחק בו חובטים בגרביל במחבט קצר במיוחד, ואחר כך רצים במעגלים. (במקור הגרביל היה אמור לרוץ במעגלים אך בגלל המכה מהמחבט הוא מתקשה בכך). לאחר שנה שבה חטף מכה אחר מכה החליט הרה"ג להעתיק את מגוריו לרמת גן, ולקרוא לאתר "הכה את הגרביל". אתר זה זכה להצלחה רבה, ובו תוכלו למצוא מגוון תשובות לשאלה: מה הקשר לגרביל?

האי גרביל

האי גרביל נמצא ליד טוניס לחוף הים התיכון, ורוב תושביו גרבילים מיוחסים. טוניס, בירת יוון, נקראת כך על שם דג האתונה הנידוג במקום. האגדה מספרת שטוניס היתה היפה בגרבילים, עד שבת הים הקטנה אריאל שרון עלתה עליה עם בולדוזר. אחר כך אריאל טענה שזה לא היא, אלא רון. בסוף התברר שרון הוא בכלל לא גרביל אלא חולדה - חיה אחרת לגמרי והרבה יותר מועילה לתל אביבים. התברר גם שהתל אביבים הם הרבה יותר רכים ואנושיים ממה שחשבנו בתחילה. ברור! מעמיק יותר גילה שלא רק שהם אנושיים, הם בעצם האנושות בהֵי השיוֹ.

הגרבילים בירושלים

בעולם כולו גרבילים משמשים להגנה על הרגליים מפני הכפור, אך הירושלמים לא קר להם, ולכן הם לובשים סנדלים ללא גרבילים. מנהג זה נקרא ל'סמלץ קיץ תל אביבי מהביל' ועל שמו הגרביל הירושלמי נקרא גרבהיל. למרבה העירוניה, מתברר שדווקא בירושלים כשחם בקיץ קיימת סכנת אפיה מחוץ לבית. על תושבי ישראל בתקופה זו לבחור בין בישול באדים, או אפיה בתנור. ירושלמים רבים פוחדים מפני תופעת האפיה המסוכנת, ולובשים נגד השמש כובעי פרווה, מעילים שחורים ארוכים, וכן גרבילים לבנות או שחורות עד הברכיים. בגלל פחדם זה הם נקראים חרדים. התאמתם האבולוציונית לסביבה הירושלמית הרותחת הביאה את אוכלוסייתם לריבוי יתר והם כיום הולכים ותופסים גומחות אקולוגיות של זנים פחות מוצלחים ההולכים ונכחדים עקב אי התאמתם למזג האויר והסביבה. יצויין שנערך כעת ניסוי מוצלח לשימוש בכובעי הפרווה, המעילים השחורים והגרבילים עד הברכיים במזג אויר תל-אביבי חם ומהביל. לשם כך הוקמה עיר בשם "בני ברק" ליד מרכז הגרבילים ברמת גרבן.

למרות תפיסתם בציבור כמשתמטים וכבלתי פרודוקטיביים, התל-אביבים האמיתיים יודעי הדבר וכותבי הארץ, יודעים את העבודה על האמת: חרדים אלו הם יסודה של הכלכלה במזרח התיכון, בעזרת עיסוקם בהעברת יהלומים וכספים לצורך הלבנת הזהב השחור הלא הוא הנפט, מאזורים מפוקפקים אל המערב הנאור ובחזרה משם (לצורך כריית מנהרות לגרבילים), ובכך למעשה מניעים ומזינים את האנושות כולה, תחת הנהגת היהודים הליברלים השולטים בעולם.

בסוף עידן אובמה יצאה אזהרת מסע לכל הגרבילים הנוסעים לאמריקה הצפונית ואיזורים מסוכנים אחרים שלא לעלות על טרמפ.

סופו העצוב של הגרביל

קוראים רבים שהביעו תחילה עניין בגרביל ובערכו התרבותי, קראו עליו באיןציקלופדיה ונכנסו לדיכאון. התופעה נצפתה החל מרגע שערך זה נשמר, ועד עתה, והקיפה מליוני בני אדם וגרביל אחד, שלא הצליח לעודד או להצחיק איש. כשהתופעה נמשכה החלו דיונים מאחורי הקלעים על כך שיש צורך בהחלפתו. אך כיום הוא דבק בסיסמה: אין דבר כי לא היה דבר - בהתייחסו לפרשת העיתון "דבר" שנסגר שנים קודם, ושאיתו לא היה לגרביל דבר. סופו העצוב צפוי בקרוב, ורבים צפויים לבכות מרה, כשהגרביל, האהוב כל כך על עורכי איןציקלופדיה וקוראו היחיד, יעלם מן הנוף.

גרביל חוויה חינוכית בע״מ

גרביל חוויה חינוכית בע״מ היא חברה אשר משתמשת בגרביל כסימן המסחרי שלה מאז שנת 1934. נוסף על כך, גרביל חוויה חינוכית כתבו פואמה מפורסמת בשם ״שיר הגרביל״ אשר מתארת את גלגולו של הגרביל לאורך הדורות.

ראו גם

קישורים חיצוניים


Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על גרביל.
Einsefer1.png
הערך עשה לך תיאבון? קרא מתכון בנושא באיןספר: מתכונים/גרביל מגורבל בלאפה אפריקאית.