יבשת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך היא: סתם ככה, כי בא לי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

היבשת היא גוף סלע השקועה בחלקה בתוך הרפש האדום והמגעיל שיש מתחת לאוקיאנוסים ומכונה מגמה.

על יבשות

על פי ספר רשיט שנעלם בעת כריכת התנ"ך, לפני כ 600 מליון שנים (שזה לפני בריאת העולם אפילו), כדור הארץ היה מכוסה בנוזל בשם מים. בעת בריאת העולם אלוהים החליט להפריד בין הנוזל לבין האדמה- חומר מוצק שנוצר מהחלודה שבליבת הברזל של הארץ. כך נבראה היבשת המקורית והגדולה "אחדות". יבשת זו היתה כה גדולה שאפילו צ'אק נוריס לא הצליח להרימה. כנקמה על כך צ'אק נוריס נתן בא אגרוף זועם ופיצל אותה ל2 חלקים שווים.

סיפור הבריאה ממשיך בעמוד 4 של ספר ברשיט ומתאר את שם היבשות שנוצרו כ"אשכנזיה" ו"מזרחיע"ץ לאחר שאלוהים ברא את כל בני האדם מהצואה הקדמונית הוא שיכן אותם באופן שווה בין שתי היבשות. אלה שחיו ביבשת אשכנזיה פיתחו מראה יחודי להם ונודעו בתור אשכנזים ואלה אשר חיו ביבשת מזרחיע ונודעו בתור מזרחים.


נדידת יבשות

הגילוי המדעי על התנהגות זו הוסבר ע"י אלברט חור אשר תיאר לראשונה כיצד היבשות נודדות בספרו הפרובקטיבי (המלווה באיורי זימה) "על נדידת יבשות". שם הסביר את טבעם של היבשות והנטיות הבלתי ברורות שלהם בכל הקשור לנדידה ומשכב.

כמו כן הוסבר מדוע יבשות מתפצלות ומדוע הן גם מתלכדות שוב כחלק מהתנהגות מינית ביזארית (לא בגלל צ'אק נוריס).

עוד התגלה כי גיל היבשות אינו תואם את גיל כדור הארץ ולכן מוצא היבשות חייזרי.

עד מתי ימשיכו לנדוד?

שאלה זו עלתה בראשיהם של המדענים. מגילת איכה חושפת כי היבשות ינועו עד שאלוהים יחליט להפסיק בתנועתם ויתקע טריז גדול בגלגלי השיניים המניעים אותם. מדענים מפקפקים באמינותה של מגילת איכה וטוענים כי מדובר בעבודה שנכתבה על גת.

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא יבשת. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.