איןציקלופדיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

האם בתכוונתה לאיןציקלופדיה הסדרה

ערך זה עוסק באתר "איןציקלופדיה" שאותו אתם קוראים כרגע; לערך העוסק במפלצת הווסאחי המעופפת שגם לה קוראים "איןציקלופדיה", ראו איןציקלופדיה:אודות.
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


"אין תלונות"
~ שבתאי צבי על איןציקלופדיה
"איזה אתר פגז תאמינו לי"
~ משה שאול על איןציקלופדיה
"זה הדבר האנטישמי ביותר שראיתי פעם."
~ מייגן מקיין על איןציקלופדיה
"האתר הזה מדהים"
~ סופר דופר גרביל על איןציקלופדיה
"מלא פייק ניוז"
~ אדולף היטלר על איןציקלופדיה


איןציקלופדיהיידיש: קיינציקלאפעדיע) הוא אתר אינטרנט אינפורמטיבי (פרודי בלע"ז אבל זה רק זמני) הפועל בשיטת ויקי, ומטרתו העיקרית היא לספק ערכים איןציקלופדיים אמינים בנושאים שונים. איןציקלופדיה פועלת כתיבת התלונות הרשמית של העם היהודי במשך 3,329 השנים שעברו מאז מעמד הר סיני בו ניתנה התורה למשה, ועד היום. ואכן, מסקר שערך הלמ"ס הכנס"ה התברר שרוב התל"ג של מדינת ישראל הריבונית, מגיעה מכתיבת תלונות. בטרם היווסדותה של איןציקלופדיה, המין האנושי עשה שימוש באנציקלופדיה, אתר באנגלית שנוסד בידי רבי נחמן מ מב מבר מברס מברסל נגמר הדיו במדפסת נא להחליף וללחוץ על הכפתור המהבהב וידוע כיום כתיבת נח. העם היהודי דרש בשלב מסויים שתהיה לו תיבת תלונות משלו בעברית, וכתגובה אלוהים העניק להם את משה רבנו, שכגילגולו הראשון של אלברט איינשטיין, היה מסוגל לתפקד כאיןציקלופדיה מהלכת ולטפל בכל תלונותיהם של היהודים.

פרסומת: למתקדמים - רק היום תל"ג גולמי בחצי המחיר. תל"ג עכשיו ואל תצטרח: 'לבריאות'. (תל"ג - תעוט לעולם גוזר)

היסטוריה של איןציקלופדיה

מנהיג איןציקלופדיה שבתאי צבי בתקופת גילגולו כמשה רבנו, מקבל תלונות מעדת קורח ועדתו, במה שנחשב לוועדת הכנסת הראשונה.

משה פעל כאיןציקלופדיה מהלכת במשך כל 40 שנות נדודיו של עם ישראל במדבר סיני, וטרם פטירתו העביר את השרביט ליהושע בן נון. השרביט המשיך לעבור מדור לדור עד שהגיע, בחורף לח בשנת תרל"ח, לידיו של יותם בן גימל, בנה של ג. יפית (לימים דוברת איןציקלופדיה). במשך השנים שעברו, תלונותיהם של היהודים הגיעו לכמויות בלתי נתפסות, עד לשלב שבו השרביט המדובר הגיע למימדים של אפו של המשורר בנימין זאב דריידל מחבר רבי המכר: פינוקיו ופילפילון. היהודים הגיעו למסקנה שלא די באדם אחד שיתפקד כאיןציקלופדיה, וכך למעשה נולד הרעיון להקים את מדינת ישראל.

מאז הקמתה של המדינה והעיר התאומה שלה מכה, ועד להקמתה של להקת הג'ירפות, איןציקלופדיה הייתה בבעלותם של ערוצי טלוויזיה שונים: בתחילה הערוץ הראשון, בו התחלקו בקבלת התלונות תכניות הטלוויזיה זהו זה וכלבוטק, ומאוחר יותר בבעלותו הבלעדית של ערוץ 2 וצוות התכנית הראשון בבידור עם דודו טופז. עם הקמתה של ג'ירפות, העביר המוסד את השרביט לידיה של הלהקה, במהלך שהוסתר מידיעתו של הציבור עד לעצם כתיבת שורות אלה:

"דוברת איןציקלופדיה ג. יפית מודיעה במשטמה על הקמתה של איןציקלופדיה מוזיקלית בפאנדום ג'ירפות, היא להקת ג'ירפות."
~ ג. יפית על זה שכהנא צדיק


הגילוי היה כבר במשפט לפני כן, אבל כדי לשמר את ההפתעה העדפנו לא להעיר על כך.

ב-2006, עם ירידתה מהאוויר של התכנית זומביט ופריצתו של האינטרנט, החליט יו"ר פאנדום ג'ירפות שבתאי צבי להעביר את איןציקלופדיה למתכונת אין-טרנטית, שהיא המתכונת האידאלית עבור תיבת תלונות: תיבה שתיראה מדהים מבחוץ אבל מבפנים תהיה טרנטה וכל התלונות ייקרעו ויתקמטו עד שלא יהיה ניתן להבין אותן.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על איןציקלופדיה.