מולד הפיגור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search


הספר

מולד הפיגור הוא ספר\סרט ההמשך לדמדומים. אם כבר קראתם את הערך לספר\סרט דמדומים, אתם יודעים כמה גרוע הספר\סרט הזה ושלא שווה לקרוא עליו, לקרוא אותו או לצפות בו, אבל אם אתם כל כך רוצים למות לקרוא על זה, אז הנה לכם(אבל בגלל שלא קראתי את הספר, אני אכתוב על הסרט):

עלילת הסרט

בתחילת הסרט רואים חלום של בלה שהיא הולכת בשדה ורואה את אדוארד לידה. היא רואה את מי שהיא חושבת לסבתא שלה, למרות שזו בעצם בלה בתור זקנה (הם היו עד כדי כך דומות? או שבלה עד כדי כך סתומה?) בלה מגלה שזאת היא זקנה כשאדוארד אומר:"יום הולדת שמח, בלה." בלה מתעוררת. בדרך לבית הספר היא פוגשת את ג'ייקוב(זה יום ההולדת ה-18 של בלה ושנת הלימודים האחרונה שלה.אין לי כח לכתוב לכם כשזה יקרה, אז אני אומרת עכשיו שבשלב מאוחר יותר היא מגלה שג'ייקוב הוא איש זאב)והוא נותן לה בתור מתנה לוכד חלומות(כאילו שזה עזר לה בסרטים הבאים!)והולך. אדוארד מתבייש בעצמו שג'ייקוב נתן לבלה מתנה והוא לא, ואז בלה אומרות עוד אחת מהמשפטים המטופשים שאף אחד לא היה אומר בחיים האמיתיים, שחייו של אדוארד הם המתנה הטובה ביותר.הוריו של אדוארד, קארלייל ואסמה(לא אסתמה, אסמה)"אמצו" אותו(האמת שזה היה רק קארלייל, אדוארד מבוגר מאסמה, קארלייל הפך אותה לערפדית מאוחר יותר.)ועוד ארבעה נערים שנהפכו לערפדים(לא כולם על ידיו):ג'ספר ואמט, בנים-אליס ורוזלי-בנות.אליס, אחותו המטומטמת של אדוארד שרואה את העתיד נותנת לבלה שמלה כמתנה ואומרת לה לבוא אליהם כי הם עושים לה מסיבה(תודה על ההפתעה, אליס!).במסיבה בלה נחתכת מעטיפה של אחת מהמתנות שלה וג'ספר, שיכול לשלוט ברגשות של אנשים(זה לא מצוין בסרט, אבל בספר הראשון כן)רץ אל בלה כדי לשתות את הדם שלה, למרות שקארלייל ומשפחתו שותים דם של בעלי חיים(פויה, ג'ספר!). אדוארד דוחף את בלה מדרכו של ג'ספר. אחר כך הם משתלטים עליו. מהדחיפה של אדוארד בלה הועפה על הקיר ונהייה לה חתך גדול ועמוק על היד. מאוחר יותר קארלייל טיפל בה.(למה,קארלייל? אתה לא רואה שכולם רוצים שהיא תמות?!)בבוקר למחרת אדוארד משקר לבלה שהוא לא אוהב אותה כדי שלא תיפגע ממנו יותר(הוא שקרן ממש גרוע, אבל בלה האמינה לו) ואמר לה שהוא ומשפחתו עוזבים את העיר(זה לא היה שקר). בלה מדוכאת.בלה בוכה וצועקת בלילה...רוצים לדעת מהכן חדש? בלה רכבה על אופנוע כשהלכה עם חברתהמה היא ושאר החברים של בלה מוצאים בה?! וראתה את אדוארד(כמובן, בדימיונה) ונזכרה שאדוארד אמר לה לפני שעזב אותה לא לעשות שום דבר מסוכן, ובגלל שבלה נואשת ברמות, היא עושת דברים מסוכנים כדי לראות אותו, ולכן היא הולכת לג'ייקוב, חברה, כדי שילמד אותה לרכוב על אופנוע. הם מאוד מתקרבים וג'ייקוב משקם את מצבה של בלה למרות ששום דבר לא ישקם את מצבה הנפשי של הדמות לבסוף בלה מחליטה לעשות מה שראתה שבלה שחלק מחבריו של ג'ייקוב עושים:קופצים מצוקים למים(ובגלל שזה סכנה ומעשה מטומטם, בלה כמובן תעשה זאת, לא?)ובגלל שליס, אחותו של אדוארד יכולה לראות את העתיד, היא ראתה חיזיון של בלה קופצת מצוק וחשבה שבלה מתאבדת. היא סיפרה לרוזלי ורוזלי המטומטמת עם הפה הגדול, סיפרה לאדוארד. אדוארד נסע לאיטליה לוולטרי(שלפי תאוריית הספר, הדבר הקרוב ביותר למלוכה בעולם הערפדים)ולהפר את החוק שבו אסור להראות שאתה ערפד בסביבת הרבה בני אדם כדי שהם יהרגו אותו בגלל שבלי בלה הוא לא רוצה לחיות(אז א:למה עזבת אותה?!?!?! וב:שמתם לב כמה נ-ו-א-ש-ו-ת הדמויות בסיפור הזה???) בקיצור: אליס מספרת לבלה על מה שאדוארד עושה והן מספיקות לעצור אותו. אדוארד מגלה לבלה ששיקר כשאמר שהוא לא אוהב אותה(שקרן!!!), אבל הוולטרי אומרים שבלה חייבת להפוך לערפדית ולהתחיל להשתמש בדאורדורנט שלה שוב. הם קבעו תאריך לשינוייה של בלה. אדוארד אומר לבלה שאם היא רוצה שהוא יהפוך אותה לערפדית, היא תצטרך להתחתן איתו.

