מבחן בגרות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"נו, אז אין לי. למה, מה קרה?"
~ שבתאי צבי על תעודת בגרות
"זה ארוך, קשה ודופק בלונדיניות"
~ שבתאי צבי על מבחן בגרות
"אני את הבגרות שלי כבר עשיתי! (בתיאוריה...)"
~ מורה על מבחן הבגרות
"למה באמת צריך את זה?"
~ יולי תמיר על מבחן הבגרות


בגרות, מהי?

תלמיד ממוצע בעת מבחן הבגרות

הבגרות כשמה כן היא, מבחן כלל ארצי המיועד לבדיקת בגרותו הנפשית והמנטלית של התלמיד. במבחן הבגרות התלמידים מוכרחים לשבת בכיסאות ולמלא במחברת פרטים חשובים כמו מס' החצ'קונים שיש להם על הפרצוף, האם הם בננות או תפוזים? וכמובן האם הם עונדים שעון וגורבים גרביים עם סנדלים. בחדר בו מתקיימת הבגרות ישנו משגיח. תפקידו של המשגיח הוא להשגיח שהתלמידים אינם מעתיקים או משכפלים את טופס המבחן.

אזהרה: המשגיחים הם יצורים מסוכנים, אלימים גם הזקנים שבהם טרם איבדו את יצר ההרס. לרוב הם שומרים במכנסיים אקדח טעון ללא רשיון. הם לא יהססו לפגוע בך.

לרוב, התלמידים לומדים ומתכוננים לקראת הבגרות, אך מכיוון שהם יצורים לא בוגרים ותינוקיים, ציוניהם נעים בין 7-46 נקודות. משום כך המציאו מורי ישראל הנבוכים את ציון ה"מגן".

ציון ה"מגן"

ציון המגן הוא הציון המשוכלל של המבחנים שעשה התלמיד באותה שנה במקצוע x מס' ההברזות של התלמיד מהשיעורים בחזקת שלוש x הספרה איינשטיין. מכיוון שהתלמידים נוהגים למאוס בשיעורים (בהם המורים ממלאים את מוחם בעיסה ירוקה), ציוני המגן נוטים להיות גבוהים. את הציון המשוכלל מחברים עם ציון ה"מתכונת" וזהו המגן. ה"מתכונת" היא מתכון להכנת סופלה ועוף ממולא.

ההיסטוריה העתיקה של הבגרות

ה"שפיץ", פסגת הפירמידה הנכספת

בעבר, במצרים העתיקה, היו מבחני הבגרות פופולריים מאוד, אותם חרטו הקדמונים על פירמידות. התלמידים היו עומדים בשורה ועולים אחד על השני במטרה לחרוט על פסגת הפירמידה הנכספת ("השפיץ"), והתלמיד אשר הגיע לשם זכה למנוחת עולם. כיום מומחים מכנים תופעה זו "איבוד לדעת מחמת חוסר דעת", שכן התלמידים המצריים כל כך התייסרו בלמידת האלפבית המצרית (המורכבת מסמלים שונים ובמיוחד של צמח הזנגביל) עד שהחליטו לקפוץ ממגדל גבוה. הבעיה- המגדלים עוד לא הומצאו בעולם (חוץ ממגדל בבל, שהספיק להתמוטט), והברון פיזה (שבנה את מגדל פיזה) עוד לא נולד בכדי ללמדם לבנות מגדלי קומות ריריים שמתעקמים כתוצאה מסגידה לשמש. לכן, התלמידים המצריים המיואשים, חסרי הדעת והלא-מלומדים, היו נחושים להתאבד ממרום הפירמידות (אותן בנו בני ישראל וחדי קרן).

הבגרות כפי שתראה בעתיד

בעתיד הוחלט לבטל את הבגרויות משום הציונים הנמוכים שהתלמידים משיגים במבחנים אלה. מבחני הבגרות יוחלפו במבחני "בגרוש", מבחן הבודק כמה כסף כיסי התלמידים מכילים יחדיו. את הכסף יתרום שר החינוך המיועד, לאנשים מעוטי יכולת ובעלי מוגבלויות או לחילופין פיגור שיכלי. אך מכיוון ששר החינוך מהיותו שר החינוך מראה על מוגבלויות מסויימות בשכלו, הכסף יתרם לילדיו הנזקקים.

טיפים לקראת הבגרות הראשונה

ילד הסובל משימוש עודף בשוקולד. קטלני
  • מכיוון שהבגרות בודקת גם את בגרותך המנטלית, עליך להראות בוגר ככל האפשר. מומלץ לאכול מאכל שוקולדי, לפיתוח המוח, אך במיוחד להבלטת פצעי הבגרות. אל תגזים בשימוש בשוקולד, הוא עלול לעורר דחייה בקרב נקבות אנושיות .

אקס שוקולד לא יעבוד על מנת להתכונן לבגרות אך לא ירחיק גם נקבות אנושיות

  • הבגרות הראשונה מלווה בהרבה לחץ וחששות. הרבה בשינה יום לפני על מנת לחדד את יכולותיך השכליות.


תלמידים ש"התעסקו" עם בוחן. לא מומלץ
  • כפי שכבר צויין, הזהר מהבוחן, הבוחן הוא יצור מסוכן ושטני. הוא מקנא בך. הוא מקנא בך שאתה צעיר, חופשי ובעל יכולות התאמה של בגדים. . אל תתן לו שום הזדמנות לפגוע בך. דע לך שתחביבו המועדף של הבוחן הוא לייצר שמן תינוקות.


בוחן שאיתר עיפרון
  • יש לענות על התשובות בעט בלבד מהסיבה היחידה שהבוחן רגיש לריח הגרפיט של העיפרון. ריח החוד של העפרון מעורר את יצריו של הבוחן לטירוף מוחלט או לחילופין גורם לו לשקוע בתנומה עמוקה. לא כדאי לקחת את הסיכון.


  • מומלץ לכתוב את הבגרות עם עט נובע ירוק, מהסיבות הבאות: כאשר תכתוב שטויות גמורות, זה עלול להיראות כצינון קל/ דלקת באף, ובנוסף לכך, הצבע הירוק מעורר אמפתיה אצל המורים משום שהוא מזכיר להם את העיסה הירוקה אותה הם נוהגים לדחוס למוח התלמידים בזמן השיעור, כפי שכבר נאמר.