הדמויות

קארלייל קאלן-אב המשפחה. שותה רק דם של חיות כי הוא ערפד חננה טוב. נשוי לאסמה. הוא, ג'ספר ורוזלי הם הבלונדיניות של המשפחה.כשהוא לבד בבית הוא אוהב לנגן מוזיקה מהמאה ה14 ולרקוד בבגדים מנומרים קטנים עליו.

אסמה קאלן- אשתו של קארלייל. נחמדה באופן מלחיץ, היא צעירה מה"בן" שלה, אדוארד, אבל זה בסדר כי הוא לא משפחה שלה מקרבת דם, ואם היא הייתה האמא הביולוגית שלו, הוא היה יוצא הרבה יותר מכוער שונה.היא אוהבת לבשל מקקים ושאר דברים מגעילים(חתיכות של דורה שעפו באוויר)מה שמסביר את קלקולי הקיבה הבלתי נפסקים של המשפחה.מכונה על ידי בעלה "אסתמה".

רוזלי קאלן- בלונדינית מעצבנת מתלוננת ומטומטמת עם פה גדול ועיניים עצומות(לא בתור ביטוי של לראייה, היא סתם עם עיניים בגודל גדול). החברה של אמט. כל כמה שנים הם חוגגים את החתונה שלהם מחדש.בסרט הזה היא נכנסת לאתרים לא מתאימים לסרט(ויגיימס)וכותבת שם בלוג כמה שהיא אומללה ורוצה להתאבד.

ג'ספר קאלן-בלונדיני גם בלי שום שליטת עצמית. הוא לא מכוער במיוחד אבל קצת מלחיץ. יכול לדעת מה אנשים מרגישים ולשלוט ברגשות שלהם. החבר של אליס.עשה 20 ניתוחים פלסטיים והיה זמר גדול בשנות ה30.מכור לבזוקות ולטופי בטעם פרינגלס.

אמט קאלן-הוא הכי חזק. החבר של רוזלי. הוא לא מתבכיין כמו החברה שלו, אבל מוצא בה משהואיכשהו, למרות שאין לי מושג מה כל כמה שנים הם חוגגים את החתונה שלהם מחדש.בסרט הזה הוא בועט ברוזלי קצת פחות,ויותר בקטע של לירוק עליה ולזרוק עליה חפצים אקראיים.

אליס קאלן-מאוד מוזרה ומתלהבת. הכי חיבבה את בלה, החברה של ג'ספר ומסוגלת לראות את העתיד או משהו כזה.היא מעדיפה לצוד כעת ילדים חנונים בודדים לצד הברכה הציבורית.חדגבה.

אדוארד קאלן-הכי מהיר. עד שהכיר את בלה היה רווק.מעל בן מאה. אדוארד יכול לקרוא מחשבות, אבל לא את של בלה. מוצא משהו בבלה.אוהב לעעשות פרצוף פולניה סובלת ולבהות בשמש פעם בשעתיים למשך 40 דקות.

בלה סוואן- הוריה התגרשו כשהייתה ילדה. היא גרה עם אמא שלה, שהתחתנה מחדש עם גבר בשם פיל. בתחילת הסרט הראשון החליטה לחזור לאביה לזמן מה, ורצתה להישאר עם אביה השוטר העני והמסריח.נוהגת להיות משעממת ודורשת כיסא בפנים.

צ'ארלי סוואן- אביה השוטר העני והמסריח של בלה שלא יכול להרשות לעצמו דאורדורנט. התגרש מאמה של בלה כשבלה הייתה קטנה, אחד מחבריו הקרובים(אם בכלל יש לו עוד חברים) הוא אביו של ג'ייקוב, וכך וא ובלה נפגשו.ראוי לציין שהוא חדגבה משופם מצוי


סרט ההמשך הוא ליקוי מוחין